JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Peterka »

Trudno podjąć decyzję jak.oba samochody są daleko od salonów. Gdyby Kodiaq miał ful ledy dynamiczne jak.ma Tiguan to pewnie już bym podjął decyzję w stronę Kodiaqa. Może ja dostanę dobra ofertę za złotówkę na komplet kół zimowych od któregoś z dilerów to.ba ten się zdecyduje.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka



Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Malenstwo8 »

Peterka pisze:
19 sty 2020, 16:37
Trudno podjąć decyzję jak.oba samochody są daleko od salonów. Gdyby Kodiaq miał ful ledy dynamiczne jak.ma Tiguan to pewnie już bym podjął decyzję w stronę Kodiaqa. Może ja dostanę dobra ofertę za złotówkę na komplet kół zimowych od któregoś z dilerów to.ba ten się zdecyduje.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
A co zmieni jak przyjadą?
Pojeździsz jednym i drugim przez miesiąc i sobie wybierzesz?
Opony za 1 zł - bez komentarza.
Widzę, że zatoczyliśmy koło i po paru miesiącach jesteśmy w punkcie wyjścia.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Peterka »

Chętnie tak bym zrobił. Ale to niestety nierealne. A co do opon zac1 zł.
Ja płacę ja wymagam. Diler dostaje ok 200 tys. to problem dać kola za 1zl. ??? Nie interesuje mnie ile oddaje importerowi. Ja nie mam ciśnienia aby kupić samochód.
A nie odbiore samochodu bez kompletu kół zimowych.
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

LutekTom
Posty: 32
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:48
Samochód: Seat Ateca 2.0 TDI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: LutekTom »

Moim skromnym zdaniem uważam, że Peterka masz dobre podejście do tematu. Nie rozumiem tego całego hejty na Peterka. A właściwie trochę chyba rozumiem/mam teorię, ale nie chcę nikogo obrażać.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: polrob »

Peterka pisze:
19 sty 2020, 18:17
Chętnie tak bym zrobił. Ale to niestety nierealne. A co do opon zac1 zł.
Ja płacę ja wymagam. Diler dostaje ok 200 tys. to problem dać kola za 1zl. ??? Nie interesuje mnie ile oddaje importerowi. Ja nie mam ciśnienia aby kupić samochód.
A nie odbiore samochodu bez kompletu kół zimowych.
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Rozumiem Twoje podejście do tematu, ale jeżeli w ramach negocjacji masz już mocno wyśrubowaną cenę auta po rabatach, to żądanie w tej chwili kół za 1 zł, jest raczej nierealne.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Peterka »

Gdybym nie jeździł w góry raz w roku to może zdecydowanym się na opony All season . Ale nawet jeden wyjazd w Alpy wymaga ode mnie bym miał opony zimowe. Sami przyznajecie że w Alpy nie wybralibyscie się na oponach wielizezonowych. Stąd komplet zimowych kół jest dla mnie obligatoryjny. Koła są sprzedawane jako akcesoria i tu narzut u dilera jest bardzo duży. Ja chce Koła 17 " z oponami Nokian.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Malenstwo8 »

Peterka pisze:
19 sty 2020, 19:16
Gdybym nie jeździł w góry raz w roku to może zdecydowanym się na opony All season . Ale nawet jeden wyjazd w Alpy wymaga ode mnie bym miał opony zimowe. Sami przyznajecie że w Alpy nie wybralibyscie się na oponach wielizezonowych. Stąd komplet zimowych kół jest dla mnie obligatoryjny. Koła są sprzedawane jako akcesoria i tu narzut u dilera jest bardzo duży. Ja chce Koła 17 " z oponami Nokian.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
To po co pytałeś o 4 season parę postów wyżej?
Sam sobie odpowiedziałeś.
Piszesz, że nie masz ciśnienia, żeby kupić auto i czekasz na dwie zamówiene przez Ciebie fury?
Naprawdę dilerzy dają się robić tak w jajo 🤦‍♂️
Nie wiem czy wiesz (pewnie nie), ale robiąc obrót 200 tys. pln można mieć 1000 zł zarobku, więc w takim wypadku, gdzie tu miejsce na gratisy za 5 tys. pln? Ale Tobie się wydaje, że diler zarabia na aucie pewnie ze 100 tys. Czas zejście na ziemie człowieku. To, że nie masz do czynienia z handlem(bo ewidentnie nie masz), nie uprawnia Cię do takiego podchodzenia do tematu. Skoro Ty jesteś klientem i o wszystkim decydujesz to idź po GLS-a za 1 zł. Zmartwię Cię, ale niestety nie o wszystkim decydujesz.
Na miejscu tych dilerów, to bym po sprowadzeniu zmusił Cie do zakupu tych aut. Szybko by Cię wyregulowali, bo zachowujesz się dziwnie.
Nie mam ciśnienia na nową lodówkę, ale pochodzę po sklepach i pozawracam tyłek sprzedawcom 🤦‍♂️
Tak wiem, oni są dla Ciebie, do Twojej pełnej dyspozycji🤦‍♂️
Może popytaj i dostaniesz u któregoś dilera Kodiaqa za darmo + opony. Tobie wszystko jest za drogo 🤦‍♂️
Co mi tam, najwyżej mnie adimn zbanuje - @Peterka gimnazjum już skończyłeś, czy jesteś w trakcie?
Sorry, ale tak infantylnych postów to nie widziałem jeszcze i chyba pierwszy raz w życiu napisałem w taki sposób na forum 😳
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 9:29 przez Malenstwo8, łącznie zmieniany 7 razy.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: WuWu »

Peterka pamiętaj że nikt nie siedzi po to aby zrobić Ci dobrze tylko chce zarobić. Jak policza że nie opłaca się im już to Ci nie dadzą i tyle. Był taki gość co jeździł między dwoma dilerami tej samej marki i negocjowal coraz niższa cenę za takie samo auto. Międzyczasie promocje się skończyły i nagle zamiast coraz niższej ceny dostawał coraz wyższa. Nie wiem za ile ostatecznie kupił ale wszystkim opowiadał, jak to miał już dobra cene a musiał więcej zapłacić. Podsumowując. Ty nie masz ciśnienia żeby kupić auto a oni nie mają ciśnienia żeby go oddac bez odpowiedniego zarobku.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: borek »

Moim zdaniem w życiu nie dostaniesz kompletu opon za 1 zł. Ja miałem problem żeby przy dość myśle dobrym rabacie za auto wynegocjować za darmo oryginalne belki pod boks dachowy a gdzie dopiero koła wartości prawie 6 tys zł....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Malenstwo8 »

borek pisze:
20 sty 2020, 7:24
Moim zdaniem w życiu nie dostaniesz kompletu opon za 1 zł. Ja miałem problem żeby przy dość myśle dobrym rabacie za auto wynegocjować za darmo oryginalne belki pod boks dachowy a gdzie dopiero koła wartości prawie 6 tys zł....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ty nie dostałeś, Peterka jest klientem - on dyktuje warunki i on dostanie :lol:

ODPOWIEDZ