JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Poly »

Widziałem test ADAC gdzie KUMHO wypadało gorzej niż Dębica Frigo



Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: BikeBert »

Nie przesadzacie z tymi testami? Różnice między oponami tej samej kategorii (np. Premium) są zapewne niezauważalne dla przeciętnego użytkownika, podobnie jak różnica miedzy podobnymi procesorami lub dyskami SSD.

Tak wiem, bezpieczeństwo, trakcja, zachowanie na mokrej nawierzchni... ale to pogoda i los wybiera te warunki za nas. Kupimy opony z myślą o mokrej nawierzchni i okaże się, że zima będzie wyjątkowo śnieżna lub odwrotnie. Mi osobiście wystarczy fakt, że opona jest zimowa (kupiłem Nokian WR SUV 3, bo były akurat w dobrej cenie).
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Rafał »

a swoją drogą, skoda olewa temat kół zimowych, do dnia dzisiejszego nie ma takiej oferty dla kodiaq

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Skorek »

BikeBert pisze:
06 wrz 2017, 21:00
Nie przesadzacie z tymi testami? Różnice między oponami tej samej kategorii (np. Premium) są zapewne niezauważalne dla przeciętnego użytkownika, podobnie jak różnica miedzy podobnymi procesorami lub dyskami SSD.

Tak wiem, bezpieczeństwo, trakcja, zachowanie na mokrej nawierzchni... ale to pogoda i los wybiera te warunki za nas. Kupimy opony z myślą o mokrej nawierzchni i okaże się, że zima będzie wyjątkowo śnieżna lub odwrotnie. Mi osobiście wystarczy fakt, że opona jest zimowa (kupiłem Nokian WR SUV 3, bo były akurat w dobrej cenie).
Podpisuję się pod tym co napisałeś w 100%. Oczywiście trzeba dodać, że dyskwalifikujące są tanie chińczyki, zleżałe kilkuletnie opony i coraz częściej pojawiające się nalewki.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Rafał »

sam myślę nad nokianami, podpytywałem kolegę, który pracował w op..neo.pl i powiedział że sam wybrałby uniroyale, ale nie ma takich rozmiarów (19"). z tego co dostępne czyli hankook (ogradzam, są bardzo głośne, miałem na outlanderze) , nokian, michelin i bridgestone kolega poleca nokiany.
jako ciekawostkę powiem, że nokian ma swoja aferę nokiangate, do testów dawali inne opony niż zamierzali produkować ;)

Spiderix
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2017, 0:26
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI 190KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Spiderix »

Poly pisze:
06 wrz 2017, 12:59
Ja postanowiłem kupić komplet używanych felg 18" od Tiguana, Superba czy podobnego u zaufanego sprzedawcy (żeby nie były przeorane i krzywe). Ewentualnie analogicznie dla 17". Tylko przy 17" obawiam się, że duża ilość gumy może spowodować gorsze trzymanie auta.
OK. Biorąc pod uwagę że pomiędzy wspomnianym przez Ciebie Nokianem różnica na oponeo jest rzędu 98zł/szt
WR SUV 3235/50 R19 - 699zł
WR SUV 3235/55 R18 - 601zł

To jaki jest sens przesiadki z 19 na 18'' i zakupu felg ? Bo ekonomicznie raczej żaden. Za felgi używane optymistycznie liczyć trzeba co najmniej 1000zł.
Zimówka wytrzyma zakładam 3 sezony. Czyli po 3 latach nadal jesteś w plecy połowę ceny felg i w moim odczuciu żeby wyszło na zero to musisz jeździć kolejne 3 lata tym samochodem lub na tych felgach. I nie mówimy tu o żadnym zysku. Wychodzimy tylko na zero.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: root »

Dolicz jeszcze cenę przekładania opon dwa razy w roku (nie wiem, czy to zmieni dużo, ale coś na pewno). No i niektórzy mówią, że takie opony nie lubią częstego zdejmowania i zakładania.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Poly »

Spiderix pisze:
07 wrz 2017, 0:32
Poly pisze:
06 wrz 2017, 12:59
Ja postanowiłem kupić komplet używanych felg 18" od Tiguana, Superba czy podobnego u zaufanego sprzedawcy (żeby nie były przeorane i krzywe). Ewentualnie analogicznie dla 17". Tylko przy 17" obawiam się, że duża ilość gumy może spowodować gorsze trzymanie auta.
OK. Biorąc pod uwagę że pomiędzy wspomnianym przez Ciebie Nokianem różnica na oponeo jest rzędu 98zł/szt
WR SUV 3235/50 R19 - 699zł
WR SUV 3235/55 R18 - 601zł

To jaki jest sens przesiadki z 19 na 18'' i zakupu felg ? Bo ekonomicznie raczej żaden. Za felgi używane optymistycznie liczyć trzeba co najmniej 1000zł.
Zimówka wytrzyma zakładam 3 sezony. Czyli po 3 latach nadal jesteś w plecy połowę ceny felg i w moim odczuciu żeby wyszło na zero to musisz jeździć kolejne 3 lata tym samochodem lub na tych felgach. I nie mówimy tu o żadnym zysku. Wychodzimy tylko na zero.

Robię małe przebiegi, w ciągu 5 lat zakładanej eksploatacji zrobię 60-70 tys, czyli pewnie 45 tys na letnich, 25 na zimowych. Czyli zużyję ledwo jeden komplet opon.

Komplet używanych felg 17-18" zakładam, że wyjdzie max do 1500-2000 zł za komplet felg

Komplet 17-18" 2400 zł, felgi 1500-2000 zł, Wymiana kół kompletnych z wyważeniem: 50zł x 5xlat x 2xrok = 500 zł, Razem: 4400-4900 zł
Komplet 19" 2800 zł, Wymiana opon 19" z wyważeniem: 120 zł x 5xlat x 2xrok = 1200 zł Razem: 4000 zł

Dlaczego ? Dla mnie szybciej i wygodniej.

Markio
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:10
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Markio »

Ja do tej pory jeździłem na Yokohamie, model W.drive V905 i przyznam, że jeździło się bezpiecznie i komfortowo. Ogólnie z trwałością bieżnika było okej. Na ten rok właśnie zaczynam się rozglądać co kupić ciekawego...

marsky
Posty: 21
Rejestracja: 05 lip 2017, 14:21
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI 4x4 style

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: marsky »

Cześć Spiderix
Przepraszam że nie odpisałem wcześniej, ale nie miałem powiadomienia. Do ww opon kupiłam alufelgi Autec model Skandic dark czarne mat
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ