JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Rafał »

jeśli masz warunki na przechowywanie całych kół, lubisz majsterkować i sam wymienisz koła to warto brać całe. ogólnie drożej w zakupie, ale nie męczysz felg dwa razy do roku przy zmianie ogumienia, nie ponosisz związanych z tym kosztów. mniejsza felga to więcej gumy co niby zalecane na zimę. dodatkowo wraz ze zmianą sezonu auto zmienia wygląd ;)
same opony to konieczność zmiany w warsztacie, przewożenie brudnych opon w bagażniku lub koszty "hotelu".
zaleta: bieżąca kontrola przez wulkanizatora (wyważenie, zużycie bieżnika itp), niższy koszt zakupu

ja od lat mam drugi kpl kół w każdym aucie (w sumie na koła trzeba mieć tak samo miejsce jak na same opony)



Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: WuWu »

Jak masz miejsce to całe koła. Ja mam całe koła z tym że na wymianę z wyważeniem (tak za każdym razem sprawdzają i jak potrzeba wyważają) jadę do serwisu. Koszt to około 40zł za całe auto, jak dwa lub więcej aut to jeszcze taniej.
Mając całe koła u siebie mogę pojechać gdziekolwiek na wymianę lub nawet sam wymienić i nie jestem od nikogo uzależniony.
Przykład: Kolega nie ma drugich felg, trzyma opony w "hotelu" przy serwisie. Opłata banalna ale zmieniasz opony u nich. I co. Dzwoni że chciałby zmienić swoje opony a oni mówią że pierwszy wolny termin popołudniu jest za dwa tygodnie !!.
Nie wiem czy wszystkie serwisy z "hotelami dla opon" tak działają ale stajesz się zakładnikiem, nie możesz zabrać swoich opon i pojechać do innego serwisu.

Lobo_M
Posty: 47
Rejestracja: 27 wrz 2017, 5:54
Samochód: Kodiaq 1.4TSI 150KM DSG SPORTLINE, Audi A3 1.6Pb

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Lobo_M »

Cześć,
Jestem na etapie szukania opon/ kół na zimę, muszę coś ogarnąć, przed odbiorem auta w lutym.
Brałem pod uwagę zestaw od dealera, (dlatego 18stki bo 17stki jakie maja w zestawie są wizualnie straszne (Nanuq). 19stki bez sensu, bo wtedy wolę wziąć same opony).

alu Trinity czarna metallic 7,0J x 18" ET43 Bridgestone LM-80 EVO 235/55 R18 100H

No i jak zawsze zacząłem szukać opinii w internecie i jak zwsze można znaleźć dobre i złe. Wczesniej myślałem nad Nokain SUV 3, Conti 850P.

Patrząc na kartę EU dla LM-80 to to nie ma szału E/C. Teoria jedno, a praktyka drugie. Czy jest ktoś na forum kto ma już takie opony, kto miał okazję zobaczyć ich zachowanie na mokrym/śniegu itd. Ja nie szukam ideału, bo takiego nie ma, ale przyzwoitych, czytaj bezpiecznych opon.

Jack9P9
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2018, 10:22
Samochód: ŠKODA KODIAQ STYLE 2.0 TDI 140 KW (190 KM) DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Jack9P9 »

Cześć jestem nowy w temacie,
odbiorę kodiaqa na felgach Triglav 19" (235/50 R19) - powiedzcie Proszę czy jest sens na takie duże felgi kupować oponny zimowe ?

może ktoś doradzić jakie optymalne Felgi i roziar opon dobrać do kodiaqa na zimę ?
dodam, że mieszkam w na południu i teren jest cięzki, droga do pracy głownie drogi powiatowe i gminne - różnie bywa z ich utrzymaniem zimą.

Będę wdzięczny za dobre rady.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: jankess4 »

Mam 19 zimowe Pirelli Sottozero choć nie mieszkam w górach to w ostatnie ferie spędziłem tydzień na nartach przy ciagle padającym śniegu i wjeżdżałem na nich po śniegu bezpośrednio na stok na taką półkę śnieżną którą sami kierowcy zaadoptowali na parking, asfalt, kostka brukowa pod górę i w dół codziennych jazd i nigdy mnie nie zawiodły. Napewno tez 4x4 robi robotę.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Malenstwo8 »

Miałem Sottozero i to był dramat. Nigdy więcej tych opon. Sam stoję przed zakupem opon zimowych i nawet nie patrzę w stronę tych opon.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: jankess4 »

Mam odmienną opinię. Żaden dramat. Może w innym rozmiarze w innym samochodzie. Tych może być tak naprawdę więcej choć opinie na portalach oponiarskich przeczą tak drastycznie negatywnej opinii. Jednakże miło że potrafimy się różnić.

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: RobKos »

Na lato Pirelli Scorpio, na zimę Dunlop 3D/4D. Tak jeździłem poprzednim samochodzie, teraz będę ten schemat kontynuował. Zresztą Skoda ułatwiła mi wybór, fabryczne kapcie to właśnie Pirelli:)

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Malenstwo8 »

jankess4 pisze:
27 lip 2018, 19:22
Mam odmienną opinię. Żaden dramat. Może w innym rozmiarze w innym samochodzie. Tych może być tak naprawdę więcej choć opinie na portalach oponiarskich przeczą tak drastycznie negatywnej opinii. Jednakże miło że potrafimy się różnić.
Jasne. Ja do dzisiaj się zastanawiam jak to możliwe. Kupiłem na znanym nam wszystkim portalu oponiarskim. Nie oszczędzałem, bo rodził mi się mój młody i chciałem dobre gumy, bo dużo go woziłem.
Auto to było Mondeo mk3. W zimie pod kekką górkę w korku objeżdżały mnie Matizy, które były tańsze od tych opon chyba 🙂 Nie zapomnę nigdy tych spojrzeń kierowców, wstyd że hej. Jeździłem z pacierzem na ustach. Dwa razy pojechałem prosto przy 20 km/h. W tym raz prosto w zaparkowane auto. Abs uratował mi tyłek. Takich przygód miałem masę z tymi oponami.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: jankess4 »

Malenstwo8 pisze:
jankess4 pisze:
27 lip 2018, 19:22
Mam odmienną opinię. Żaden dramat. Może w innym rozmiarze w innym samochodzie. Tych może być tak naprawdę więcej choć opinie na portalach oponiarskich przeczą tak drastycznie negatywnej opinii. Jednakże miło że potrafimy się różnić.
Jasne. Ja do dzisiaj się zastanawiam jak to możliwe. Kupiłem na znanym nam wszystkim portalu oponiarskim. Nie oszczędzałem, bo rodził mi się mój młody i chciałem dobre gumy, bo dużo go woziłem.
Auto to było Mondeo mk3. W zimie pod kekką górkę w korku objeżdżały mnie Matizy, które były tańsze od tych opon chyba Obrazek Nie zapomnę nigdy tych spojrzeń kierowców, wstyd że hej. Jeździłem z pacierzem na ustach. Dwa razy pojechałem prosto przy 20 km/h. W tym raz prosto w zaparkowane auto. Abs uratował mi tyłek. Takich przygód miałem masę z tymi oponami.
A ja żadnej. Wręcz wjeżdżałem w miejsca i jeździłem takimi drogami i serpentynami gdzie inni albo nie mogli wjechać albo ich musiałem wyprzedzać.

ODPOWIEDZ