JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: RobKos »

Malenstwo8 pisze:
28 lip 2018, 7:46
jankess4 pisze:
27 lip 2018, 19:22
Mam odmienną opinię. Żaden dramat. Może w innym rozmiarze w innym samochodzie. Tych może być tak naprawdę więcej choć opinie na portalach oponiarskich przeczą tak drastycznie negatywnej opinii. Jednakże miło że potrafimy się różnić.
Jasne. Ja do dzisiaj się zastanawiam jak to możliwe. Kupiłem na znanym nam wszystkim portalu oponiarskim. Nie oszczędzałem, bo rodził mi się mój młody i chciałem dobre gumy, bo dużo go woziłem.
Auto to było Mondeo mk3. W zimie pod kekką górkę w korku objeżdżały mnie Matizy, które były tańsze od tych opon chyba 🙂 Nie zapomnę nigdy tych spojrzeń kierowców, wstyd że hej. Jeździłem z pacierzem na ustach. Dwa razy pojechałem prosto przy 20 km/h. W tym raz prosto w zaparkowane auto. Abs uratował mi tyłek. Takich przygód miałem masę z tymi oponami.
bez urazy ale czytając Twoje przygody nasuwa się myśl o takich sobie umiejętnościach za kierownicą...
Żadna zimówka nie zwalnia kierowcy z myślenia. Jest lód i pozamiatane, żadna guma nie pomoże przy gwałtownych manewrach



Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Malenstwo8 »

RobKos pisze:
28 lip 2018, 10:19
Malenstwo8 pisze:
28 lip 2018, 7:46
jankess4 pisze:
27 lip 2018, 19:22
Mam odmienną opinię. Żaden dramat. Może w innym rozmiarze w innym samochodzie. Tych może być tak naprawdę więcej choć opinie na portalach oponiarskich przeczą tak drastycznie negatywnej opinii. Jednakże miło że potrafimy się różnić.
Jasne. Ja do dzisiaj się zastanawiam jak to możliwe. Kupiłem na znanym nam wszystkim portalu oponiarskim. Nie oszczędzałem, bo rodził mi się mój młody i chciałem dobre gumy, bo dużo go woziłem.
Auto to było Mondeo mk3. W zimie pod kekką górkę w korku objeżdżały mnie Matizy, które były tańsze od tych opon chyba 🙂 Nie zapomnę nigdy tych spojrzeń kierowców, wstyd że hej. Jeździłem z pacierzem na ustach. Dwa razy pojechałem prosto przy 20 km/h. W tym raz prosto w zaparkowane auto. Abs uratował mi tyłek. Takich przygód miałem masę z tymi oponami.
bez urazy ale czytając Twoje przygody nasuwa się myśl o takich sobie umiejętnościach za kierownicą...
Żadna zimówka nie zwalnia kierowcy z myślenia. Jest lód i pozamiatane, żadna guma nie pomoże przy gwałtownych manewrach
Docenam, szanuję i zapisałem się dzisiaj na kurs doszkalający. Urazy nie czuję, natomiast wiele dobrego wyciągnąłem z Twojego postu.
Aha i odsyłam do uważnej lektury mojego pierwszego postu. Zwracam uwagę na „rodził mi się mój młody i chciałem dobre gumy”
Zmieniając opony na inne nagle cudownie nabyłem umiejętności za kółkiem.

Jack9P9
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2018, 10:22
Samochód: ŠKODA KODIAQ STYLE 2.0 TDI 140 KW (190 KM) DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Jack9P9 »

Jack9P9 pisze:
27 lip 2018, 12:19
Cześć jestem nowy w temacie,
odbiorę kodiaqa na felgach Triglav 19" (235/50 R19) - powiedzcie Proszę czy jest sens na takie duże felgi kupować oponny zimowe ?

może ktoś doradzić jakie optymalne Felgi i roziar opon dobrać do kodiaqa na zimę ?
dodam, że mieszkam w na południu i teren jest cięzki, droga do pracy głownie drogi powiatowe i gminne - różnie bywa z ich utrzymaniem zimą.

Będę wdzięczny za dobre rady.
- BARDZIEJ CHODZI MI O RADY CZY SAMO POSIADANIE 19" FELGI DOSYC SZEROKIEJ OPONY "235" JEST BEZPIECZNE ZIMĄ ?

CZY RACZEJ POWINIENM KUPIĆ MNIEJSZĄ FELGĘ I WĘŻSZĄ OPONĘ ZIMOWĄ?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: MałGorzata »

Ja mam zimowe opony na felgach 19" i szerokości 235.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: WuWu »

Kiedyś się mówiło że węższa jest lepsza ale ja też kupiłem 235 tyle że na 18 i jest OK

Jack9P9
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2018, 10:22
Samochód: ŠKODA KODIAQ STYLE 2.0 TDI 140 KW (190 KM) DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Jack9P9 »

Dzięki

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Tomala72 »

Dobry temat na upały :lol:
Wszyscy zapomnieli o zimówkach a właśnie teraz może coś ciekawego wyszperacie w sklepach.

Piotrek
Posty: 48
Rejestracja: 02 cze 2017, 14:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Kodiaq 1,4TSi 125 KM Red Velvet

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Piotrek »

Dziś rozmawiałem z moim dealerem. Dostali już cennik opon zimowych. Można zamawiać od września. Ceny lepsze niż na znanym portalu z oponami. Promocyjne ceny obejmują opony:
Nokian WR SUV 3 XL
Continental WinterContact TS 850 P
Bridgestone Blizzak LM001
PirelliScorpion Winter
GoodyearUG Performance SUV G1
BarumPolaris 5
Także każdy znajdzie coś dla siebie. Ja pytałem o 17 bo takie mam felgi

Fufrug
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2018, 21:54
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi 4x4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Fufrug »

A masz możecie ceny żeby się nimi podzielić?

Piotrek
Posty: 48
Rejestracja: 02 cze 2017, 14:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Kodiaq 1,4TSi 125 KM Red Velvet

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Piotrek »

Podane ceny dotyczą opon 215/65 R17 bo taki rozmiar mnie interesował.

Nokian WR SUV 3 XL - 470 zł
Continental WinterContact TS 850 P - 685 zł
Bridgestone Blizzak LM001 - 450 zł
PirelliScorpion Winter - 560 zł
GoodyearUG Performance SUV G1 - 600 zł
BarumPolaris 5 - 380 zł

Inne rozmiary też są ale trzeba rozmawiać z dealerem

ODPOWIEDZ