JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Trybol
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2017, 14:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Trybol »

A co z tymi Kormoran SUV Snow 235/55 R19 105 V?
Czy różnica pomiędzy 235/50 R19 będzie zbyt duża i nie będą się mieścić w normie?

Obrazek



Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Rafał »

jeśli zaakceptujesz różnicę (niewielką) w rozmiarze to bardzo dobry wybór a przy tym tanie rozwiązanie (sam chciałem je kupić ale wybrałem całe koła).

Awatar użytkownika
Trybol
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2017, 14:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Trybol »

Nie sądzę abym zimą Miśkiem latał szybko. Jeśli wejdą bez problemu to żaden argument nie przemawia na korzyść np. Nokianów WR SUV 3, które mają zbliżone parametry... oprócz ceny ;)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: kamilR »

3.17% różnicy to za dużo, maks różnica może być do 2%.
Poza tym zakładanie rozmiaru opony niezalecanej przez producenta może spowodować nie uznanie np. gwarancji producenta(jeżeli coś np. z zawieszeniem się stanie itp.), bądź niewypłacenie lub problemy z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela. Zarówno gwarant jak i ubezpieczyciel będzie się łapał każdej tylko możliwości by wywinąć się od płacenia i przerzucenia winy na klienta- więc nie dawaj im argumentów w razie ,,W,,. Zaoszczędzisz parę złociszy teraz- a w przyszłości możesz mieć problemy.
Poczytaj o tym.
Także zakładamy rozmiar opony który widnieje na słupku drzwi i który producent przewidział.

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: rafalhtc »

kamilR też polecam Falkeny. Właśnie HS01 kupiłem i co prawda zamieniłem na All Season ostatecznie z uwagi na moją pracę ale i jedne i drugie mają świetne parametry i opinie. Producent to także renoma bo mocno działa w sportach motorowych więc na oponach zna się z pewnością.
Japoński więc dla mnie także duży plus.
Bieżnik HS01 mają rewelacyjny- w śniegu pewnie jak Reksio w szynce Obrazek
Na żywo wyglądają dużo lepiej niż w necie.
Założone mam obecnie Falken Euroall Season AS200 i póki co zrobione ok 700km i jest super.



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazek

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Staszek1 »

Trybol pisze:
22 lis 2017, 16:15
A co z tymi Kormoran SUV Snow 235/55 R19 105 V?
Czy różnica pomiędzy 235/50 R19 będzie zbyt duża i nie będą się mieścić w normie?

Obrazek
235 55 19 " jest o ponad 2 cm wyższa , i może być problem z obcieraniem koła na pełnym skręcie

Awatar użytkownika
Trybol
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2017, 14:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Trybol »

Czyli jednak Kormoran odpada... człowiek chciał być cwany... oszukać system i być zwycięzcą ale nic z tego ;) To w takim razie szukam dalej czegoś w dedykowanym rozmiarze.

Gordon
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 21:10
Samochód: Kodiaq 2.0Tsi DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Gordon »

przerobiłem 55 grubość odpada

Niedźwiadeq
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:49
Lokalizacja: Wlkp
Samochód: kodiaq 2.0 Tdi DSG style + dodatki

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Niedźwiadeq »

Ja kupilem Dunlopa WS ale poczytalem troche fakty i mity w zakesie wieku opon i okazuje sie ze jesli opony. Sa nowe i nie byly uzytkowane to wiek nie ma wiekszego znaczenia i opona zachowuje swoje parametry. Na allegro mozna kupic komplet pirelli. Z 2014 r za 2380 tylko Fv bez Vat jesli ktos nie potrzebuje fv to takie rozwiazanie wydaje sie korzystne.

Gordon
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 21:10
Samochód: Kodiaq 2.0Tsi DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Gordon »

Niedźwiadeq pisze:
23 lis 2017, 20:29
Ja kupilem Dunlopa WS ale poczytalem troche fakty i mity w zakesie wieku opon i okazuje sie ze jesli opony. Sa nowe i nie byly uzytkowane to wiek nie ma wiekszego znaczenia i opona zachowuje swoje parametry. Na allegro mozna kupic komplet pirelli. Z 2014 r za 2380 tylko Fv bez Vat jesli ktos nie potrzebuje fv to takie rozwiazanie wydaje sie korzystne.
Kupiłem pirelli Carving dot 2014 za 1750zł NOWE

235/55/19

ODPOWIEDZ