Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: janoush »

Witam,

czy zastanawiał się już ktoś, czy można wykorzystać kamery systemu Area360 do jako rejestratorów ?
Albo dostarczania sygnału do zewnętrznego rejestratora, np. zamiast kamerki na szybie.


janoush

Sponsor

Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: root »

Albo kamery do rozpoznawania znaków. To by było mega :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: Rafał »

janoush pisze:
31 sie 2017, 13:55
Witam,

czy zastanawiał się już ktoś, czy można wykorzystać kamery systemu Area360 do jako rejestratorów ?
Albo dostarczania sygnału do zewnętrznego rejestratora, np. zamiast kamerki na szybie.
ja już o tym myślałem

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: janoush »

I co ? :)
janoush

woocky
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2017, 12:35
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 150KM TDI

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: woocky »

I nic. Nie da się :)

Radiowiec
Posty: 25
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI DSG 150km 4x2

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: Radiowiec »

Tak pomyślałem - jak by odnalezć kabel sygnałowy video od tej kamerki z szyby a jeśli to jest taki sygnał to można by przewód rozciąć i przepuścić przez rozdzielacz video np na 4 monitory taka mała puszka z zasilaniem 12 V i wtedy kupujesz rejestrator video na sd z allegro .
Gdyby okazało się że nie ma tam sygnału video tylko rgb i csync - synchro to konieczne było by dokupienie modułu rgb na compozyt video i możemy rejestrować a urządzenie odbiorcze nie zakłóci sygnału rgb - mogło by się udać myślę - pozdr.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: Everred »

i to wciąż wyjdzie pewnie kilka stówek i sporo czasu, a najtańsze rejestratory zaczynają się już od 150-200zł i zapewne obraz będzie miał lepszą jakość bo do rozpoznawania znaków na pewno nie potrzeba obrazu Full HD.

Moim zdaniem lepiej zainwestować w lepszy sprzęt który oprócz rejestracji samej jazdy zapisuje również obraz po uruchomieniu czujnika ruchu, np w sytuacji gdy ktoś nam przytrze/uderzy w auto i standardowo jak to w Polsce - odjedzie jakby nigdy nic.

Radiowiec
Posty: 25
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:30
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI DSG 150km 4x2

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: Radiowiec »

Zgadza się - no i co z gwarancją ?
W tej chwili zastanawiam się nad wypuszczeniem 5V z panelu oświetleniowego - jakiś zasilacz 12 na 5V - bierzemy zasilacz mini usb samochodowy odcinamy wtyczkę gdzie mieści się zasilacz 5V i łączymy do swojego małego zasilacza schowanego nad panelem oświetlenia aby od góry zejść i wpiąć krótki kabelek do kamerki - mam taką za 300 zł z kartą - w dzień ok a pod wieczór już coraz gorzej wiec warto zainwestować w kamerkę z diodami na nocne nagrywanie - zastanawia mnie czy założyć jak w poprzednim Touranie aby po wyłączeniu stacyjki wyłączało kamerkę ale myślę jak napisałeś aby skorzystać z funkcji na ruch i będzie się cały czas uruchamiać gdy coś ją wzbudzi.

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Wykorzystanie kamer Area do rejestracji

Post autor: rafalhtc »

Wtedy potrzebujesz adaptera który podtrzyma zasilanie kamerki ale bez wpływu na akumulator auta. Odetnie zasilanie jak aku spadnie do jakiegoś tam poziomu bo inaczej kamerka jednak mogłaby unieruchomic auto przy tej funkcji parkingowej.
Są takie adaptery choć jak akurat nie założyłem bo skoro pozwalają na te właśnie pobieranie prądu na postoju przez jakis6 czas to bałem się jak to wpłynie na aku w dłuższej perspektywie czasu.
A może boję się niesłusznie:)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ