Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
peya81
Posty: 11
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:27
Samochód: BMW 328Ti Rally

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: peya81 »

Tez mnie zaciekawil (zniechęcil zupelnie do tdi) ten art. Ja mysle, ze aby spelnic faktycznie normy spalin musiano dosc mocno zdlawic tdi i zamiast spodziewanych bonusow, mamy niedobory mocy w tdi. W 2.0tsi w serii mamy 198KM, juz parę wykresow jest na necie.



Sponsor

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Sponsor


Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: Staszek1 »

wystarczy ze hamowali w upalny dzień i wynik wyjdzie słaby . Niestety jakiś geniusz usunął intercooler i zastąpił go wodnym badziewiem i stąd braki mocy .

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: Tomala72 »

Moim zdaniem jeśli pojawia się krytyczny artykuł w branżowej prasie o niedostatkach mocy w testowanym egzemplarzu to Skoda powinna po pierwsze zająć stanowisko w temacie a po drugie umożliwić posiadaczowi takiej wersji silnikowej sprawdzenie (po osobistym zgłoszeniu) parametrów swojego auta na autoryzowanej hamowni.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: Rafał »

no nie wierzę.
a jak ktoś napisze w branżowej prasie lub co gorsza w telewizji, że skoda to smutne auto, to każdy jej właściciel powinien podjechać do salonu, gdzie grupa niezależnych ekspertów będzie oceniać każde auto pod względem tego czy jest smutne czy wesołe, czy fajne, czy nudne .....
dobrze było by przy okazji udzielić jakiegoś upustu w formie zwrotu kasy, darmowych akcesoriów, przeglądów, tankowań....

a może najzwyczajniej w świecie, tak pałowali ten testowy egz. że pokazał taki wynik??
a może paliwo było złej jakości,
a może jeszcze jakaś inna zmienna spośród wielu...

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: Tomala72 »

Rafał pisze:
20 sie 2017, 21:32
no nie wierzę.
a jak ktoś napisze w branżowej prasie lub co gorsza w telewizji, że skoda to smutne auto, to każdy jej właściciel powinien podjechać do salonu, gdzie grupa niezależnych ekspertów będzie oceniać każde auto pod względem tego czy jest smutne czy wesołe, czy fajne, czy nudne .....
dobrze było by przy okazji udzielić jakiegoś upustu w formie zwrotu kasy, darmowych akcesoriów, przeglądów, tankowań....

a może najzwyczajniej w świecie, tak pałowali ten testowy egz. że pokazał taki wynik??
a może paliwo było złej jakości,
a może jeszcze jakaś inna zmienna spośród wielu...
Rafał ty się nie oburzaj. Wiesz dobrze, że chodzi o wydane pieniądze.
Jeśli napisali, że jest słabszy w stosunku do deklaracji to odpowiadają za swoje słowa i jeśli nie jest to prawdą to producent powinien rozwiać wszelkie wątpliwości i nakazać sprostowanie gazecie z dalszymi konsekwencjami. W innym przypadku czy jeden czy drugi pozostają niewiarygodni.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2017, 21:57 przez Tomala72, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: Rafał »

spoko, to tylko moje zdanie i mam prawo się mylić.

peya81
Posty: 11
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:27
Samochód: BMW 328Ti Rally

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: peya81 »

Myślę, ze producent ma teraz powazniejsze rzeczy na glowie, tzn. odszkodowania :(

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Kodiaq 2.0tdi moc i moment

Post autor: Dual »

Generalnie zależy jaka moc sie podaje.
Zazwyczaj silnika a wtedy na kołach zawsze jest mniej, po odjęciu strat w napedach.
Dodatkowo zazwyczaj podawana moc silnika może mieć wg norm zazwyczaj +/-5% zależnie od egzemplarza.
Wkurza mnie tylko że Czesi sa tak ulegli wobec Niemców i poobniżali moce silników względem Tiguana.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ