Podłączenie android auto

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Podłączenie android auto

Post autor: Ginger80 »

Witam wszystkich :) z góry uprzedzam że jestem debilem motoryzacyjnym ;) a także nie miałem nigdy osobiście styczności jak do tej pory z AA, ale do rzeczy. Chodzi mi o to że chciałbym połączyć tel aby głównie mieć mapy googla. Normalnie tel po BT mam połączony, czyli mogę zobaczyć wiadomości czy zadzwonić z kierownicy :) ale jak już łączę tel za pomocą kabla to i tak auto nie daje mi możliwości wybrać miedzy AA a apple carplay. Nie mam pojęcia czy coś trzeba zrobić? czy coś wykupić itd. Gdy wchodzę w AA w tel (choć nie ten pobierany z neta ale jakiś już był chyba fabrycznie w moim smartfonie a mam Redmi Note 11) i daję połącz z samochodem to mam komunikat aby podłączyć tel do samochodowego portu USB zgodnego z AA. Wykonuję tą czynność i dupa... Posiadam Miśka z 2017 roku jeżeli to coś pomoże. Szczerze chciałbym jakby ktoś mógł po prostu krok po kroku jak dziecku wytłumaczyć co trzeba zrobić aby to ładnie działało :)



Sponsor

Podłączenie android auto

Sponsor


Juiceman
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Juiceman »

Ja podłączyłem telefon pod kabel, następnie w 'Radiu' wybieram opcję android auto i otwto wszystko na ekranie mam ikonkę google maps :)

Ew
https://youtu.be/w4tMiIo8A-g?si=itwHT-SKfSFCEOr1

Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Ginger80 »

Juiceman pisze:
22 kwie 2024, 18:12
Ja podłączyłem telefon pod kabel, następnie w 'Radiu' wybieram opcję android auto i otwto wszystko na ekranie mam ikonkę google maps :)

Ew
https://youtu.be/w4tMiIo8A-g?si=itwHT-SKfSFCEOr1
Właśnie w tym sęk że ja ikony też mam tylko są jakby nieaktywne, nie da się kliknąć na nie albo inaczej da się ale zero reakcji

Juiceman
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Juiceman »

Spróbuj z innym kablem

Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Ginger80 »

ok wykonam taki test i dam znać co i jak, trochę kabli jest ale większość to pewnie najtańszy sort

Juiceman
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Juiceman »

A takie może prozaiczne pytanie android auto masz zainstalowane z google play na komorce ?;)

Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Ginger80 »

Juiceman pisze:
22 kwie 2024, 20:20
A takie może prozaiczne pytanie android auto masz zainstalowane z google play na komorce ?;)
Szczerze to nie wiem po prostu był na telefonie, choć próbowałem też ściągać przez tą jedną stronkę i niby też jest ok ale po instalacji nie mam żadnej nowej ikony do aplikacji. wpisuję w ustawieniach aby mi wyszukało android auto i w ten sposób to mam

Juiceman
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Juiceman »

To wporzadku :-)

Ginger80
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2024, 22:23
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 180 4x4

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Ginger80 »

Juiceman pisze:
22 kwie 2024, 20:20
A takie może prozaiczne pytanie android auto masz zainstalowane z google play na komorce ?;)
Dokładnie tak to u mnie wygląda czyli :


Obrazek

a telefon mam już podłączony po kablu USB (działa bo go ładuje) próbowałem najpierw kabelek dodany do słuchawek bezprzewodowych ale potem spróbowałem też kabla od ładowarki telefonu i za każdym razem nic się nie dzieje. Jak wchodzę w SmartLink to mam taki obraz



Obrazek


na zdjęciu aż tak dobrze nie widać ( bez uwagach o odciskach palców proszę :lol: ) ale Witaj w SmartLink etc. jest takie wyraźne jakby podświetlone a cała reszta na dole zaciemniona, nieaktywna, wchodząc w ustawienia (koła zębate) taki obraz się pojawia




Obrazek


i oczywiście też nic nie można zrobić jedynie tego pierwszego "ptaszka" odznaczyć

na koniec chciałbym pokazać jak w ustawieniach telefonu wyszukuje AA bo może to nie takie jest, ja niestety się nie znam ale znowu na necie to widziałem jednak niebieską ikonę z typowym A bez kreski poprzecznej, chyba wszyscy wiedzą o co chodzi, jak nie to wstawię jakiś zrzut ekranu
I dalej nie wiem co zrobić, czy jeszcze inny kabel czy jednak aplikacja nie taka a może jeszcze coś innego??

mało tego wszedłem przez lapka na stronę AA skopiowałem link aby ściągnąć na tel ten "właściwy" AA i okazuje się że mam go zainstalowanego ale żadnej takiej niebieskiej ikony nie mam w tel


Obrazek

teraz już jeszcze mniej rozumiem :cry:

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Podłączenie android auto

Post autor: Bury_Kocur »

Ginger80 pisze:
22 kwie 2024, 17:21
(...)
chciałbym jakby ktoś mógł po prostu krok po kroku jak dziecku wytłumaczyć co trzeba zrobić aby to ładnie działało :)

Powiedz - skąd jesteś ?
Włodek

ODPOWIEDZ