Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Juiceman
Posty: 36
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: Juiceman »

Hej podpowiedzcie proszę, jak wygląda sprawa za kierownicą Kodiaqa wśród pań, czy Panie wzrostu 150cm odnajdą się w tym aucie czy z automatu to auto będzie za duże?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi



Sponsor

Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Sponsor


Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: Mans »

W sumie najbardziej w danym aucie to liczy się zakres regulacji fotela kierowcy a także jego wielkość oraz co najważniejsze dopasowanie dla danej osoby odpowiedniej pozycji za kierownicą bo łączy się ona automatycznie z prawidłową widocznością we wszystkich kierunkach a co za tym idzie z Naszym bezpieczeństwem ;)
Generalnie zakres regulacji foteli z przodu w Kodiaqu jest ogromny ale obawiam się co by tutaj nie napisać, że dla Ciebie
nie obędzie się jednak bez wizyty w salonie i jazdy testowej.
Oczywiście mówimy tutaj o tej starszej generacji Kodiaqa bo ta nowa na razie tylko na obrazku ;)

Tutaj jest test gdzie kobitka tak na oko ma pewnie jakieś 170 cm bo jej głowa lekko wystaje
ponad dachem (Kodiaq 166cm wysokości )



I widać po fotelu i jej nogach ,że jest już dość mocno przysunięta do przodu :?



Pytanie także gdzie na tych olbrzymich fotelach Kodiaqa wyląduje Twoja głowa bo obawiam się, że przy wzroście 150cm
znajdzie się ona już poniżej środka zagłówka a tak być nie powinno :(
Wydaje mi się, że dla Ciebie zdecydowanie lepszym wyborem będzie mniejsza Skoda Karoq
a pewnie najlepszym przy Twoim wzroście jeszcze mniejszy nowy VW T-Cross 2024 ;)



Tak jak napisałem wcześniej polecam odwiedzić pierwszy lepszy salon Skody czy VW
i się po prostu przymierzyć do tych trzech aut 8-)
Innej rady nie widzę ;)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2024, 21:09 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Juiceman
Posty: 36
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: Juiceman »

Dzięki za odpowiedź, umówiliśmy się do salonu na piątek, ja lubię duże auta, żona mniejsze. Niestety wypad na wakacje to jesteśmy zapakowani po sam dach i czasami brakuje miejsca.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: Mans »


Online
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: MałGorzata »

Juiceman pisze:
05 lut 2024, 22:58
Hej podpowiedzcie proszę, jak wygląda sprawa za kierownicą Kodiaqa wśród pań, czy Panie wzrostu 150cm odnajdą się w tym aucie czy z automatu to auto będzie za duże?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi
162cm bez problemu :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Juiceman
Posty: 36
Rejestracja: 05 lut 2024, 22:53
Samochód: KODIAQ L&K 2.0 TDI 4X4 MR20

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: Juiceman »

Odpowiadając na pytanie, owszem Panie o niskim wzroście odnajdą się w kodiaqu bez problemowo, wkładanie malucha do fotelika jest ciutke lepsze,zaś dla osoby wyższej jest mega różnica na plus. Dziękuję za wszystkim wypowiadającym się w tym temacie :-)

Awatar użytkownika
floox
Posty: 26
Rejestracja: 21 maja 2022, 15:02
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TDI

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: floox »

Każdy człowiek może sobie poradzić z każdym samochodem, ale po co się męczyć? Ja mam ponad 190 cm, a jak jadę do miasta to pożyczam od żony VW Upa, bo nim zawsze gdzieś znajdę miejsce. Ale oczywiście każdemu według potrzeb.

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: TymekF »

Juiceman pisze:
09 lut 2024, 17:24
Odpowiadając na pytanie, owszem Panie o niskim wzroście odnajdą się w kodiaqu bez problemowo, wkładanie malucha do fotelika jest ciutke lepsze,zaś dla osoby wyższej jest mega różnica na plus. Dziękuję za wszystkim wypowiadającym się w tym temacie :-)
186cm, potwierdzam i mój kręgosłup też :D
Chociaż to dotyczy większości SUV którymi jeździłem.
floox pisze:
09 lut 2024, 19:21
Każdy człowiek może sobie poradzić z każdym samochodem, ale po co się męczyć? Ja mam ponad 190 cm, a jak jadę do miasta to pożyczam od żony VW Upa, bo nim zawsze gdzieś znajdę miejsce. Ale oczywiście każdemu według potrzeb.
Ja mam "przyjemność" pożyczać mazdę 3 (2008 rok) i siedzenie kończy mi się poniżej ramion. Każda przejażdżka powyżej 30km zamienia się w męczarnie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale samochód jest z rynku japońskiego, może po prostu tam montują mniejsze fotele. :lol:

Awatar użytkownika
floox
Posty: 26
Rejestracja: 21 maja 2022, 15:02
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TDI

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: floox »

10 lat jazdy Mazdami mam za sobą, kochane samochodziki. Nie są zbyt oszczędne pod względem paliwa, natomiast (poza korozją w niektórych) totalnie żadnych problemów na przestrzeni sporych przebiegów. Pamiętam jak wsiadłem w salonie do nowej 6, odsunąłem fotel pod siebie i okazało się, że tam już się skończył podłokietnik na drzwiach :-) Tym niemniej - ostatnio jeździłem CX-60, ponad 3 litrowy diesel, typ napęd - piękna bestia, tylko niestety trochę kiepsko zawieszona. Miała iść zamiast Kodiaqa, ale jednak misiek pokonał ją przestronnością wnętrza.

mkes
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:16
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI L&K

Re: Był test dwumetrowca,a co z niskimi?

Post autor: mkes »

floox pisze:
12 lut 2024, 11:33
10 lat jazdy Mazdami mam za sobą, kochane samochodziki. Nie są zbyt oszczędne pod względem paliwa, natomiast (poza korozją w niektórych) totalnie żadnych problemów na przestrzeni sporych przebiegów. Pamiętam jak wsiadłem w salonie do nowej 6, odsunąłem fotel pod siebie i okazało się, że tam już się skończył podłokietnik na drzwiach :-) Tym niemniej - ostatnio jeździłem CX-60, ponad 3 litrowy diesel, typ napęd - piękna bestia, tylko niestety trochę kiepsko zawieszona. Miała iść zamiast Kodiaqa, ale jednak misiek pokonał ją przestronnością wnętrza.
Ja jeździłem CX-60 PHEV, który okazał się twardy i dość ciasny przy wzroście 194 cm. Toyota Highlander też nie przypadła mi do gustu. Po raz drugi wybór padł na Kodiaqa

ODPOWIEDZ