Zero Range

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
thom4
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2024, 9:53
Samochód: kodiaq

Zero Range

Post autor: thom4 »

Szanowni użytkownicy, czy ktoś z Was miał przypadek, że jechał Kodiaqiem gdy było wskazanie zero do tankowania? Jeśli tak ile kilometrów przejechaliście i ile weszło paliwa?
Od razu napiszę, że wiem to nie jest zalecane, ani dobre. Ale w trasie mogą różne rzeczy się zdarzyć.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2024, 9:58 przez thom4, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Zero Range

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Zero Range

Post autor: MałGorzata »

Będzie spam czy nie?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Zero Range

Post autor: elmiko »

Mi się zdarzyło na autobanie ~15 km do najbliższej stacji z 0 na zegarach. Z duszą na ramieniu.

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Zero Range

Post autor: Marcelus »

Kiedyś żona mnie po drodze odbierała jadąc z Ursynowa na Białołęke w W-wie, godziny około 16tej więc wszędzie korki, wskakuje na fotel pasażera i jedziemy odebrać syna z przedszkola, żona mi mówi że miała telko przez telefon dlatego nie mogła oddzwonić, jedziemy tak chwilę, zerkam z ciekawości na zegary a tam zasięg 0km, pytam się jak długo już tak jedzie bo z Ursynowa przejechała około 20km, nie wiedziała ale mocno się spięła obawiając się że zaraz gdzieś staniemy, przejechaliśmy delikatnie operując pedałem gazu jeszcze jakoś około 4-5km, nie pamiętam ile litrów weszło do zbiornika.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Zero Range

Post autor: WaC »

W instrukcji zapisano: Pojemność zbiornika paliwa wynosi około 58 litrów, z czego ok. 7 litrów stanowi rezerwę.

Pewnie z "instrybutora" :lol: wlano 62 litry. :D
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Zero Range

Post autor: WaC »

Marcelus pisze:
24 sty 2024, 18:22
... ale mocno się spięła ...
W Miśku, tego nie miałem, jedynie 30 km do zero. Wiem jednak, co to jest, gdy jedzie się w fotelu na stojąco...

Jak by nie było - fajny temat. Dawajcie więcej swoich przygód, proszę.
Jakby ktoś zapomniał:
Obrazek
Nie napisali, jak otworzyć klapkę wlewu... pokrywę
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

wlodzimieszka
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2023, 14:16
Samochód: KIA SPORTAGE

Re: Zero Range

Post autor: wlodzimieszka »

Dojechalem do zera na stację benzynową ale przez jakiś błąd czujników, range na autostradzie miałem 110km kiedy w jednej chwili zmieniło się na 60km i tankując wtedy do pełna nalało 55litrów i pistolet odbił, temat zgłoszony do serwisu ale komputer niczego nie pokazał, zrobili reset i narazie nie było powtórki. Inna sprawa z moim miskiem jest taka, że temperatury nawiewów zmieniają się razem z obrotami silnika. Ustawię na klimatyzacji 21 stopni ale jak mu depnę to leci ogień a jak jadę spokojnie to tylko zimne powietrze, tak że jeśli jadę raz dynamicznie raz spokojnie to muszę co chwilę kręcić gałką od ogrzewania, czy komuś coś podobnego się przydarzyło ?

ODPOWIEDZ