Demontaż tylnej kanapy + zamek centralny

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Aeron
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2023, 23:21
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI

Demontaż tylnej kanapy + zamek centralny

Post autor: Aeron »

Cześć

Szukam Kodiaqa do dalszych wyjazdów oraz możliwości spania w samochodzie - stąd kilka pytań poniżej - samochodu jeszcze nie posiadam.

Czy ktoś z Was ma zdjęcie poglądowe Kodiaqa 2020+ po wyjęciu tylnej kanapy?
Zależy mi na tym, jak wygląda podłoga pod fotelami (pod kątem zabudowy sypialnianej).

Przy okazji - może ktoś już temat demontazu tylnej kanapy przerabiał. W starych samochodach to nie problem, ale w nowych wszystko spasowane na styk - znajdzie się jakaś dobra dusza, która w swoich zdjęciach znajdzie ew instruktarz jak to zrobić?

Chciałbym również zapytać - czy z systemem kessy, jest możliwość zamknięcia samochodu od wewnątrz mając kluczyk w środku, nawet ręcznie?
Zależy mi na tym, aby podczas spania w samochodzie, był on zamknięty, ale bez alarmu. Czy mając kessy, może okazać się to niemożliwe? Niestety na oględzinach nie zwróciłem uwagi na przycisk zaryglowania drzwi, a na YT niestety brak ujęć na takie szczegóły.



Sponsor

Demontaż tylnej kanapy + zamek centralny

Sponsor


RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Demontaż tylnej kanapy + zamek centralny

Post autor: RobertG7 »

Aeron pisze:
29 gru 2023, 23:34


Chciałbym również zapytać - czy z systemem kessy, jest możliwość zamknięcia samochodu od wewnątrz mając kluczyk w środku, nawet ręcznie?
Zależy mi na tym, aby podczas spania w samochodzie, był on zamknięty, ale bez alarmu. Czy mając kessy, może okazać się to niemożliwe? Niestety na oględzinach nie zwróciłem uwagi na przycisk zaryglowania drzwi, a na YT niestety brak ujęć na takie szczegóły.
Tak, przyciskiem na konsoli

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Demontaż tylnej kanapy + zamek centralny

Post autor: Bury_Kocur »

Aeron pisze:
29 gru 2023, 23:34
Cześć

Szukam Kodiaqa do dalszych wyjazdów oraz możliwości spania w samochodzie - stąd kilka pytań poniżej - samochodu jeszcze nie posiadam.

Czy ktoś z Was ma zdjęcie poglądowe Kodiaqa 2020+ po wyjęciu tylnej kanapy?
Zależy mi na tym, jak wygląda podłoga pod fotelami (pod kątem zabudowy sypialnianej).
Co do zamknięcia auta to Kolega juz napisał - zamyka się od wewnątrz przyciskiem na desce.

Co do spania w aucie - czy jesteś pewny, że po wyjęciu tylniej kanapy będzie Ci wygodniej to zrobić ?

Zobacz na fotce ile jest miejsca w tym aucie jak się położy tylne oparcia?

Obrazek

A to jest wersja podłogi bez podwójnego dna - jakbyś trafił na podwójną podłogę w bagażniku to sprawę masz rozwiązaną.

A tu jedyne co musiałbyś wykonać dla spania z tyłu to wyrównanie tego progu - bo na długość jest ta przestrzeń wystarczająca.

Pzdr
Włodek

Aeron
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2023, 23:21
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI

Re: Demontaż tylnej kanapy + zamek centralny

Post autor: Aeron »

Dzięki za odpowiedź!

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że przycisk jest na środkowej konsoli. Sugerowałem się starszymi VAGami, gdzie przycisk był na drzwiach lub przy sterowaniu szybami. /Facepalm

Jeśli chodzi o demontaż foteli - jadąc w dłuższą podróż, to miejsca znacznie potrzebne na bagaże.
Szpej campingowy zmieści się w boxie dachowym, natomiast nie wszystko chciałbym tam przechowywać. Do tej pory podróżowałem starym WJ'tem z 2001 - tam demontaż siedzeń pozwolił na zmieszczenie 3 dużych 120L toreb, które trzymały zapas ubrań i drobnicę na dwutygodniową podróż i spanie w samochodzie.

Zabudowa jaką planuję, to zabudowa głównie na rzeczy spożywcze, kuchenne przybory itp.
W 7os wersji podłoga jest płaska, to fakt, natomiast w obu przypadkach (5 lub 7 os) demontaż 2 rzędu siedzeń to must have - stąd w grę wchodzi tylko wersja 5os.

ODPOWIEDZ