Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: fonus »

Muszą być spełnione następujące warunki żeby zadziałał:
Obrazek

czyli :
Obrazek
Oraz rozpoznawana przez system linia odgraniczająca


Wg filmu który dodał woocky ten system jak zaczyna działać to pojawia się ta czerwona ikonka i napis "Emergency Assist: Przejmij kierowanie!" i włączają się światła awaryjne oraz następuje to chyba dwukrotne gwałtowne hamowanie a trzecie powinno być do zera.

Obrazek

P.S. ja tylko teoretyzuję - sprawdzę jak odbiorę auto - dlatego może ktoś się pokusi



Sponsor

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Sponsor


Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: Jarek104 »

dokładnie tak jak piszesz.
przynajmniej w SIII tak to działa, w Kodiaqu nie sprawdzałem ale nie spodziewam się innej funkcjonalności

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: Neron7 »

fonus pisze:
02 sie 2017, 12:48
Muszą być spełnione następujące warunki żeby zadziałał:


Wg filmu który dodał woocky ten system jak zaczyna działać to pojawia się ta czerwona ikonka i napis "Emergency Assist: Przejmij kierowanie!" i włączają się światła awaryjne oraz następuje to chyba dwukrotne gwałtowne hamowanie a trzecie powinno być do zera.

no właśnie u mnie to nie działa...

woocky
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2017, 12:35
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 150KM TDI

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: woocky »

Neron7: a próbowałeś ASO zapytać? Bo jak szukam to wychodzi mi to, że jest to osobna opcja, więc może nie masz bo nie kupiłeś? (bo może nie sprzedawali tak jak jam assista).

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: Rafał »

u mnie też nie działa, tzn LA przez chwilę kieruje autem, a potem "puszcza" kierownicę i auto jedzie gdzie chce. myślę, że do pełnej funkcjonalności systemu (podwójne hamowanie, światła awaryjne i zatrzymanie na poboczu) może wymagać systemu monitorującego zmęczenie kierowcy - to wydaje się mieć sens

luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: luksid »

u mnie tez nie działa, ikonka z zielonej przemienia się w żółtą i tyle róbta co chceta. Faktem jest, że lane włączyłem samemu przez obd11, więc może coś nie zostało zrobione tak jak należy.

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: Neron7 »

woocky pisze:
12 sie 2017, 6:48
Neron7: a próbowałeś ASO zapytać? Bo jak szukam to wychodzi mi to, że jest to osobna opcja, więc może nie masz bo nie kupiłeś? (bo może nie sprzedawali tak jak jam assista).
a jak ta dodatkowa opcja się niby nazywa?
w konfiguratorze nie było czegoś takiego do dobrania...

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: Neron7 »

Rafał pisze:
12 sie 2017, 11:36
u mnie też nie działa, tzn LA przez chwilę kieruje autem, a potem "puszcza" kierownicę i auto jedzie gdzie chce. myślę, że do pełnej funkcjonalności systemu (podwójne hamowanie, światła awaryjne i zatrzymanie na poboczu) może wymagać systemu monitorującego zmęczenie kierowcy - to wydaje się mieć sens
Rafał, a czy twoje auto hamuje 2 razy zanim wyłączy lane assist? bo u mnie tak.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: Rafał »

nie, jedzie normalnie i próbuje utrzymać tor. hamowanie to etap procedury awaryjnego zatrzymania, czyli mówimy o dwóch różnych systemach

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Lane Assist- nie zatrzymuje samochodu

Post autor: WuWu »

A czy ten asystent linii jak już kręci kierownicą to pozwala Ci pojechać jednak tam gdzie jechałeś czy nie. Np świadomie przejeżdżasz linię aby ominąć dziurę w ulicy a on wraca z powrotem na Twój pas. Czy możesz w tym czasie jednak mu na to nie pozwolić ?

Jak już pisałem w innym poście mnie już wystarczy ten system który dostałem bez pytania co hamuje sam auto jak coś "niby wyskoczy na drogę" jadąc 29km/h przez jakieś miasteczko mijając pieszych idących po chodniku w odległości niecałego metra samochód sam zahamował prawie do spodu. Jakbym nie był zapięty pasami to bym pewnie pocałował kierownicę nie mówiąc już o jakimś aucie jakby jechało za mną. Wszelkim nieobliczalnym automatom na razie dziękuję ;).

obraz z kamerki - pusta ulica a tu Ci auto hamuje prawie do zera :)
Obrazek


Jakby tak układ jeszcze PIERWSZE potrafił przeanalizować Twój stan zdrowia i na wypadek zesłabnięcia lub zaśnięcia wtedy przejął kontrolę i zjechał na pobocze i zatrzymał auto.
A tak to śmiem twierdzić że z takimi systemami coraz mniej będzie się zwracać uwagi na drogę w czasie jazdy.

ODPOWIEDZ