kamery 360 -widok z góry

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
budzik_p
Posty: 9
Rejestracja: 04 maja 2023, 16:00
Samochód: Kodiaq L&K.. będzie

kamery 360 -widok z góry

Post autor: budzik_p »

Przesiadając się do skody zauważyłem, że grafika przedstawiająca kodiaqa w widoku "z góry" z kamer 360, znacząco odbiega od rzeczywistego obrysu samochodu. Jest sporo większa, przez co używanie kamer w tym trybie w zasadzie mija się z sensem (nie wiesz czy już najechałeś na linię przy parkowaniu czy jeszcze nie).

I tu ciekawostka: jeśli włączam widok z kamer 360 zaraz po uruchomieniu silnika to przez pół sekundy grafika samochodu jest mniejsza i odpowiada rzeczywistym wymiarom. Niestety od razu się powiększa.

Też tak macie?
Czy rozmiar tej grafiki można jakoś dopasowywać? Można coś zrobić żeby została taka jaka miga przez pół sekundy zanim się powiększy?

Kamery 360 mam też w toyocie i tam to działa o wiele lepiej -mogę parkować co do centymetra patrząc jedynie w ekran (jak w pierwszym GTA ;). W skodzie wg wyświetlacza wjechałem już na krawężnik, podczas gdy w rzeczywistości jest jeszcze z 10-20 cm zapasu. Z przodu i z tyłu jest to samo.



Sponsor

kamery 360 -widok z góry

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: kamery 360 -widok z góry

Post autor: MałGorzata »

Kliknij w część auta na ekranie - na przykład w dach i zobacz czy widok się zmieni?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

budzik_p
Posty: 9
Rejestracja: 04 maja 2023, 16:00
Samochód: Kodiaq L&K.. będzie

Re: kamery 360 -widok z góry

Post autor: budzik_p »

Jak klikam na te grafikę to tylko zmienia się widok w zależności od tego na co kliknę - przód/tył/bok/ lub powrót do widoku z góry jeśli kliknę na dach.
W pierwszym poście nie mówiłem o przełączaniu widoku z pełnoekranowego na wycinek tylko o samym widoku pełnoekranowym "z góry".

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: kamery 360 -widok z góry

Post autor: Bili »

Nie da się chyba zobaczyć się linii z przodu i z tyłu bo przysłaniają je zderzaki

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: kamery 360 -widok z góry

Post autor: MałGorzata »

budzik_p pisze:
08 gru 2023, 13:39
W pierwszym poście nie mówiłem o przełączaniu widoku z pełnoekranowego na wycinek tylko o samym widoku pełnoekranowym "z góry".
Masz na myśli ten pierwszy domyślny widok i tam dostrzegasz duże niedokładności. Dobrze to rozumiem? :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ