Fotelik tyłem a Kodiaq

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Fotelik tyłem a Kodiaq

Post autor: msolak81 »

Szanowni, chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami odnośnie montażu fotelika tyłem. Sam posiadam AixKid DuoFix, jest to fotelik 9-25kg, montowany na isofix, stabilizowany pasami oraz stopką. natrafiłem na problem z montażem pasów / punktów zaczepienia na pasy od fotelika. Jeśli masz taką możliwość to przed odebraniem samochodu umów się u dilera aby odrkęcić docelowy fotel (potrzeba specjalnego klucza, który można kupić swoją drogą na alegro) i przesunąć pasy mocujące (UWAGA szyna fotela w kodiaqu jest dość szeroka więc metalowe "ucha" mocowane do śruby mocującej szynę nie będą pasować) pod szyną (w przypadku fotela pasażera przedniego z prawej strony nie ma miejsca na przeciągnięcie pasów, zza wyjątkiem okrętki (czyli pod plecami fotela, jednakże masakruje to tapicerke szybko, poza tym jest to mocowanie gorsze niż do szyny fotela ze wzglęu na długość pasów i ich napręzenie). I jedno małe spostrzeżenie - mocowania isofixów w kodiaqu są niestety wyciągnięte bardzo na zewnątrz foteli - to jest wada ale i zaleta, bo przy montażu tyłem jest więcej miejsca na nogi dziecka, jednakze ubywa miejsca dla pasażera na przedzie), dodatkowo nie da sie zamocować fotelika na środku (przez wystajace z kanapy plastiki i tunel środkowy).
To tyle - niestety europejscy kontynentalni producenci nie przewidują uchwytów do mocowania fotelików stabilizowanych dodatkowymi pasami :(



Sponsor

Fotelik tyłem a Kodiaq

Sponsor


ODPOWIEDZ