Full LED i ALA

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Full LED i ALA

Post autor: Ethel »

Cześć,

nie mam jeszcze misiaczka, dlatego nie mogę sprawdzić, a temat świateł mnie bardzo interesuje. Pytania do osób, które mają te cuda:
1. Jak sprawdza się "Adaptacyjność" ledów? Rzeczywiście widać różnicę i te 4 tryby?
2. Czy asystent długich świateł (ALA) wyłącza tylko wybrany reflektor czy "mrugamy" całym zestawem?
3. Jak sprawdza się ALA w praktyce? Ktoś tego używa? Czy można się narazić na dostanie długimi po oczach w nagrodę za oślepianie?
4. Czy jak to było wspomniane w jednym z tematów Kodiaq ma odpowiednik LED Basic VW czy coś więcej?

Wszystkie opinie o Ledach w Kodiaqu mile widziane :)

Pozdrawiam,

Ethel



Sponsor

Full LED i ALA

Sponsor


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Full LED i ALA

Post autor: Dual »

ja tylko raz sprawdzałem, gdyz zazwyczaj jezdze w dzień i na włączonych długich jak zauważyłem tył ciężarówki na czerwonych swiatłach oba długie sie wyłączyly i lecialem na mijania, a potem jak ciezarowka skrecila zapalily sie po chwili długie.
Jest to chyba jakas prostrza i ubozsza wersja tego co w Mercedesie, gdyz tam po prostu wycina smuge swiatla w ktorej znajduje sie inny samochod, ale dlugie swieca. Tyle ze W Mercedesie bardzo czesto obrywa sie długimy blyskami z naprzeciwka ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

nobody
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2017, 18:59
Samochód: brak

Re: Full LED i ALA

Post autor: nobody »

Przy ciężarówce na Twoim pasie też bym zgadywał, że oba światła się przełączą.
Ten temat mnie kiedyś bardzo interesował (w sumie nadal mnie interesuje) bo w materiałach Skody jest wyraźnie wygaszenie tylko jednego reflektora przy ruchu z naprzeciwka.

A wycinanie wiązki jest w Superbie, tyle że tam jest Xenon. W LEDach takie coś jest tylko przy Matrix LEDach, których nie ma w Kodiaqu

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Full LED i ALA

Post autor: lighting »

Jak Kodiaq spotka przed sobą auto z naprzeciwka / auto na tym samym pasie / wjedzie w jasno oświetloną miejscowość to wtedy wyłącza długie światła. Generalnie musisz jechać przez nieoświetlone tereny bez innych samochodów, żeby załączył światła drogowe.
DO developer

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Full LED i ALA

Post autor: Ethel »

Czyli wychodzi na to, że mamy/ będziemy mieć Ledy gorsze niż w Astrze :P

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Full LED i ALA

Post autor: lighting »

Ethel pisze:
20 lip 2017, 14:13
Czyli wychodzi na to, że mamy/ będziemy mieć Ledy gorsze niż w Astrze :P
Nie wiem jakie są LEDy w Astrze. Do samej jakości świateł nie da się przyczepić. Jeżeli chodzi o mechanizm załączania/wyłączania świateł moim zdaniem zdaje egzamin nawet bez bajerów typu wycinanie w wiązce światła auta z naprzeciwka.
DO developer

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Full LED i ALA

Post autor: Ethel »

Ponoć w nowej Astrze jest Matrix :) Na pewno jest w nowej Insigni

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Full LED i ALA

Post autor: Wito1985 »

Jak to mówią w reklamie "Astra drażni klasę wyższą..." :D :D :D :D

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Full LED i ALA

Post autor: Everred »

Jeździłem trochę nocą i muszę przyznać że przyjemne. Po pierwsze - ten system wie i odróżnia autostradę/drogę poza obszarem zabudowanym od miasta/obszaru zabudowanego, nie wiem dokładnie po czym ale jak jest ciemno jak w d*pie to samo włącza długie i natychmiast gasi jak coś pojawi się z naprzeciwka lub wjedzie się na oświetloną drogę (może jakoś wykrywa źródła światła), ani razu nikt mi nie mrugnął za oślepienie.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Full LED i ALA

Post autor: Tomala72 »

Everred pisze:
20 lip 2017, 18:50
Jeździłem trochę nocą i muszę przyznać że przyjemne. Po pierwsze - ten system wie i odróżnia autostradę/drogę poza obszarem zabudowanym od miasta/obszaru zabudowanego, nie wiem dokładnie po czym ale jak jest ciemno jak w d*pie to samo włącza długie i natychmiast gasi jak coś pojawi się z naprzeciwka lub wjedzie się na oświetloną drogę (może jakoś wykrywa źródła światła), ani razu nikt mi nie mrugnął za oślepienie.
Jest to podpowiedź od kolegi praktyka jak najbardziej w temacie a nie teoretyczne dywagacje.
Ten wątek na pewno uaktywni się za dwa-trzy miesiące. Raz, że przybędzie Kodiaków na drogach i na forum dwa, że będzie już jesień a to najlepsza pora aby przetestować tak nowoczesne oświetlenie.

ODPOWIEDZ