Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: logann »

Szukając na czym by można urwać parę groszy od ceny, zacząłem się zastanawiać nad lakierem niemetalizowanym. Przykładowo, chodzi mi po głowie wersja Style z lakierem niebieskim. I tu mamy do wyboru:
Błękit Energy Niemetalizowany - 0 zł
Błękit Race Metalizowany - 3550 zł

Tu niebieski i tu niebieski. Widział ktoś gdzieś porównanie tych dwóch kolorów? Wiadomo, nikt nie będzie ich stawiał koło siebie, a po paru dniach jazdy i zbierania kurzu z drogi to chyba się nie da odróżnić tych wersji. Jest jakaś różnica może w trwałości tych lakierów?

Szczerze mówiąc te 3.5k to wolę wydać np na składany hak albo zestaw asystentów kierowcy. Co sądzicie?



Sponsor

Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Sponsor


6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: 6fx »

Powiem tak. Nie jestem ekspertem w sprawie lakierów. Ale czy aby ten lakier niemetalizowany nie będzie wyglądał jak stary polonez lub maluch?
Zobacz np. na stare audi. Większość sztuk które jeździ po ulicach i poza oczywiście fajną linią nadwozia, wygląda świeżo, a ma nawet 15 lat, zawdzięcza właśnie lakierowi metalizowanemu... czy się mylę?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: michalmiko »

Jak dla mnie jedyny niemetalizowany jaki akceptuję, to szary steel :)

logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Re: Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: logann »

Byłem w salonie i widziałem lakier niemetalizowany (szary steel chyba właśnie) a obok jakiś srebrny metalic. I ten niemetalizowany to jednak jest pomyłka... Auto zupełnie traci prezencję. Dodatkowo (nie wiem czy to tylko bajera czy prawda) sprzedawca zapewniał, że metalizowany jest twardszy i bardziej wytrzymały, bo jest więcej warstw nakładane. Także chyba mi przeszło ;)

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: RobertG7 »

logann pisze:
31 lip 2023, 9:30
Byłem w salonie i widziałem lakier niemetalizowany (szary steel chyba właśnie) a obok jakiś srebrny metalic. I ten niemetalizowany to jednak jest pomyłka... Auto zupełnie traci prezencję. Dodatkowo (nie wiem czy to tylko bajera czy prawda) sprzedawca zapewniał, że metalizowany jest twardszy i bardziej wytrzymały, bo jest więcej warstw nakładane. Także chyba mi przeszło ;)
Szary Steel prezencję traci...? chyba że w wersji Ambition lub Style to się zgodzę, ale w wersji Sportline lub RS z czarnymi dodatkami tej wersji jest bardzo dobrze.
A co do trwałości, nie wierzyłbym tym specjalistom od sprzedaży... 3/4 to się za dobrze na motoryzacji nie zna...
Jeżeli ktoś myje szczotką na samoobsługowej (którą wcześniej ktoś używał do kół i progów) to każdy lakier porysuje. Ja myję na automatycznych (BP) i nie widzę niepokojących akcji z lakierem

6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: 6fx »

Coś mi się wydaje że się Panowie nie dogadali...
Niech mnie ktoś poprawi ale w przypadku Skody Kodiaq, jedyny niemetalizowany kolor jaki można zamówić to właśnie tylko i wyłącznie niebieski.
W cenniku widoczny jako: Lakier niemetalizowany Niebieski Energy
Nie ma czegoś takiego jak niemetalizowany Szary Steel!!!?

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: elmiko »

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Lakier metalizowany i niemetalizowany - różnica

Post autor: robkio76 »

Kolego ładność koloru to kwestia gustu.
ja wybrałem niemetalizowant szary steel dla wersji style. fakt trochę gorzej wygląda na takiej wesji w porównaniu do sportline ale a wersja sportline mnie nie przekonała co do wyposażenia i ceny a o RS nie ma co marzyć
Co do niebieskiego niemetalizowanego to widziałem go w salonie (chyba na wersji ambitin) i powiem Ci że samochód wyglądał tragicznie

Poniżej masz jak wygląda wesja ambition z niemetalizowanym lakierem szarym. Style będzie wyglądać podobnie tylko będzie miec wstawki chromowe wokół okien oraz srebne relingi i inne felgi

Obrazek

ODPOWIEDZ