Książka Serwisowa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Książka Serwisowa

Post autor: BikeBert »

Czy przy zakupie auta otrzymaliście Książkę Serwisową?
U mnie w czarnym etui znajduje się tylko Instrukcja Obsługi oraz jakaś informacja o Skoda Connect.
Zastanawiam się czy Książka Serwisowa wydawana jest przy pierwszym przeglądzie czy mój dealer po prostu o niej zapomniał, podobnie jak o włożeniu karty SD z mapą do nawigacji, którą dosłał kilka dni później :)


Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Sponsor

Książka Serwisowa

Sponsor


Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Książka Serwisowa

Post autor: Everred »

A czy przypadkiem nie jest tak, że książka serwisowa jest w formie elektronicznej?

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Książka Serwisowa

Post autor: BikeBert »

Everred pisze:
15 lip 2017, 13:19
A czy przypadkiem nie jest tak, że książka serwisowa jest w formie elektronicznej?
Widocznie żyję jeszcze w poprzedniej epoce książek serwisowych z pieczątkami potwierdzającym serwis, tak uwielbianych przez handlarzy aut używanych i potencjalnych kupców wierzących w ich autentyczność :)
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Książka Serwisowa

Post autor: Dual »

No coż ja również się zdziwiłem że nie dostałem książki serwisowej w której były wszystkie dane co do wersji auta. Teraz te informacje sa klejone w instrukcji obsługi.
Moje poprzednie auta miały zawsze ksiazke papierową i teraz jakos dziwnie sie czuje bez.
Ale teraz jest wazne, aby sprawdzac na rachunkach czy w stacjach kontroli pojazdow wpisany przebieg.
Ja np. sprzedajac mesia podałem rzeczywisty przebieg 250 tys. km a klient zarzucił mi ze rok wczesniej było 293 tys km podane przy przegladzie okresowym na stacji kontroli. Okazalo sie ze diagnosta zrobil czeski błąd i zamiast 239 tys. wpisal 293 tys km.
Na szczescie wpis sprostował i wszystko sie wyjasniło. Ale nie jest miło jesli ktos ma Cie za jakiegoś szachraja.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Książka Serwisowa

Post autor: Jarek104 »

ksiażek juz nie ma w wersji papierowej. TYlko i wyłącznie elektroniczna.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Książka Serwisowa

Post autor: Everred »

Dajcie spokój, książkę można zgubić przy jakiś przeprowadzkach, remontach czy coś, może się zalać (mieliśmy taką sytuację, że piwnicę nam zalało i tam były różne dokumenty, w tym książka serwisowa od mojej Renówki, na szczęście poziom wody akurat nie doszedł do tej półki) i co potem się będę tłumaczył, przy sprzedaży czemu książka była mokra, a może auto zalane? Nie wspomnę już o tym, że książki się podrabia i używka z książką to nie taki pewniak w tych czasach...

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Książka Serwisowa

Post autor: Tomala72 »

Moim zdaniem Skoda trochę przesadza z brakiem książeczki serwisowej w wersji papierowej przecież to kosztuje tyle co nic. Oczywiście dobrze, że jest wersja elektroniczna (praktycznie nie do podrobienia).
Jednak ja od zawsze miałem auta nowe i sprzedając po kilku latach mogłem się od ręki pochwalić przed kupującym pełną historią użytkowania (w załączeniu były, są wszystkie zlecenia przeglądów i napraw). Dla mnie będąc na miejscu nabywcy sprawa bezcenna.

M3city
Posty: 29
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:35
Lokalizacja: GA
Samochód: 2,0TSI Style

Re: Książka Serwisowa

Post autor: M3city »

Ktoś się możne orientuje ile w takim razie będzie kosztował wydruk z potwierdzeniem historii serwisowej dla potencjalnych klientów na auto używane ?

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Książka Serwisowa

Post autor: Jarek104 »

1. potencjalny zainetresowany to może chcieć dostać a nie dostanie taki wydruk
2. właściciel auta może to uzyskać w kazdym momencie. Nasi kliencie w naszym ASO bezpłatnie. nie wiem jak gdzie indziej

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Książka Serwisowa

Post autor: bubuś »

Odkopuję temat.
Czy taka elektroniczna książka serwisowa nie przywiązuje właściciela auta do ASO Skody, tak jak chłop przywiązuje konia do płotu?
No bo np. w moim przypadku, do ASO Skody mam 25 km, zaś do ASO VW mam 2 km. Teraz hipotetycznie zakładam, że będę chciał wymienić np. tylko olej i filtr oleju po 10 tys. km (bo tak zawsze wymieniam w użytkowanych autach, gdyż ciągam ciężką przyczepę kempingową) i zechcę to uczynić właśnie w ASO VW.

Wpiszą taką wymianę do elektronicznej książki, bo mają taką możliwość, czy też nie zarejestrują czynnosci, bo nie logują się do serwera Skody?
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ