Front Assist - awaryjne hamowanie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: msolak81 »

Dodam od siebie: na zakrętach, przy małych wzniesianiach i spadkach, przy gwałtownym manewrze w ramach pasa (wyminięcie studzienki), bez powodu oczywistego (czasami), przy dojeździe na światłąch przy wyraźnym wytracaniu prędkości i dohamoywaniu hamulcem. Natomiast fatalnie zadziałał (a raczej nie) przy pieszym przed maską 5-10 metrów przy niedużej (nie pamiętam jakiej) prędkości - nie zasygnalizował nie hamował, a wszytko czyste i widoczność super. tył ani razu mi się nie załączył w żadnej okoicznosci (murki, samochody, paliki, słupki). W prównaniu do asystenta z forda mondeo, skodowy jest raczej kiepski. Czułośc średnia. Czyli podbnie jak u karbaba (karbaby? :) ale żeby nie było - lane assist z adaptacyjnym prowadzeniem po torze działą śietnie i faktycznie samochód jedzie sobie sam, skręca łagodnie (do 15 sekund, po 15 trzeba chwycić za kółko) - testowałem na trasie wawa-wrocław (czyli szybkiego ruchu). Testowałem jeszcze jazdę w korkach i działa jako tako, ale nie nadaje się na warszawskie korki gdzie kierowca walczy o każdy centymer jazdy do przodu :)



Sponsor

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Sponsor


karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: karbab »

Dziś próbowałem przetestować autonomiczne hamowanie - podjechałem do samochodu przede mną na odległość poniżej 2 metrów, przy prędkości ok 80 km/h i nic (pokazał tylko mały komunikat o krótkim odstępie). To chyba nie jest system, na którym można specjalnie polegać.
Przy manewrowaniu parkingowym jedyne co reaguje to czujniki. O autonomicznym hamowaniu można zapomnieć - nienerwowo i bez zbędnych niepokojących reakcji auta wjechałem w żywopłot. :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: root »

Tego systemu się nie da przetestować. On zadziała wtedy, kiedy tego nie oczekujesz :) Instynktownie zawsze naciśniesz hamulec tak, żeby zahamować.
Mnie kilka razy zahamował naprawdę wtedy, kiedy ja się zagapiłem.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: nasty »

Trzebaby zrobić "samochód" z kartonu i serio w niego wjechać przy 50 km/h

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: karbab »

root pisze:Tego systemu się nie da przetestować. On zadziała wtedy, kiedy tego nie oczekujesz :) Instynktownie zawsze naciśniesz hamulec tak, żeby zahamować.
Mnie kilka razy zahamował naprawdę wtedy, kiedy ja się zagapiłem.
Obym się nigdy nie przekonał.

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: PiotrekM »

Front Assist monitoruje też działania kierowcy. Nie reaguje, kiedy kierowca aktywnie prowadzi. Np dodaje gazu, albo skręca kierownicą. I to jest sensowne. Mnie zdarzyło się, że 3 razy reagował (pokazał czerwony ekran na mfa), z czego raz sam rozpoczął już hamowanie. We wszystkich przypadkach sam zacząłem hamowanie mniej więcej w tym samym momencie.

Oczywiście nie można mu ufać na 100%, bo w paru wypadkach gdzie mógłby zadziałać nie zadziałał, ale może dlatego, za zareagowałem wcześniej.

zbyszko76
Posty: 23
Rejestracja: 11 lis 2017, 13:31
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI 4x4 DSG w oczekiwaniu

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: zbyszko76 »


Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: Mans »

Front assist -działanie w przypadku Skody Rapid ;)


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: bubuś »

kilka ciekawych słów o przedmiotowym asystencie https://www.autofakty.pl/autoencykloped ... nt-assist/
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Front Assist - awaryjne hamowanie

Post autor: Poly »

Stojące samochody
ACC nie rozpoznaje żadnych obiektów stojących! Jeżeli rozpoznany przez ACC samochód skręca lub zjeżdża z pasa, a przed tym samochodem znajduje się pojazd stojący, ACC nie zareaguje na pojazd stojący.

Odstęp, w przypadku którego pojawia się ostrzeżenie, zależy od aktualnej prędkości jazdy.
Ostrzeżenie może wyświetlić się podczas jazdy z prędkością w zakresie od około 60 km/h do 210 km/h.

Hamowanie awaryjne przy niskiej prędkości
W przypadku zagrożenia kolizją podczas jazdy z prędkością w zakresie od oko- ło 5 km/h do 45 km/h system włącza automatyczne hamowanie.
Podczas automatycznego hamowania na wyświetlaczu pojawia się lampka kontrolna

ODPOWIEDZ