Otwieranie klapy bagażnika za pomocą kluczyka - DEZAKTYWACJA

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
dj_delphin
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Otwieranie klapy bagażnika za pomocą kluczyka - DEZAKTYWACJA

Post autor: dj_delphin »

Coraz częściej pytacie na forach jak wyłączyć funkcję automatycznego otwierania elektrycznej klapy bagażnika na wypadek przypadkowego naciśnięcia przycisku kluczyka. Ja również dwa razy doświadczyłem zjawiska otwartej klapy podczas gdy dziecko usiadło na moich kolanach a w kieszeni miałem włożony kluczyk. Bez wątpienia jest to miejsce gdzie najczesciej chowamy kluczyk i ryzyko przypadkowego wciśnięcia jest duże tymbardziej ze przycisk ten jest uwypuklony a nie wklęsły. Wobec powyższego myślenie o tym czy bez naszej wiedzy na parkingu nie otworzy się do góry bagaznik lub w chwili gdy samochod schowany jest w garażu blisko bramy (przy przypadkowym otwarciu klapa zostanie uszkodzona) jest conajmniej irytujące, dlatego postanowiłem wyszukać rozwiązania w internecie i znalazłem częściowe instrukcje ktore ostatecznie pomogły mi metodą prób i błędów wyłączyć funkcję automatycznego otwierania klapy bagażnika za pomocą kluczyka. Do operacji użyłem OBD Eleven.

Procedura jest następująca: Wchodzimy w sterownik 6D Elektronika tylnej pokrywy. Następnie w długim kodowaniu musimy zaznaczyć opcję Przyczepa - ZAMONTOWANO i na koniec w Adaptacjach w polu Dezaktywacja pokrywy tylnej podczas holowania przyczepy zaznaczamy "Otwieranie za pomocą przycisku zdalnego odblok.pokrywy tylnej" jako AKTYWNE.

Poniżej zrzuty ekranu. Potwierdzam ze funkcja działa prawidłowo w Skoda Kodiaq Sportline 2.0 TSI MY2020.



Obrazek

Obrazek



Sponsor

Otwieranie klapy bagażnika za pomocą kluczyka - DEZAKTYWACJA

Sponsor


ODPOWIEDZ