Jaki akumulator kupić ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Jaki akumulator kupić ?

Post autor: michalmiko »

U mnie fabryczny akumulator wytrzymał 4 lata miejskiej eksploatacji. Podczas tego czasu musiał być doładowywany, szczególnie jak samochód stał kilka dni, albo było włączone radio na postoju (pokazywał się komunikat o słabej baterii). Akumulator padł nagle, rano - po prostu samochód nie odpalił - bo tak ponoć padają te, które są przystosowane do systemu start-stop. Według sprzedawcy, który przyjechał do mnie do domu go wymienić stwierdził, że i tak długo wytrzymał. Wymienił mi na akumulator z logo Mercedesa, które są montowane na pierwszy montaż. Jeżdżę z nim już rok i ani razu nie musiałem go doładowywać, a elektronika w samochodzie jakoś tak żywiej działa.



Sponsor

Re: Jaki akumulator kupić ?

Sponsor


RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Jaki akumulator kupić ?

Post autor: RoznieBywa »

michalmiko pisze:
23 lip 2023, 22:47
U mnie fabryczny akumulator wytrzymał 4 lata miejskiej eksploatacji. Podczas tego czasu musiał być doładowywany, szczególnie jak samochód stał kilka dni, albo było włączone radio na postoju (pokazywał się komunikat o słabej baterii).
Od początku tak miał? Pytam bo u nas pojedyncze egzemplarze potrafią stać na fabrycznych aku nie odpalane nawet przez miesiąc czasu, a normą są np. 2 tygodnie i nikt ich nie doładowuje.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Jaki akumulator kupić ?

Post autor: michalmiko »

Już teraz nie pamiętam, żeby był przypadek, że samochód nie odpalił po dłuższym postoju. Na pewno był komunikat o słabym akumulatorze i były odcięte zbędne odbiorniki jak keyless, czy oświetlenie świecące przez chwilkę.
Jak akumulator padł na amen, to zrobił to nagle, z dnia na dzień, samochód już nie odpalił. Długie ładowanie nie pomogło.

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Jaki akumulator kupić ?

Post autor: stysiek »

czy kodowanie AKU mozna zrobic przez OBD11?

ODPOWIEDZ