Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: tomek000 »

borek pisze:
09 gru 2020, 9:45
Ok to czekamy. Boje się ze trafi mnie to między świetami kiedy akurat będę na wyjeździe, ale przeciągnąć tez chyba trochę można Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
coś mi się wydaje, że jak zrobisz jakąś dłuższą trasę to z tych 2100 zrobi się większy dystans :D



Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: TOMEQ »

borek pisze:
08 gru 2020, 23:28
Panowie, ja mam taki status w aucie. Wymiana oleju niby za 2100 km. Umawiać się już na wymianę czy auto jakoś zasygnalizuje że już czas? Taka wymiana jest darmowa? Mam tem czteroletni pakiet przeglądów...

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czyli w twoim wypadku wymiana zmniejszyła się z 30 na około 22 tysiące kilometrów, a mógłbyś przybliżyć jakiej długości trasy głównie robiłeś na co dzień? I czy w międzyczasie robiłeś jakaś wymianę na własny koszt?
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: borek »

Auto robi bardzo krótkie trasy, głównie miasto...przedszkole, praca itp. Dłuższe trasy to tylko wakacyjnie i z przyczepą. Wymiany wcześniej nie robiłem. Na koniec roku wybieram się w góry ok 600 km w jedną stronę i nie chciałbym żeby tam mnie zastała wymiana. Ale jeżeli ten okres się wydłuży przez właśnie taką trasę w dwie strony to w sumie dla mnie Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dawid*999*
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2020, 18:32
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI ACT

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Dawid*999* »

Trochę z innej beczki co sądzicie o oleju marki MILLERS pasują do naszych miśków a może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym olejem?

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: herman00 »

Używam w różnych samochodach tylko i wyłącznie od 10 lat zgodnie ze specyfikacją, jestem wierny, to chyba niezłe doświadczenie :-)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: herman00 »

Koledzy spieszcie się wymieniać, będzie drożej.
Opłata depozytowa od wymiany oleju
Rząd szuka pieniędzy nawet w wymianie oleju. Od nowego roku wymiana oleju silnikowego zostanie obłożona specjalną opłatą depozytową, którą zapłaci kierowca. Przypomina ona nieco kaucję stosowaną w przypadku wymiany zużytego akumulatora.
- Proponowana wysokość maksymalna opłaty depozytowej to 10 zł za litr. (…) W aktualnych warunkach rynkowych, wymogi zachowania odpowiedniej proporcji do ceny nowego oleju, jak również rynkowej wartości oleju zużytego, uzasadniają wprowadzenie opłaty na poziomie ok. 4,50 zł za 1 litr – czytaliśmy w projekcie ustawy.
Urzędnicy liczą, że dzięki wprowadzeniu nowej kaucji skutecznie uda się ograniczyć spalanie zużytego oleju silnikowego (jest nielegalne używany do celów opałowych).

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: borek »

Umówiłem się na 31.12, dodatkowo zgłosiłem szumiące hamulce i bywa że wywali mi błąd na wyswietlaczu związany z przednim radarem od aktywnego tempomatu, dziwne to bo działa jak należy.

Na moje pytanie o ewentualne zostawienie auta jeżeli np. musiało by czekać na hamulce to rzucili mi kwotą 60 zł netto za auto zastępcze. Czy taka usługa nie powinna być w pakiecie przeglądu skoro auto jest na gwarancji ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: VoytaZ »

Nie wiem do końca jak działa gwarancja mobilności - wykupywales pakiet premium care?
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: polrob »

Z tego co się orientuję, to jeżeli jesteś w stanie dojechać do serwisu to auto zastępcze ogólnie się nie należy na czas naprawy auta. Ni jestem pewien jak jest z naprawą, która unieruchamia pojazd w serwisie i potrwa kilka dni w ramach gwarancji.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: herman00 »

W Facebook-owym klubie Miśka w kwestii wymiany oleju krzyczą, ze serwisy chcą do TSI zalewać 5W30, bo 0W20 jest za rzadki. Co ktoś słyszał czy to tylko reklama ?

ODPOWIEDZ