Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: bubuś »

Dawid*999* pisze:
13 mar 2021, 13:32
Ja wiem ze serwisowanie auta u salonach jest drogie i przewyższa cenę wymiany w warsztacie kolegi ale z drugiej strony kto kupuje auto nowe za ponad 100 tys chyba liczy się z wydatkami związanymi z nimi. Oleju nie wymieniamy co tydzień lub co miesiąc wiec może nie codziennie piwo może nie codziennie paczka fajek i raz w roku wymienić olej będzie każdego stac🤔
I tak i nie. Nie sztuką jest wydać kasę bezsensownie.
Mnie stać by wydać i 500 zł za godzinę pracy mechanika, ale... tylko wtedy jeśli robi coś bardzo trudnego, wymagającego wiedzy, precyzji, dokładności, użycia wysokospecjalistycznego oprzyrządowania.
Natomiast, za wykręcenie i wkręcenie 8 śrubek z osłony silnika, odkręcenie obudowy filtra oleju i spuszczenie oleju, co uważam za bardzo prozaiczne czynności, bardzo grubą przesadą jest żądanie ok. 300 zł za kilkuminutową pracę.


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

Dawid*999* pisze:
13 mar 2021, 13:32
Ja wiem ze serwisowanie auta u salonach jest drogie i przewyższa cenę wymiany w warsztacie kolegi ale z drugiej strony kto kupuje auto nowe za ponad 100 tys chyba liczy się z wydatkami związanymi z nimi. Oleju nie wymieniamy co tydzień lub co miesiąc wiec może nie codziennie piwo może nie codziennie paczka fajek i raz w roku wymienić olej będzie każdego stac🤔
To nie chodzi czy stać czy nie stać , mnie też stać wymienić w ASO ale jeśli to nie przegląd "obowiązkowy" to wymieniam poza ASO za 70 zł a nie za 200, bo w jakim celu mam płacić 3 x tyle za tą samą czynnosc, ktora jest tak samo skomplikowana jak wiązanie buta.

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: przemol1974 »

Wymiana oleju w serwisie 1000zl. To dopiero jest rozbój!

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Buli
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2020, 19:06
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 150km 4x4 DSG r. 2022

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Buli »

Na blacie 1400 km pora wyjeżdżać z tym syfem z silnika pora no Castrol EDGE 0W/20 i filtr 05L115562A Oryginał w wiaderku aż się błyszczy od opiłków.

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: pwroblew »

pierwszą wymianę oleju raczej zrobię w ASO. Tak wiem, że zapłacę ok 750pln za robocizna+materiały, ale dopóki autko na gwarancji wolę na wszelki wypadek nie dawać argumentów do dyskusji.
Tak sobie myśłę, że jeśli pierwszą wymianę zrobiłbym poza ASO, to różni są mechanicy i różne rzeczy robią i ślad zawsze zostaje, nawet na byle śrubce, że była kręcona. Jeśli cokolwiek potem stanie się z autkiem, ASO zawsze może marudzić, że coś było robione poza ASO i nie wiedzą co, ale to na pewno było przyczyną uszkodzenia.
Kolejne wymiany oczywiście poza ASO. Nawet jeśli będą ślady na śrubkach to już nie mogą powiedzieć że to poza ASO, bo w systemie ślad, że u nich już było

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Tomala72 »

pwroblew pisze:
05 kwie 2021, 16:43
pierwszą wymianę oleju raczej zrobię w ASO. Tak wiem, że zapłacę ok 750pln za robocizna+materiały, ale dopóki autko na gwarancji wolę na wszelki wypadek nie dawać argumentów do dyskusji.
Tak sobie myśłę, że jeśli pierwszą wymianę zrobiłbym poza ASO, to różni są mechanicy i różne rzeczy robią i ślad zawsze zostaje, nawet na byle śrubce, że była kręcona. Jeśli cokolwiek potem stanie się z autkiem, ASO zawsze może marudzić, że coś było robione poza ASO i nie wiedzą co, ale to na pewno było przyczyną uszkodzenia.
Kolejne wymiany oczywiście poza ASO. Nawet jeśli będą ślady na śrubkach to już nie mogą powiedzieć że to poza ASO, bo w systemie ślad, że u nich już było
Strasznie demonizujesz podejście ASO do wymian poza nimi. Nie siej proszę spiskowych teorii, że ci unieważnią gwarancję na auto bo np. śrubka od osłony była porysowana i w domyśle odkręcona nieatestowanym kluczem. Pozaprogramowe wymiany oleju czy teraz klocków robię też w ASO tylko innej marki za 1/3 ceny. Jak z głową to naprawdę zostanie sporo pieniędzy w kieszeni.

Gerwand22
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2021, 18:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Gerwand22 »

Cześć, obecnie mam przejechane ok 6k kilometrów: Kodiaq z roku produkcyjnego 2020 2.0 TSI. Instrukcje obsługi są jak wiadomo jedynie w postaci elektronicznej, ale nie jestem w stanie znaleźć konkretnej informacji (ze wskazaniem na której stronie manuala / książki serwisowej ) jaki kupić olej do tego silnika 0W20 czy 5W30 - czy ktoś jest w posiadaniu takiej informacji (różne ASO różnie mówią, w wątku też widzę różne wersje), najlepiej w postaci PDFa ze wskazaniem konkretnej strony, czy zdjęcia/screenshota z jakiś oficjalnych materiałów? Wiem, że to może super zapobiegawcze, ale wolę mieć to gdzieś zanim kupię olej na wymianę. Dzięki z góry :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: MałGorzata »

Mam 2.0 TSI 2017 -> 0w20
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: herman00 »

Strona 292 instrukcji w pdf. Olej dla 2,0TSi ma spełniać normę VW 508 00 i dalej drogą dedukcji 0W20.
https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-a ... ikowy.html

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: JACEK484 »

Potwierdzam, też silnik 2.0 TSI 2020r 0W20.

ODPOWIEDZ