Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: TOMEQ »

Była to wymiana na własne życzenie czy wg wskazań komputera?


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: przemol1974 »

TOMEQ pisze:
16 lis 2020, 22:05
Była to wymiana na własne życzenie czy wg wskazań komputera?
Była to wymiana wg wskazań komputera, minęły 2 lata.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: polrob »

Jak na diesla to trochę małe przebiegi w ciągu 2 lat (13 tys km), dziwne że nie ściągnął Cię wcześniej.
Moja benzyna pokazuje, że albo będę miał wymianę przy ok 18 tys albo po okresie ok 18 miesięcy (według kompa), zależy co nastąpi wcześniej.

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Sublime »

Zakładam, że większość z Nas ma ustawione interwały serwisowe co 30 tys km /2 lata. Kupuję nowe auto. Wymieniam na swój koszt oleje (bo wiadomo darmowy dopiero przy 30 tys), filtr, korek spustowe etc przy przebiegu np 3 tys. km, później 15 tys km. Nic nie zmieniam w komputerze auta, wyłącznie sama wymiana olejów itd Czy takie wymiany mogą spowodować, że samochód "pomyśli" i zmieni te interwały, skrócą się lub wydłużą?

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: przemol1974 »

Sublime pisze:
17 lis 2020, 7:36
Zakładam, że większość z Nas ma ustawione interwały serwisowe co 30 tys km /2 lata. Kupuję nowe auto. Wymieniam na swój koszt oleje (bo wiadomo darmowy dopiero przy 30 tys), filtr, korek spustowe etc przy przebiegu np 3 tys km, później 15 tys km. Nic nie zmieniam w komputerze auta, wyłącznie sama wymiana olejów itd Czy takie wymiany mogą spowodować, że samochód "pomyśli" i zmieni te interwały, skrócą się lub wydłużą?
Tak jak piszesz, intrwał jest ustawiony na 30 tys lub 2 lata i to jest warunek do wymiany oleju kiedy wyświetli się komunikat więc raczej nie jest wskazane przestawianie jeśli to ma być na koszt serwisu. Nie trzeba czekać do ostatniego dnie, można nawet zgłosić się 30 dni przed terminem.

Pan serwisant sprawdził głębokość bieżnika, napompował koła i wymienił olej i filtr kabinowy. filtr powietrza wymieniają na 60 tys. :oops: Zgłosiłem błąd czujnika temperatury kierownicy i olali, dostałem informacje zwrotna w recepcji " nie zapisał się błąd. Skanowałem VCDS legalnym nie chińczyk i zostawiłem błąd celowo bo na pierwszym przeglądzie podobno skanują auto. Nie skanowali bo skanowanie zajmuje trochę czasu a tu wsadził kość skasował inspekcję i tyle było za 1000 PLN

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

przemol1974 pisze:
17 lis 2020, 10:28
Sublime pisze:
17 lis 2020, 7:36
Zakładam, że większość z Nas ma ustawione interwały serwisowe co 30 tys km /2 lata. Kupuję nowe auto. Wymieniam na swój koszt oleje (bo wiadomo darmowy dopiero przy 30 tys), filtr, korek spustowe etc przy przebiegu np 3 tys. km, później 15 tys. km. Nic nie zmieniam w komputerze auta, wyłącznie sama wymiana olejów itd Czy takie wymiany mogą spowodować, że samochód "pomyśli" i zmieni te interwały, skrócą się lub wydłużą?
Tak jak piszesz, intrwał jest ustawiony na 30 tys. lub 2 lata i to jest warunek do wymiany oleju kiedy wyświetli się komunikat więc raczej nie jest wskazane przestawianie jeśli to ma być na koszt serwisu. Nie trzeba czekać do ostatniego dnie, można nawet zgłosić się 30 dni przed terminem.

Pan serwisant sprawdził głębokość bieżnika, napompował koła i wymienił olej i filtr kabinowy. filtr powietrza wymieniają na 60 tys. :oops: Zgłosiłem błąd czujnika temperatury kierownicy i olali, dostałem informacje zwrotna w recepcji " nie zapisał się błąd. Skanowałem VCDS legalnym nie chińczyk i zostawiłem błąd celowo bo na pierwszym przeglądzie podobno skanują auto. Nie skanowali bo skanowanie zajmuje trochę czasu a tu wsadził kość skasował inspekcję i tyle było za 1000 PLN
Ja przestawiłem na 1 rok lub 15tys i przy oklo 20k miałem pierwszy darmowa wymianę i teraz bede miał drugą przy ok. 35 tys. I nic mi nie skanowali i żadnej gwarancji nie straciłem a prywatnie wyłączyłem miedxy innymi pikanie pasow i czestotliwosc spryskiwania przednich reflektorów na zadsze.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: borek »

Panowie, ja mam taki status w aucie. Wymiana oleju niby za 2100 km. Umawiać się już na wymianę czy auto jakoś zasygnalizuje że już czas? Taka wymiana jest darmowa? Mam tem czteroletni pakiet przeglądów...

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: polrob »

Z tego co się orientuje to nie przyjmą jeszcze z taką ilością km. Na pewno jest 30 dni przed ale co do przebiegu nie jestem pewny chyba 1000+-. Komputer Ci wyświetli że już jest czas (jak zostanie niedużo przebiegu lub poniżej 30dni). Dopiero jak jest komunikat to serwis uznaje, że można wykonać darmowo.

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: przemol1974 »

Dokładnie tak jak Kolega pisze wyżej. Warunkiem do wymiany darmowej oleju jest wyświetlany komunikat i nie trzeba czekać do ostatniego dnia. Takie informacje otrzymałem w serwisie.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: borek »

Ok to czekamy. Boje się ze trafi mnie to między świetami kiedy akurat będę na wyjeździe, ale przeciągnąć tez chyba trochę można


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ