Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: WuWu »

A ja zrezygnowałem z pakietu bezpłatnych przeglądów. Dostałem większy rabat ( wg mnie duży) i przeglądy będę robił po swojemu. Czyli 1 do 3 tys. A później co 15 tys lub co roku. Od 15 lat do każdej skody na tych samych zasadach leje Castrol i z żadną nie miałem problemu. Olej zawsze dostarczamy swój. Reszta z Aso. Rachunek prawie jak za jeden bak paliwa.



Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: BikeBert »

Gdzie kupię oryginalny filtr oleju do Kodiaqa 2.0 TDI online? Zna ktoś numer katalogowy części?
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

koper
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Szczecin, Stargard
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 110kW 4x4 Ambition

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: koper »

BikeBert pisze:
25 cze 2017, 23:15
Gdzie kupię oryginalny filtr oleju do Kodiaqa 2.0 TDI online? Zna ktoś numer katalogowy części?
Oryg. filtr oleju do 2.0 TDI 150KM ma nr 03N 115 562, ja kupowałem w serwisie ale widziałem go też w sieci tu: https://czesci.zagiel.pl/pl/p/Filtr-ole ... .0TDI/4166. Pierwszą wymianę zrobiłem po 2 tys. przebiegu (filtr oryg. + olej Liqui Moly 5w-30 Top Tec 4200), następne wymiany planuję co około 15 tys., tak robiłem w poprzednim dieslu i przy przebiegu 250 tys. chodził jak zegarek na oryginalnej turbinie.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Skorek »

Ponieważ lubię rozmawiać o konkretach odszukałem faktury z wymian olejowych w Superbie. Przy silniku 2.0 TDI, a więc tym samym co teraz w Kodiaq w salonie Skody i z moim olejem wychodziło to około 320 zł. Czy zatem jest sens robić to poza autoryzowanym serwisem i narażać się na jakieś konsekwencje z tym związane w przyszłości. Moim zdaniem nie. Ale oceńcie sami.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: BikeBert »

Skorek pisze:
26 cze 2017, 13:37
Ponieważ lubię rozmawiać o konkretach odszukałem faktury z wymian olejowych w Superbie. Przy silniku 2.0 TDI, a więc tym samym co teraz w Kodiaq w salonie Skody i z moim olejem wychodziło to około 320 zł. Czy zatem jest sens robić to poza autoryzowanym serwisem i narażać się na jakieś konsekwencje z tym związane w przyszłości. Moim zdaniem nie. Ale oceńcie sami.
Za Twoją poradą i swoją sympatią do marki Motul [używam ich produktów przy serwisie amortyzatorów] kupiłem olej Motul 8100 X-Clean+ C3 5W30. Podjechałem do lokalnego autoryzowanego serwisu Skoda/VW [jak wspomniałem wcześniej, nie w Polsce] i zostałem poinformowany, że olej owszem wymienią, ale tylko i wyłącznie na własny, więc fora ze dwora ze swoim badziewiem :)

Nie mam zamiaru zapłacić ponad 1200zł [po przejechanych zaledwie 3.000 km] za "oryginalny" olej wymieniony przez "fachowców" spod znaku Skody. Oceniam zatem, że nie mam innej opcji, jak udać się do zaprzyjaźnionego warsztatu z własnym olejem i oryginalnym filtrem, gdzie zapłacę za wszystko ok. 300 zł. Nie należę do osób super oszczędnych [w przeciwnym razie nie wymieniałbym oleju po 3.000 km], ale rachunek wydaje się prosty: w cenie jednej wymiany w ASO mam 4 wymiany poza nim. Sądzę, że częstsza wymiana oleju nie zaszkodzi silnikowi, a sama czynność nie jest na tyle skomplikowana, aby mogła negatywnie wpłynąć na gwarancję.

Pytanie tylko, czy serwis Skody może udowodnić, że olej został wymieniony przed oficjalnym interwałem serwisowym 30.000 km. Czy jest jakiś czujnik, który rejestruje wymianę oleju/filtra? Laboratoryjnie oczywiście można sprawdzić zużycie oleju, ale pan Staszek organoleptycznie raczej tego nie wyczuje. :D
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: lighting »

Podbijam Twoje pytanie, bo zamierzam identycznie uczynić :lol:
DO developer

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Skorek »

Jeżeli nie ma jakiegoś czujnika i nie zapisuje się taka wymiana w komputerze to praktycznie nie ma możliwości zbadania takiego oleju. Wielokrotnie miałem do czynienia z badaniem oleju. Odróżnienie po eksploatacji np Mobila 1 od Castrola Edge czy Totala Quarz jest praktycznie niemożliwe, co nie znaczy że nie ma konkretny olej wpływu na eksploatację. Znałem kiedyś taki przypadek VW Polo, który wydawał niesamowite stuki z silnika kiedy był zalany Mobilem. Samochód zabrano do badania do Poznania i po wielu próbach i testach pomogła zamiana oleju na Castrol. Ot życie

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: root »

BikeBert pisze:
26 cze 2017, 18:13
Nie mam zamiaru zapłacić ponad 1200zł [po przejechanych zaledwie 3.000 km] za "oryginalny" olej wymieniony przez "fachowców" spod znaku Skody. Oceniam zatem, że nie mam innej opcji, jak udać się do zaprzyjaźnionego warsztatu z własnym olejem i oryginalnym filtrem
A inny serwis Skody w okolicy? Może nie będą robić problemów. Wystarczy zadzwonić w sumie, nie musisz jechać jeszcze.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Staszek1 »

Mi powiedzieli ze moge swoj olej przywiezc .

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Skorek »

W Polsce masz do tego pełne prawo, ale jak pamietam BikeBert ma to robić w innym kraju

ODPOWIEDZ