Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: klimas7 »

Pierwsza wymiana oleju po 3,2k (TSI 2.0 190KM), sierpień 2020:
- ASO Skoda Plichta Gdańsk Wrzeszcz: 351zł wymiana + materiały (15% zniżki na robociznę, 7,5% na materiały).
- Olej Millers (6l, ten droższy z normami VW): 339zł (Allegro ze smartem)

Jak miałem płacić 59zł/l za średni olej z beczki z ASO (pewnie Castrol), to wolałem zapłacić tyle samo za porządny olej (w serwisie polecali jeszcze MOTUL).

Olej po tych 3200km był ponoć w dobrym stanie, to nie te czasy kiedy silnik docierał się dopiero na drodze. Rekomendowali kolejną wymianę po 15k (darmowa jest po 30k...), na razie mam dopiero 6k, zastanowię się jeszcze czy to zrobię (45k to co innego).



Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: herman00 »

Mam to przed sobą jeszcze ale ciekawe doświadczenie z tą „prywatną” wymianą oleju.
Materiały oryginalne VW (5+1L oleju 0W20 i filtr oleju) kosztują w sklepie około 300zł.
Jeżeli serwis krzyczy za usługę z materiałami 624zł , to jest przegięcie. Przecież ten „wycastrowany” olej kosztuje serwis może ze 30zł za litr, nawet 0W20. Pewnie ASO opowiada, że zagospodarowuje odpady i to musi kosztować, a „Zdzisio” to wylewa zużyty olej do lasu .
Co do usługi u Pana Zdzisia, to trzeba rzeczywiście go omijać jak jest „niedzisiejszy”, ale jak się ma 100m od domu warsztat z prawdziwego zdarzenia, czysty, ogarnięty, w którym można porozmawiać z sąsiadem mechanikiem i robi u niego samochody od 20 lat, to dlaczego nie ? Mnie mechanik zawsze pytał, czy część zamienna ma być z górnej, średniej czy niskiej półki i informował – montujemy to i to. W ASO Twoje auto weźmie od Ciebie „doradca serwisowy”, który niekoniecznie przekaże mechanikowi który będzie dłubał w Twoim aucie Twoje uwagi do stanu auta czy objawów usterki – potem doradca serwisowy powie „ten typ tak ma”.
Co do faktur za naprawy wyłącznie z ASO, to raczej mit. Tydzień temu sprzedałem swoje stare auto i nabywcy nie interesowało ASO, tylko co było na fakturach za naprawy.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

Ja uważam że wymiana na swój koszt w ASO to jedna wielka głupota, jak można "spartolić" wymianę oleju, jeszcze rozrząd to rozumiem ze masz później gwarancje 2 lata i ze to poważna sprawa itd, ale olej, czy np klocki hamulcowe w aso - u mnie ostatnio krzyknęli 1200 zl za wymianę klocków przód bo po 20 tys się skończyły, ale na szczęście poszło jako wymiana gwarancyjna. Ja wymieniłem na swój koszt olej u "zaprzyjaźnionego mechanika" kt ma normalny warsztat a nie w stodole i za wymianę zapłaciłem 70 zł + moje koszty materiału.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

klimas7 pisze:
21 paź 2020, 8:15
Pierwsza wymiana oleju po 3,2k (TSI 2.0 190KM), sierpień 2020:
- ASO Skoda Plichta Gdańsk Wrzeszcz: 351zł wymiana + materiały (15% zniżki na robociznę, 7,5% na materiały).
- Olej Millers (6l, ten droższy z normami VW): 339zł (Allegro ze smartem)

Jak miałem płacić 59zł/l za średni olej z beczki z ASO (pewnie Castrol), to wolałem zapłacić tyle samo za porządny olej (w serwisie polecali jeszcze MOTUL).

Olej po tych 3200km był ponoć w dobrym stanie, to nie te czasy kiedy silnik docierał się dopiero na drodze. Rekomendowali kolejną wymianę po 15k (darmowa jest po 30k...), na razie mam dopiero 6k, zastanowię się jeszcze czy to zrobię (45k to co innego).
Przestaw sobie tzn ktoś musi Ci przestawić z 30 tys i 2 lata na 15 tys i 1 rok i będziesz miał wymianę darmową po 15 tys, ja tak zrobilem i właśnie niedawno mialem wymianę oleju z filtrem paliwa za free.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

swider pisze:
21 paź 2020, 13:08
klimas7 pisze:
21 paź 2020, 8:15
Pierwsza wymiana oleju po 3,2k (TSI 2.0 190KM), sierpień 2020:
- ASO Skoda Plichta Gdańsk Wrzeszcz: 351zł wymiana + materiały (15% zniżki na robociznę, 7,5% na materiały).
- Olej Millers (6l, ten droższy z normami VW): 339zł (Allegro ze smartem)

Jak miałem płacić 59zł/l za średni olej z beczki z ASO (pewnie Castrol), to wolałem zapłacić tyle samo za porządny olej (w serwisie polecali jeszcze MOTUL).

Olej po tych 3200km był ponoć w dobrym stanie, to nie te czasy kiedy silnik docierał się dopiero na drodze. Rekomendowali kolejną wymianę po 15k (darmowa jest po 30k...), na razie mam dopiero 6k, zastanowię się jeszcze czy to zrobię (45k to co innego).
Przestaw sobie tzn ktoś musi Ci przestawić z 30 tys i 2 lata na 15 tys i 1 rok i będziesz miał wymianę darmową po 15 tys, ja tak zrobilem i właśnie niedawno mialem wymianę oleju z filtrem paliwa za free.
Tylko sie spiesz z tym przestawieniem bo można tylko ustawić na 15 tys i 1 rok a nie np na 12455 i 1 rok, wiec jeśli za 3 tys to zrobisz to od teraz wymianę bedziesz mial wtedy za 18 tys.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: klimas7 »

Pytałem o to przy pierwszej wymianie oleju i zastępca kierownika powiedział mi, że nie mogą w czasie pakietu serwisowego, bo potem nie będzie im się to zgadzać przy wymienie... Ok, a więc trzeba zmienić serwis. :)

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

klimas7 pisze:
21 paź 2020, 13:24
Pytałem o to przy pierwszej wymianie oleju i zastępca kierownika powiedział mi, że nie mogą w czasie pakietu serwisowego, bo potem nie będzie im się to zgadzać przy wymienie... Ok, a więc trzeba zmienić serwis. :)
U mnie zmienił gość kt ma kompa z oprogramowaniem za 60 zl w "miescie". Jak zostalo 800 km do wymiany, przyjechałem i nikt nic nie pytał wymienili i tyle no i klocki przód przy okazji na gwarancji.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: michalmiko »

Sublime pisze:
21 paź 2020, 7:52
Z ciekawości: ile płaciliście za wymianę oleju, filtra, korka spustowego itp z materiałami ASO przy wymianie na własne życzenie? (np przy pierwszej wymianie po 2-3 tys km) Tak, wiem, że wszystko zależy od oleju, jego ilości, jaki silnik itp, ale chodzi o rząd wielkości.
Ja pytając o taką usługę w salonie, gdzie zamówiłem auto (2.0 TSI) - podali cenę 624zł brutto. Dużo/mało? (nie mam tu na myśli porównania ASO do Pana Ździsia, tylko ASO vs ASO)
Pierwsza wymiana oleju w 2.0 TSI wraz z olejem i kuponem zniżkowym w Skoda Autoremo Nowy Targ w 2019 roku 399zł. Pewnie to tylko oferta dla tych, którzy kupili u nich ;)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: herman00 »

Dzisiejsza oferta ASO w Warszawie:
Koszt usługi wymiany oleju to: 280 zł brutto (olej mój)
Dodatkowo wymieniamy filtr oleju w cenie 71 zł brutto oraz korek spustowy w cenie 19,99 zł brutto.
W sumie: 370,99 zł brutto.

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Sublime »

herman00 pisze:
28 paź 2020, 14:42
Dzisiejsza oferta ASO w Warszawie:
Koszt usługi wymiany oleju to: 280 zł brutto (olej mój)
Dodatkowo wymieniamy filtr oleju w cenie 71 zł brutto oraz korek spustowy w cenie 19,99 zł brutto.
W sumie: 370,99 zł brutto.
Jeśli to nie tajemnica w jakim ASO byłeś?
Jaki olej zastosowałeś i ile Cię wyszedł?
Filtr oleju i korek spustowy kupiłeś już w ASO?

ODPOWIEDZ