Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Tomala72 »

Podobno hitem jest niemiecka chemia bo mocniejsza. Czyżby nowy trend w olejach?



Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: D10ni »

ananaseq pisze:
09 kwie 2020, 16:59
A może jeszcze inne doświadczenia macie? Strasznie kusi PENRITE, ale cena już mniej i pytanie czy naprawde to jest taka petarda, która potrafi kosztować blisko 300 zł / 5 L ? Po prostu chce coś kupić niesztampowego, nie żaden Motul, nie Valvo i na pewno nie Castrol :D
Może to zabrzmi jak czepianie się, ale jak poznać że taki niesztampowy jest lepszy? O ile w przypadku tych sprawdzonych, znanych marek jest sporo testów, porównań, publikacji, to w przypadku "wynalazków" widzę co najwyżej autoreklamę producenta, trochę zachwytów użytkowników którzy wydali właśnie kasę i próbują uzasadnić sobie wybór... "silnik pracuje lepiej i ciszej niż na poprzednim oleju" , "odczuwam polepszenie się osiągów silnika"... Serio?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: stingerA6 »

Podobno lepiej częściej wymienić markowy, niż zalewać turbocudo za miliony.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: TOMEQ »

A ja trochę z innej beczki, ostatnio zasięg do wymiany oleju zamiast zmniejszać się zgodnie z ilością przejechanych kilometrów to zaczął rosnąć pomimo, że auto jeździ te same trasy co wcześniej i zastanawiam się czy ma na to wpływ ocieplenie klimatu czy może fakt że ostatnio zacząłem tankować tzw. paliwio premium konkretnie verve na orlenie, a wcześniej było to zwykle 98 na crabie, poza tym ostatnio zacząłem też przeważnie jeżdzić na trybie eco. Co wy o tym myślicie co może mieć na to wpływ?
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: stingerA6 »

Bardziej ma wpływ temperatura zewnętrzna. Silnik szybciej się nagrzewa i przelicza na mniejsze zużycie oleju.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Biały88
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2020, 14:25
Samochód: 2.0 Tdi

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Biały88 »

TOMEQ pisze:
11 kwie 2020, 22:49
A ja trochę z innej beczki, ostatnio zasięg do wymiany oleju zamiast zmniejszać się zgodnie z ilością przejechanych kilometrów to zaczął rosnąć pomimo, że auto jeździ te same trasy co wcześniej i zastanawiam się czy ma na to wpływ ocieplenie klimatu czy może fakt że ostatnio zacząłem tankować tzw. paliwio premium konkretnie verve na orlenie, a wcześniej było to zwykle 98 na crabie, poza tym ostatnio zacząłem też przeważnie jeżdzić na trybie eco. Co wy o tym myślicie co może mieć na to wpływ?
Współczesne samochody (z małymi wyjątkami) wyznaczają termin wymiany oleju w oparciu o tzw. monitor zużycia oleju, który wykorzystuje złożony algorytm do obliczania zużycia oleju na podstawie codziennego użytkowania. Algorytm ten uwzględnia: zimny start, obciążenie silnika, temperaturę oleju, temperaturę silnika, średnią prędkość pojazdu, warunki otoczenia i tak dalej. Czyli żadnego czujnika oleju, ani paliwa nie ma. Ale jak pisałem są wyjątki...niektóre bardzo drogie auta, zwykle sportowe (BMW, Mercedes itp.) posiadają w misce olejowej czujniki wykorzystujące zjawiska optoelektroniki i konduktancji do badania właściwości fizyko-chemicznych oleju. Czujniki w misce olejowej naszych aut mierzą tylko poziom i temperaturę oleju.

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Kordi »

witam
nie będę oryginalny , ale dla potomnych napiszę , iż po przejechaniu 4055km zdecydowałem się na wymianę oleju i filtra oleju , i tu jak ASO sugerowało , był do wyboru TOTAL lub CASTROL , całość usługi na TOTALu z filtrem to 440zł , a na CASTROLu to 600zł ...
zdecydowałem się,
przy okazji wizyty w ASO na naprawę anteny rekin i czterech gradówek po wandaliźmie ,
na wymianę oleju i filtra oleju , przy czym zleciłem olej CASTROL 5w30 , +nowy filtr oleju + korek spustu = 600zeta
wiem , że nie tanio , ale mój wybór , przy tym FVAT zminimalizuje wydatek , nie miałem czasu na wymianę w swoim zakresie , życie ...

Obrazek

a to stan licznika po wymianie oleju na własne życzenie w ASO na dzień 29.04.2020r. ...

Obrazek
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 72
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Wojas »

Ciekawe, że następny przegląd masz 30000 + 4055. Ja wymieniałem po 3000, a następny przegląd 30000 (a nie 33000). Przecież producent powinien to jakoś jednoznacznie określić. Dopytaj czy gwarancja się nie "zepsuje". U mnie powiedzieli stanowczo, że tej wymiany (jest dobrowolna) nie dopisujemy do przebiegów serwisowych.

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: jeżu »

Kordi pisze:
03 maja 2020, 23:02
, całość usługi na TOTALu z filtrem to 440zł , a na CASTROLu to 600zł ...
mam już ponad 13.000km może się zdecyduje na wymianę... hmm...

a ile trwała wizytya?

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Kordi »

Wojas, oczywiście auto ma dalej teraz zaprogramowane że wymiana oleju za bodajże 18tys.km lub 370dni ... , czyli od nowego byłoby to 22tys.km lub półtora roku. To co Ty piszesz to jest tylko napisane na karteczce którą dopieli pod maską , nie ma to oczywiście wpływu na cykl z kompa .
Jeżu , auto miałem dwa dni w ASO w związku z naprawą anteny , więc wymiana oleju i opon była zlecona przy okazji ,
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

ODPOWIEDZ