Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: pwroblew »

Tomala72 pisze:
08 kwie 2021, 19:14
pwroblew pisze:
05 kwie 2021, 16:43
pierwszą wymianę oleju raczej zrobię w ASO. Tak wiem, że zapłacę ok 750pln za robocizna+materiały, ale dopóki autko na gwarancji wolę na wszelki wypadek nie dawać argumentów do dyskusji.
Tak sobie myśłę, że jeśli pierwszą wymianę zrobiłbym poza ASO, to różni są mechanicy i różne rzeczy robią i ślad zawsze zostaje, nawet na byle śrubce, że była kręcona. Jeśli cokolwiek potem stanie się z autkiem, ASO zawsze może marudzić, że coś było robione poza ASO i nie wiedzą co, ale to na pewno było przyczyną uszkodzenia.
Kolejne wymiany oczywiście poza ASO. Nawet jeśli będą ślady na śrubkach to już nie mogą powiedzieć że to poza ASO, bo w systemie ślad, że u nich już było
Strasznie demonizujesz podejście ASO do wymian poza nimi. Nie siej proszę spiskowych teorii, że ci unieważnią gwarancję na auto bo np. śrubka od osłony była porysowana i w domyśle odkręcona nieatestowanym kluczem. Pozaprogramowe wymiany oleju czy teraz klocków robię też w ASO tylko innej marki za 1/3 ceny. Jak z głową to naprawdę zostanie sporo pieniędzy w kieszeni.
nie demonizowanie tylko dmuchanie na zimne na bazie doświadczeń z ASO, różnych marek. Niestety tak samo jak ubezpiecznie nie jest po to aby wypłacać odszkodowania, tak samo gwarancja nie jest po to, aby naprawiać za darmo. Może miałem pecha, ale z reguły przy naprawach w ASO na gwarancji zaczynało się od niewinnego "wywiadu" czy to aby ja nie jestem winien.



Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


Zuzus
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2022, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 4x4

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Zuzus »

Cześć, planuję wymianę oleju po pierwszych 4k km..
Jaki olej do 2.0 tdi 200 km 4x4? Planuję wymienić poza aso, chciałabym kupić wszystko i zawieźć do serwisu na wymianę. Co poza olejem? Filtr oleju? Ma być boscha czy oryginalny grupy vw?
Dzięki za pomoc!

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: szablesi76 »

Ma być oryginał ze skoda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: D10ni »

Zuzus pisze:
28 lut 2022, 17:46
Cześć, planuję wymianę oleju po pierwszych 4k km..
Jaki olej do 2.0 tdi 200 km 4x4? Planuję wymienić poza aso, chciałabym kupić wszystko i zawieźć do serwisu na wymianę. Co poza olejem? Filtr oleju? Ma być boscha czy oryginalny grupy vw?
Dzięki za pomoc!
Hej, forum to taki fajny wynalazek, że można znaleźć stare wpisy na konkretny temat. I akurat w przypadku oleju do TDI było sporo wpisów. Najprościej zacząć od przeczytania dwóch stron wątku: viewtopic.php?f=9&t=1856
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: BigDaddy »

To uściślijmy, bo czeka mnie za chwilę pierwsza wymiana oleju a przeczytałem pierwszych 25 i ostatnich 5 stron wątku i widzę różne parametry zalecanego oleju.
U mnie, w instrukcji papierowej która otrzymałem wraz z samochodem, jak byk stoi 0w30 dla benzynowych:
Obrazek
A już w wątku były i 5w30 i 0w20.
Czy olać 😀 temat i na pierwszą wymianę poza ASO wlać 5w30? No ale potem zrobię drugą na 15tkm też sam a na trzeciej w ASO wleją mi 0w30(20?) i co, można tak sobie zmieniać parametry oleju naprzemiennie?

Kurde, im więcej człek czyta tym więcej ma wątpliwości 🤔
Przynajmniej wiadomo, że filtr musi być oryginalny.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Xeor^ »

A nie mozesz podac sobie VIN tutaj:
https://olejsilnikowyvw.pl/

I będziesz wiedzieć bez zgadywania, albo zadzwoń do ASO. :)

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: BigDaddy »

Wiem ale mimo zalecania przez ASO (wcześniej) 0w20 to dużo w wątku było wpisów aby lać 5w30 i dlatego pytam czy dalej lepiej lać ten 5w czy jednak kierować się instrukcją?

Edit:
Zajrzałem na podaną stronę i po wpisaniu vin wyskoczyło 0w20 dla norm 508 00 😀
Normalnie cyrk, w instrukcji jak byk stoi 504 00 dla benzyn i 0w30.

Obrazek

Ten olej od VW coś wart jest? Sporo tańszy od Motula 🤔

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Xeor^ »

Ja teraz po 3k będę wymieniać na ten od VW, a potem raz do roku/10k, więc raczej bym tutaj nie doszukiwał się teorii spiskowych że olej gorszy, wydaje mi się że więcej go sprzedają albo ten co sprzedają na allegro to przelewają z beczek 200l do pojemników które np. warsztat zostawia po zużyciu i dlatego olej jest w takiej cenie a nie innej.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: BigDaddy »

Gdzie znajdę numer oryginalnego filtra oleju do 1,5 tsi? Bo chyba nie ma znaczenia czy polift?

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Xeor^ »

BigDaddy pisze:
20 mar 2022, 14:06
To uściślijmy, bo czeka mnie za chwilę pierwsza wymiana oleju a przeczytałem pierwszych 25 i ostatnich 5 stron wątku i widzę różne parametry zalecanego oleju.
U mnie, w instrukcji papierowej która otrzymałem wraz z samochodem, jak byk stoi 0w30 dla benzynowych:
Obrazek
A już w wątku były i 5w30 i 0w20.
Czy olać 😀 temat i na pierwszą wymianę poza ASO wlać 5w30? No ale potem zrobię drugą na 15tkm też sam a na trzeciej w ASO wleją mi 0w30(20?) i co, można tak sobie zmieniać parametry oleju naprzemiennie?

Kurde, im więcej człek czyta tym więcej ma wątpliwości 🤔
Przynajmniej wiadomo, że filtr musi być oryginalny.
Ale Ty widzisz ze tu jest napisane ze jezeli nie masz dostepu do odpowiedniego to mozesz wlac 0w30? A nie ze taki masz lać ;)

ODPOWIEDZ