Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

wujeq pisze:
03 mar 2020, 15:08
swider pisze:
03 mar 2020, 15:00
root pisze:
03 mar 2020, 14:41
Nie, jeśli zmienią na stałe okresy, to nie obejmuje tego pakiet przeglądów…
To właśnie wykonałem teraz tel do salonu w Białymstoku i powiedziałem ze mam zmieniony okres miedzyobsługowy z QI6 na QI4 przez serwowana ASO i czy to pakiet przeglądów obejmuje. Odpowiedział mi pan że tak że jak na komputerze wyskoczy to proszę przyjechać nikt w to nie w nika. Taka była rozmowa telefoniczna.
No to gratki fajny serwis
te ql4 czy 6 gdzie to masz napisane (nie mam wlepki w książce ani znamionowej na słupku czy z tyłu)
To każdy serwis A nie tylko w moim mieście. Ja zapytanie wysłałem do skoda Polska i po vinie mi sprawdzili jaki QI ale myślę że każdy serwis ASO ma do tego destep. Nie wiem dlaczego root napisał ze pakiet po zmianie z QI6 na QI4 nie obejmuje jak w moim salonie powiedzieli że przyjeżdżać wg wskazań kompa, ale dla pewności zadzwoniłem jeszcze na wirtualny salon skody i powiedzieli to samo co u mnie w mieście.



Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: wujeq »

ok wszystko fajnie - ale powtórzę się czy ktoś może pokazać na fotce gdzie tego ql4 czy ql6 szukać ? patrzyłem po słupkach nie ma z tyłu nie ma , VIN i inne rzeczy są tam gdzie powinny ql4 ql6 ni huhu (ha zima zła :)
VIN rozumiem tez jest nie do rozszyfrowania na forum bo jak na razie nikt też nie potrafił dać znać o co w nim chodzi - w serwisie pytałem powiedzieli że teraz to już tylko producent wie o co chodzi - fatalnie to wygląda ...
Liczę że jednak znajdzie się ktoś kto wie o co chodzi - prośba o pomoc dzięki z góry

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

wujeq pisze:
03 mar 2020, 18:26
ok wszystko fajnie - ale powtórzę się czy ktoś może pokazać na fotce gdzie tego ql4 czy ql6 szukać ? patrzyłem po słupkach nie ma z tyłu nie ma , VIN i inne rzeczy są tam gdzie powinny ql4 ql6 ni huhu (ha zima zła :)
VIN rozumiem tez jest nie do rozszyfrowania na forum bo jak na razie nikt też nie potrafił dać znać o co w nim chodzi - w serwisie pytałem powiedzieli że teraz to już tylko producent wie o co chodzi - fatalnie to wygląda ...
Liczę że jednak znajdzie się ktoś kto wie o co chodzi - prośba o pomoc dzięki z góry
Ja też nie mam tych naklejek nigdzie i napisałem meila do skoda Polska: info@info.skoda.pl i powiedziałem że chce się dowiedzieć bo nie mam tych naklejek nigdzie i mi odp w przeciągu 24h. A drugi sposób to jest taki żebyś podjechał do najbliższego salonu i niech pod kompa Ci podlaczą i tam będziesz wszystko widział mi przy okazji wyłączyli pikanie pasów i zmienili częstotliwość spryskiwaczy świateł z 10 na 20 tzn ze przy 20tym prysnieciu na szybę dopiero raz pójdzie na swiatla. Jeszcze przychodzi mi do głowy pomysł żebyś do salonu zadzwonił i niech oni ustala bo ja akurat przez salon( Plichta Gdańsk) gdzie kupywalem kodiaqa tą naklejkę sobie zamówiłem ( oni wszystko pokrywają)

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: klimas7 »

Płaciłeś coś za to? Też w Plichcie zamówiłem (Gdynia), chętnie bym od razu przestawił spryskiwacze i Ql6 na Ql4.

EDIT: bo nie jestem pewien czy miałeś na myśli, że oni pokrywają naklejki, czy również te zmiany.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: swider »

klimas7 pisze:
03 mar 2020, 19:06
Płaciłeś coś za to? Też w Plichcie zamówiłem (Gdynia), chętnie bym od razu przestawił spryskiwacze i Ql6 na Ql4.

EDIT: bo nie jestem pewien czy miałeś na myśli, że oni pokrywają naklejki, czy również te zmiany.
Ogólnie pojechałem do serwisu skody z usterką akumulatora i przy okazji poprosiłem o zmianę ustawien jak w poprzednim poście. Nie płaciłem ani za naklejki ani za te zmiany w Kodiaqu.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: root »

swider pisze:
03 mar 2020, 16:56
Nie wiem dlaczego root napisał ze pakiet po zmianie z QI6 na QI4 nie obejmuje jak w moim salonie powiedzieli że przyjeżdżać wg wskazań kompa
Takie info ktoś dostał z serwisu i napisał na jakimś forum. Więc albo to kwestia serwisu albo to była ściema w celu zarobku…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

KDQ190
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2020, 15:28
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: KDQ190 »

Ja mam w nosie ASO i pierwsza wymiana oleju poszła po 2 tys. km, bez żadnego kasowania przeglądu - po prostu wymieniony. Chciałem coś porządnego, bo nie chce mi się co chwilę dolewać oleju... Rozważałem Motul Specific 504 / 507 lub Millers EE Longlife 5w30. W końcu padło na francuskie Yacco, choć zastanawiałem się pomiędzy Yacco Lube DE 5w30 z normą 504 00 507 00 a Yacco Lube W 0w20 508 00 509 00. Z jednej strony VW promuje 0w20 jako nowszą generację, z drugiej strony wiadomo dlaczego - ekologia i niższe zużycie paliwa. Dział techniczny z Yacco zarekomendował tańszy Lube De 5w30 -ponoć lepiej chroni silnik niż 0w20, i śmiga... W razie "W" do oleju mam oficjalną aprobatę VW na ten olej, więc jest święty spokój, no a olej mimo, że nie tani, to w porównaniu do ASO - prawie za darmo :) Przy 15 tys km planuję kolejną wymianę, ale jeszcze nie wiem, co wleję. Może Motul?

Linki na wszelki wypadek usunąłem. --root

ananaseq
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2019, 22:44
Samochód: Kodiaq

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: ananaseq »

Co polecicie na 2-gą wymianę oleju przy 10 tys?

RAVENOL SMP SAE 5W-30 CleanSynto
MILLERS OILS EE LONGLIFE 5W-30 5L
PENRITE ENVIRO+ 5W-30 5L

A może jeszcze inne doświadczenia macie? Strasznie kusi PENRITE, ale cena już mniej i pytanie czy naprawde to jest taka petarda, która potrafi kosztować blisko 300 zł / 5 L ? Po prostu chce coś kupić niesztampowego, nie żaden Motul, nie Valvo i na pewno nie Castrol :D

EDIT:
aczkolwiek widzę tego PENRITE w bardzo dobrej cenie... 199 zł
Linki na wszelki wypadek usunąłem. - stingerA6

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: borek »

[mention]ananaseq [/mention]co do podanych przez Ciebie olejów to zarówno Penrite jak i Ravenol są moim zdaniem bardzo dobre. Do swojej Mazdy odkąd ja kupiłem (5 lat)lałem Penrite HPR 0w30 a teraz Ravenol SSO 0W30 tylko dlatego ze akurat Penrite nie był dostępny i sprzedający polecił mi ten drugi. W obu przypadkach auto jeździło na wakacje pod obciążeniem z przyczepa kempingową, w wysokie temperatury i nie miałem problemu, podobnie w zasadzie żadnych ubytków oleju. Mazda 2.5 MZR 170 koni. Ja kupuje tu: Linki na wszelki wypadek usunąłem. - stingerA6

Najlepsze zdziwienie wymieniających olej i pytanie co to za wynalazek ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ananaseq
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2019, 22:44
Samochód: Kodiaq

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: ananaseq »

Zdecydowałem się jednak na ten PENRITE ENVIRO+ 5W30 5L 100% SYNTETYK (była promocja i kosztował 243 zł). Warto jedynie zwrócić uwagę na to zeby to był 5W30 a nie 5W30 C3, bo bym się nadział ;) ten C3 niby ma oznaczenia 504/507 VW, ale oficjalne aprobaty są przypisane tylko temu zwykłemu 5W30 i też jest to wyszczególnione na etykiecie


Obrazek

ODPOWIEDZ