Pierwsza wymiana oleju ...

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: JED »

Też tak myślę.


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Sponsor


polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: polrob »

No tak ale przegląd to co innego jak wymiana oleju. Przegląd będzie zgodnie z planem, ale jak CI wykasują przebieg do wymiany, to pojedziesz na przegląd ale nie będą wymieniać oleju na tym przeglądzie. Masz oddzielny licznik dla oleju

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: mrash »

Peterka pisze:
28 lut 2020, 21:32
Tu chyba jest mała nieścisłość. Przeglądy z pakietów nie ograniczają się chyba tylko wymiany oleju. Taki przegląd zawiera trochę wiecej punktów. Więc po wcześniejszej płatnej wymianie oleju przglad powinien byc ok 30000 od nowosci a nie od wymiany oleju.
I tak jest.
Ja wymieniałem po pierwszych 3K i potem jak na liczniku było 10K.
Salon nie zerował licznika tylko po to żeby system poinformował klienta o tym ze trzeba przyjechać na ten pakietowy :), który jak wspomniałeś obejmuje nie tylko wymianę oleju.

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: mrash »

MałGorzata pisze:
28 lut 2020, 20:48
Darmowy czy nie darmowy to checklista jest chyba taka sama.

olej silnikowy: 0w30
Mi przy pierwszej wymianie wlali 0w20 castrol a przy drugiej 0w30 oryginalny producenta.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Peterka »

A nie powinien być ten spełniający normy 508/509? A tam jest 0w20?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: Malenstwo8 »

wujeq pisze:
28 lut 2020, 20:48
MałGorzata pisze:
28 lut 2020, 20:46
wujeq pisze:
28 lut 2020, 20:43


skąd te info - jak wcześniej wspomniałem moje z salonu...
Z doświadczenia :)
ok ale mówimy o pakiecie darmowych przeglądów z których w tym momencie ne można skorzystać i jeszcze jak już gdzieś przeczytałem na forum nawet jak zrobimy sobie płatny po 15kk to potem jest +30kk następny a nie przy 30kk przebiegu - paranoja.
Jaki olej lejesz?
Nie siej fermentu. Nawet jak wymienisz olej sam po 15 kkm, to następny serwis masz po 30 kkm. Tak, więc jak sam wymieniasz ilej co 15 kkm, to płacisz sam, natomiast co 30 kkm masz serwis Skody.
Pozatym Koleżanka podaje Ci, co zostało zrobione u niej z praktyki, u mnie serwis przewiduje to samo. Nie wiem skąd jakieś teorie, że olej w dsg co 120 kkm itd. Właśnie na takiej podstawie robi się zamieszanie. Wszyscy wszystko wiedzą lepiej. Przepraszam za karny ton mojej wypowiedzi, ale czasami ręce opadają jak czytam te różne torie.
Jeżeli faktycznie Twój serwis tak twierdzi, to go zmień, bo raczej mija się z prawdą.

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: wujeq »

Malenstwo8 pisze:
29 lut 2020, 8:08
Nie siej fermentu. Nawet jak wymienisz olej sam po 15 kkm, to następny serwis masz po 30 kkm. Tak, więc jak sam wymieniasz ilej co 15 kkm, to płacisz sam, natomiast co 30 kkm masz serwis Skody.
Pozatym Koleżanka podaje Ci, co zostało zrobione u niej z praktyki, u mnie serwis przewiduje to samo. Nie wiem skąd jakieś teorie, że olej w dsg co 120 kkm itd. Właśnie na takiej podstawie robi się zamieszanie. Wszyscy wszystko wiedzą lepiej. Przepraszam za karny ton mojej wypowiedzi, ale czasami ręce opadają jak czytam te różne torie.
Jeżeli faktycznie Twój serwis tak twierdzi, to go zmień, bo raczej mija się z prawdą.
No cóż mi też ręce opadają i ciężko się dyskutuje z takimi osobami ja Ty...
Ale spróbuje...
poprawię swoją wypowiedź bo mogło to zostać źle zrozumiane +30kk do serwisu olejowego, serwis jako przegląd oczywiście 30kk.
DSG 60kk nie jest takie oczywiste seba wyżej napisał że też ma 120kk lub 4 lata na zakończenie serwisów wykupionych w pakiecie.
Jeśli macie jakiś sprawdzony uprzejmy serwis na śląsku to chętnie wezmę namiar.
dziękuję

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: MałGorzata »

Tak to był 0w20. Przepraszam za zamieszanie.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: TOMEQ »

wujeq pisze:
29 lut 2020, 10:52
Jeśli macie jakiś sprawdzony uprzejmy serwis na śląsku to chętnie wezmę namiar.
dziękuję
Jak można wiedzieć to w którym salonie dokonałeś zakupu auta i z którego serwisu to masz informację?
Tak się składa, że również jestem ze śląska i zakupu dokonałem w salonie Auto Śliwka - Zabrze. Z serwisu jeszcze nie korzystalem, ale w najbliższym miesiącu mam zamiar dokonać wymiany oleju przy przebiegu 3kkm na własny koszt, to wtedy będę mógł wypowiedzieć się coś na jego temat. Z serwisem jeszcze nie rozmawiałem, ale na podstawie informacji od sprzedawcy (praktycznych nie teoretycznych) zalecana wymiana oleju po około 3kkm (również potwierdzone przez rzeczoznawcę dokonującego oględzin mojego samochodu przed odbiorem) później co 15kkm, natomiast jeśli chodzi o wymianę oleju w DSG to zgodnie z wytycznymi producenta co 60kkm dlatego jeśli bierze się samochód z DSG to dobrze jest wykupić pakiet bezpłatnych 60/120kkm przeglądów w zależności od robionych przebiegów, bo ze względu na koszt wymiany oleju w DSG opłaca się wykupić pakiet przeglądów.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Pierwsza wymiana oleju ...

Post autor: TOMEQ »

U mnie ostatnie czasy drastycznie zmniejsza się zasięg do wymiany oleju, po przejechaniu około 635km zasięg zmniejszył się o 1900km, były to głównie odcinki po pare/paręnaście km. Na chwilę obecną zapowiada się że pierwszą wymianę oleju wg wskazań komputera będę miał przy przebiegu 19800km, ale jak dalej tak pójdzie w takim tempie może się okazać że wymiana będzie wymagana przy 15kkm, chyba pora sprawdzić czy wogóle mam jeszcze olej w silniku ;-)
Obrazek

Obrazek
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

ODPOWIEDZ