Diagnostyka komputerowa w ramach przeglądów

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Diagnostyka komputerowa w ramach przeglądów

Post autor: TOMEQ »

Czy w ramach przeglądów 30 000km/2 lata itd. jest lub powinna być wykonywana diagnostyka komputerowa?
Jeśli się nie mylę to przy podłączeniu komputera mogą zostać wykryte jakieś błędy, których nie sygnalizują żadne kontrolki lub "komputer pokładowy" czy nie?
Jakież było moje zdziwienie jak przyjechałem na umówiony 1-szy przegląd, który sygnalizowany był przez komputer i wspomniałem o resetującym się zegarze i przejechanym dystansie trip, od tankowania itp. to w odpowiedzi usłyszałem że na diagnostykę komputerową to muszę umówić się na inny termin, bo dzisiaj komputer jest cały dzień zajęty. Czy diagnostyka komputerowa nie powinna być wykonywana profilaktycznie w ramach każdego przeglądu nawet jeśli nie występują żadne problemy? Jak to było w waszych przypadkach czy przy przeglądach Wasze auta były podpinane pod komputer i wykonywana diagnostyka za jego pośrednictwem?


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Diagnostyka komputerowa w ramach przeglądów

Sponsor


dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Diagnostyka komputerowa w ramach przeglądów

Post autor: dratuszny »

Hehe a co oni maja tylko jeden "kampiuter" na serwis?

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Diagnostyka komputerowa w ramach przeglądów

Post autor: bubuś »

Ja tam dla swojej wygody, by nie pętać się z diagnostyką komputerową do ASO, zakupiłem sobie profesjonalny tester diagnostyczny VAG 9610 AUTOPHIX .
Już dawno mi się spłacił, nie wspominając ile czasu zaoszczędziłem, nie jeżdżąc do ASO na diagnostykę m.in. błędów.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ