Liście w błotnikach / nadkolach

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: SlawekW »

Ostatnio podniosłem maskę i zauważyłem, że Misiek ma pełno liści w... błotnikach. Tak jak to widać na zdjęciach.
Jak je stamtąd usunąć ? Próbowałem odkurzaczem na myjni, ale ma za grubą końcówkę.
Ktoś z Was ma podobny przypadek ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sponsor

Liście w błotnikach / nadkolach

Sponsor


klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: klimas7 »

Czy myślicie, że takie liście mogą służyć jako dodatkowe wyciszenie kabiny?

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: TOMEQ »

Na pewno jako źródło korozji jeśli namokną i będą tam zalegać dłuższy czas.
Jeśli chodzi o ich usunięcie z tamtąd też mi się to nie udało przy pomocy odkurzacza przemysłowego z wąska końcówką i chyba potrzebna by była specjalna elastyczna wąska końcówką jaką można dokupić do odkurzaczy, ale obawiam się że jej przekrój szybko się zapcha zasysanymi liśćmi. Teraz przyszło mi na myśl, żeby spróbować je z tamtąd wydmuchać sprężonym powietrzem z kompresora albo odkurzaczem z podłączoną rurą do jego wylotu i najlepiej od razu byłoby zasysać wydmuchiwane liście, ale wtedy potrzebny by był odkurzacz z dwiema rurami 😉
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: WaC »

Ja bym spróbował liście trochę pokruszyć, w miarę możliwości, a następnie wydmuchał kompresorem. Daj znać, proszę, jak Ci poszło.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

danielzal
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:23
Lokalizacja: Legionowski
Samochód: Kodiak L&K 2.0 190KMDSG

Re: Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: danielzal »

Ja używałem takiego chwytaka, do wciągania śrubek z trudno dostępnych miejsc. Mają takie pazurki więc chwyta po kilka liści na raz. Trochę zabawy ale działa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: SlawekW »

WaC pisze:
21 wrz 2021, 23:13
Ja bym spróbował liście trochę pokruszyć, w miarę możliwości, a następnie wydmuchał kompresorem. Daj znać, proszę, jak Ci poszło.
Rozważałem 3 opcje:
1. Myjką z wodą pod ciśnieniem. Ten pomysł odrzuciłem - obawiam się że taka operacja może zatkać odpływy wody, i tedy mokre liście będą gnić w nadkolach.
2. Odkurzaczem bezprzewodowym z długą, wąską ssawką. Ten pomysł dzisiaj zrealizowałem. Pozbyłem się w ten sposób jakiś 95% liści.
3. Kompresorem pod ciśnieniem wydmuchać. Nie mam dostępu do takiego kompresora, ale muszę coś to zorganizować żeby wydmuchać resztki liści.

Takim narzędziem ogarniałem punkt 2:
Obrazek

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: TOMEQ »

SlawekW pisze:
26 wrz 2021, 20:28
3. Kompresorem pod ciśnieniem wydmuchać. Nie mam dostępu do takiego kompresora, ale muszę coś to zorganizować żeby wydmuchać resztki liści.
Może udałoby się coś pokombinować z kompresorem do pompowania kół, może nawet zwykła pompka czy to do pompowania "dmuchańców" czy kół albo nawet można byłoby pokombinować z takim kompresorem na stacji benzynowej, nieraz takie kompresory ulokowane są obok odkurzacza dzięki czemu można byłoby spróbować wykorzystać oba urządzenia, kompresorem wprawić liście w ruch a odkurzaczem je zassać ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Liście w błotnikach / nadkolach

Post autor: bubuś »

Wymyśliłem dwa inne, skuteczne sposoby usunięcia liści (u mnie akurat był zaledwie kilka sztuk).
Jako przedłużki użyłem koszulki termokurczliwej o średnicy 40mm (jest ona stosunkowo elastyczna i bez problemu wsuwa się ją w szczelinę w aucie:
1. koszulka idealnie wchodzi na końcówkę rury elastycznej odkurzacza. Trzeba tylko odpowiednio dopasować w odkurzaczu siłę ssania, bowiem zbyt duża powoduje zasysanie koszulki termokurczliwej,
2. koszulkę nałożyłem na końcówkę odkurzacza akumulatorowego (trzeba przytrzymać koszulkę dłonią, bo jest odrobinę zbyt dużej średnicy, ściśnięta zapewnia jednak właściwą siłę ssania).

Obrazek

Obrazek
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ