Zabezpieczenia Kodiaq - najlepsze wskazówki

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
art_bang
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2021, 14:02
Samochód: Kodiaq 190KM 2021

Zabezpieczenia Kodiaq - najlepsze wskazówki

Post autor: art_bang »

Nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, natomiast mam parę miesięcy do zakończenia umowy ubezpieczenia i chciałbym odpowiednio się zabezpieczyć plus dla własnego spokoju.

Wziąłem w leasing Skodę Kodiaq 190KM, 2.0TSI, automat DSG - z zabezpieczeń standardowo wyposażona w immobilizer i KessyFull (który nie jest zabezpieczeniem, ale można go wyłaczyć). Ubezpieczenie dilerskie wymaga tylko jednego zabezpieczenia, więc tutaj nie miałem problemu.

Mam dokupiony jeszcze abonament w Skoda Connect - z tego, co widziałem, można to traktować jako dodatkowe zabezpieczenie (nadajnik GPS) - ktoś to testował przy zawieraniu swojej umowy ubezpieczenia i ubezpieczyciel honorował to jako zabezpieczenie?

I clue pytania: jakie zabezpieczenia polecacie i stosujecie u siebie? Słyszałem, że BearLock odpada tak czy siak z perspektywy a) ubezpieczyciela (blokada nie jest uznawana za zabezpieczenie - ponoć) b) ponoć w DSG nie działa.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.



Sponsor

Zabezpieczenia Kodiaq - najlepsze wskazówki

Sponsor


szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Zabezpieczenia Kodiaq - najlepsze wskazówki

Post autor: szablesi76 »

Jedyna skuteczne zabezpieczenie autocasco. Unieruchomiony pojazd zabierają HDS wiec żadne zabezpieczenie nie dorówna zdrowemu rozsądkowi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Jasiulla
Posty: 19
Rejestracja: 11 wrz 2018, 7:06
Samochód: Gotowy do zakupu >>> RM2022

Zabezpieczenia Kodiaq - najlepsze wskazówki

Post autor: Jasiulla »

Ostatnio trafiłem na ciekawe jak dla mnie rozwiazanie. Sam poważnie rozważę jego instalację kiedy tylko trafi do mnie zamówiony misiek. Firma, która to instaluje wrzuciła nawet na YT filmik z Kodiaqiem w roli głównej Obrazek


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Zabezpieczenia Kodiaq - najlepsze wskazówki

Post autor: stingerA6 »

Podobne
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Zabezpieczenia Kodiaq - najlepsze wskazówki

Post autor: TOMEQ »

Swego czasu firmy ubezpieczeniowe przy ubezpieczaniu aut o wartości powyżej 150 000zł rzeczywiście wymagały dwóch zabezpieczeń antykradzieżowych, ale od dwóch lat się to zmieniło i jak wówczas ubezpieczając swojego KODIAQa w WARCIE to już nie było potrzebne drugie zabezpieczenie, więc zorientuj się czy tak naprawdę potrzebujesz drugiego zabezpieczenia?

Rozwiązania zaproponowane przez Jasiulla i stingera zapowiadają się dość ciekawie, szczególnie to od stingera, orientuje się jaki jest tego koszt?

Ja ze swojej strony mogę zaproponować nie tyle zabezpieczenie co system lokalizacji samochodu w przypadku kradzieży niezależny od systemu GPS i GSM nawet w przypadku zagłuszania sygnału specjalnymi uprzedzeniami do tego celu tzw. jeżami. Taki system firmy K2 TopGuard to koszt 3500zł za instalacje i ochroną na 3 lata na terenie Polski
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

ODPOWIEDZ