Gniazdo USB w lusterku.

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2021, 0:51
Samochód: Kodiak

Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: tomeck »

Witam.
Czy w gnieździe USB C w obudowie lusterka wstecznego jest zasilanie po wyłączeniu zapłonu?
Chodzi mi o to czy będzie możliwość zasilania rejestratora w trybie parkingowym.



Sponsor

Gniazdo USB w lusterku.

Sponsor


Take-system
Posty: 26
Rejestracja: 26 lis 2020, 22:08
Lokalizacja: Olsztyn
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0TDI 4x4 147kW

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: Take-system »

Niestety po zgaszeniu auta odcina zasilanie na gnieździe usb c 😠

tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2021, 0:51
Samochód: Kodiak

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: tomeck »

Dzięki

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: bubuś »

Czyli jest to bajer, który się nada "psu na budę" (czytaj wyciagnięcie kasy od nabywcy).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: D10ni »

Nie zgadzam się z Tobą. Wystarczy zrozumieć podejście producenta. Ilość elektroniki i odbiorników prądu jest spora. Każde obce urządzenie wpięte "poza stacyjką" generuje ryzyko rozładowania akumulatora. Pisałem o tym w viewtopic.php?f=13&t=1551 . Poza tym są kamery nie potrzebujące zasilania przez cały czas.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2021, 0:51
Samochód: Kodiak

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: tomeck »

Za 180.000 to niech on zacznie rozumieć moje podejście. A kamery w większości potrzebują zasilania na postoju jeśli tryb parkingowy ma działać.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: herman00 »

Skoda nie przewiduje trybu parkingowego dla kamer, bo klient by robił awanturę na rozładowany akumulator po 5 dniach postoju auta w ruchliwym miejscu. Kamery samochodowe są poza tym zakazane w niektórych krajach Europy. Stąd pewnie wyłączenie zasilania po wyłączeniu zapłonu, ale masz "stałe" zasilanie z gniazda zapalniczki.
Taki "gadżecik" to gniazdo lusterkowe.

KrzysiekZet
Posty: 33
Rejestracja: 30 lis 2018, 15:13
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM DSG

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: KrzysiekZet »

Praktycznie każdy bezpiecznik posiada stale podpięte napięcie. Ja swoją kamerkę mam podpiętą pod bezpiecznik tylnej wycieraczki. tylko ten po wyłączeniu zapłonu nie ma napięcia. Inaczej kamerka ciągle nagrywałaby, czy to w dzień, czy w nocy, czy to na parkingu, czy w garażu.
Plus w tych nowych za ten USB C w lusterku. Nie trzeba ciągnąć kabla po słupkach, grzebać w bezpiecznikach. Dla mnie bomba.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: michalmiko »

W sumie to nie wiem co lepsze, choć kamery z wyższej półki jak Viofo potrzebują stałe zasilanie i po stacyjce. Jest to uwarunkowane przełączaniem kamery w tryb parkingowy nagrywający w low bitrate. Stosuje się do tego specjalny zasilacz (który wyłącza się po osiągnięciu granicznego napięcia). Uważam, że napięcie w USB w lusterku powinno być do wyboru w menu radia: po zapłonie, albo stałe, które jest odcinane po osiągnięciu granicznej wartości, np. 12.2V, tak aby chronić akumulator

tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2021, 0:51
Samochód: Kodiak

Re: Gniazdo USB w lusterku.

Post autor: tomeck »

Zobaczymy. Jeszcze ze 2 i pół miesiąca i pewnie się sam przekonam. I tak trzeba będzie jakoś pociągnąć kabel do tylnej kamerki. Nigdy dotychczas nie używałem ale mój poprzedni samochód był porysowany na wszystkich czterech rogach w ciągu 2 tygodni od kupna. Dzięki kochanym sąsiadom. Tym razem nie mam zamiaru być taki wspaniałomyślny i wybaczający.

ODPOWIEDZ