Internet przez slot karty SD

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
tumoszek
Posty: 11
Rejestracja: 26 sty 2021, 12:33
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM 4x4

Internet przez slot karty SD

Post autor: tumoszek »

Cześć, jestem nowy, kilka dni temu odebrałem mojego Kodiaqa z salonu i chciałem jakoś zamontować na stałe internet, a nie mam dedykowanego wejścia pod SIM.
Czy ktoś może próbował wykorzystać wejście na kartę SD, żebyjakimś adapterem włożyć karte SIM? i czy to w ogóle może zadziałać? :?:



Sponsor

Internet przez slot karty SD

Sponsor


Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Internet przez slot karty SD

Post autor: herman00 »

No z tego co wiem to nie ma opcji której oczekujesz, bo masz na stałe kartę SIM tylko że jest to karta e-SIM.

tumoszek
Posty: 11
Rejestracja: 26 sty 2021, 12:33
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Internet przez slot karty SD

Post autor: tumoszek »

OK, dziekuję za szybką odpowiedź.
A znalazłem, że dostępne są "CarStick Skoda" czyli zwykly modem z kartą SIM na USB. Musi być oryginalny- jest jakaś blokada czy może być najzwyklejszy modem usb?

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Internet przez slot karty SD

Post autor: Sublime »

Od RM 2021 nie uświadczysz już (bynajmniej w Kodiaqu) wejścia na kartę SIM czy SD. Masz za to wbudowany dysk SSD 64GB i moduł e-SIM. Swojej karty nie włożysz, chyba że będziesz się bawił w "druciarskie" rozwiązania w stylu router gdzieś pod zapalniczką albo w bagażniku czy w gnieździe USB-C, ale żeby później nie było, że "to coś" Ci zje akumulator. Pakiety pod e-SIM masz dedykowane od CubicTelecom:
Obrazek

Tanio nie jest, ale wygodnie. Wykupiłem testowo na miesiąc ten najtańszy-śmigało to miło (pomijając pierwsze problemy po stronie samego operatora CubicTelecom związane z weryfikacją tożsamości :/ )

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Internet przez slot karty SD

Post autor: D10ni »

tumoszek pisze:
26 sty 2021, 14:58
OK, dziekuję za szybką odpowiedź.
A znalazłem, że dostępne są "CarStick Skoda" czyli zwykly modem z kartą SIM na USB. Musi być oryginalny- jest jakaś blokada czy może być najzwyklejszy modem usb?
Te od VW te chodziły. Z tego co mi wiadomo zwykłe modemy USB nie. Ale to bardzo niewygodne rozwiązanie. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na ten cwaniacki myk z płaceniem telekomowi, to "druciarskie" rozwiązanie robisz raz i zapominasz, a wykorzystujesz dowolną kartę z danymi. Jest trochę wątków na ten temat. Pewnie możesz także podawać internet z telefonu ustawiając hotspota. Na androida są automatyczne rozwiązania.
A propos "druciarskiego" rozwiązania - jak uniknąć rozładowania akumulatora opisałem w tym wątku.

Swoją drogą to dosyć bezczelny numer, niewiele zaoszczędzili usuwając gniazdo na kartę sim i SD (zostawiając śmieszne 64GB dysku) a za to dając zarobić telekomowi.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

tumoszek
Posty: 11
Rejestracja: 26 sty 2021, 12:33
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Internet przez slot karty SD

Post autor: tumoszek »

super, dzięki za pomoc :)

tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2021, 0:51
Samochód: Kodiak

Re: Internet przez slot karty SD

Post autor: tomeck »

Sublime pisze:
26 sty 2021, 15:00
Od RM 2021 nie uświadczysz już (bynajmniej w Kodiaqu) wejścia na kartę SIM czy SD. Masz za to wbudowany dysk SSD 64GB i moduł e-SIM. Swojej karty nie włożysz, chyba że będziesz się bawił w "druciarskie" rozwiązania w stylu router gdzieś pod zapalniczką albo w bagażniku czy w gnieździe USB-C, ale żeby później nie było, że "to coś" Ci zje akumulator. Pakiety pod e-SIM masz dedykowane od CubicTelecom:
Obrazek

Tanio nie jest, ale wygodnie. Wykupiłem testowo na miesiąc ten najtańszy-śmigało to miło (pomijając pierwsze problemy po stronie samego operatora CubicTelecom związane z weryfikacją tożsamości :/ )
No to zarąbiście. Właśnie odebrałem swojego i "nieco" się rozczarowałem :-(

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Internet przez slot karty SD

Post autor: wujeq »

czyli np.RM2019 to internet puszczacie przez slot SD?

ODPOWIEDZ