Czujniki ciśnienia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: borek »

Ja tez nie mam czujników w kołach a mam L&K, czujniki są w ABS. I po zmianie kół tylko klik SET i po temacie. Ale muszę spojrzeć jak to u mnie wyglada na kompie bo chyba nie tak samo jak na screenie powyżej...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Czujniki ciśnienia

Sponsor


MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: MichalZ »

A mi nadal sie wydaje, ze od chyab stycznia 2019 mozna czujniki poprostu "dodac" i beda dzialac z kazdym Miskiem - poporstu niektore maja je aktywowane, a niektore nie ;)
Mialem czujniki w Grnad Scenic 2010 i tam dalo sie je zwyczjanie wylaczyc komputerem w 3 klikach ;)

Moze ktos ma ODB11 i sprawdzi cz nie pojawilo sie tam kodowanie czujnikow? lub aktywacja/deaktywacja TPMS ?
W Renault wlasnie tak to dzialalo - wiekszos osob miala kola letnie z TPMS, a na zime bez i wylaczali poporstu system ;)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: Sublime »

Skoro już wiemy, że Kodiaq od Kodiaq-a się różni , to tym bardziej Kodiaq od Scenic-a ;)
Zastanawia mnie czy jak bym założył te czujniki z linku poniżej na felgi 19 na zimę to czy one "zgadają" się same z samochodem np po przejechaniu kilku km czy dalej będą piszczeć/komunikować błąd i trzeba się udać do ASO w celu sparowania?
https://shop.vagsystems.com/pl/p/5Q0907 ... -Skoda/419

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: MichalZ »

Moj Misiek wyglada jakby mial opcje "gadania" z czujnikami ;) wiec wyglada to dosc podobnie do Scenica - da sie wlaczyc i wylaczyc ;)

Co do dolozonych - albo klonujesz ID czujnika i masz wtedy dwa komplety z tymi samymi ID i jeden komplet ID w komputerze, lub dwa rozne komplety ID i wtedy dwa komplty ID w komputerze ;)

Ten system wbrew pozorom jest praktycznie taki sam u kazdego producenta ;)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: Sublime »

Obdzwoniłem 3 salony dookoła mnie, w dwóch "strzelili karpia", że o czym to ja opowiadam, w tym trzecim (w tym, z którego kupiłem auto) dowiedzieli się o tej sytuacji (RM2021 i czujniki ciśnienia na felgach 20') dosłownie 1,5 h przed moim telefonem.
Wszędzie jestem pierwszą osobą, która dzwoni z tym problemem. Mają się zorientować w temacie u swoich mechaników/elektryków. Jedno jest pewne, jeśli chcecie założyć czujniki ciśnienia na inne felgi, owszem można, ale:
-ich prawidłowy nr (potwierdzony w 2 serwisach) to 5Q099827F
-cena za 4 szt = 1099zł brutto
-nie ma ich nigdzie dostępnych.
Także można się bawić w wyłączenie w serwisie sprawdzania tej kontroli ciśnienia jeśli felgi będą bez czujników, później znów na wiosnę to aktywować dla fabrycznych felg. Tylko czy o to w tym wszystkim chodzi ? :/
Czekam na dalsze info-będę coś wiedział dam znać

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: root »

Sublime pisze:
07 gru 2020, 21:01
Robiliby dla felg 20 jakies zmiany w postaci czujników?
Czujniki w VW są od dawna, więc dla Skody te „jakieś zmiany” to pewnie kilka opcji konfiguracyjnych. Widocznie uznali, że dla takich opon warto monitorować ciśnienie precyzyjniej.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: borek »

Koledzy ja mam taki widok na komputerze:

Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: polrob »

Borek masz tak jak większość z nas, czyli na podstawie ABS jest realizowany pomiar. Koledzy mają czujniki zamontowane w feldze i wtedy mają stan ciśnienia widoczny.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: herman00 »

Kolego Sublime, myśle, że można "olać" ASO, poczytaj jak chodzi ten temat i zadzwoń tam i pewnie Ci wytłumaczą:
https://sklep.tiptopol.pl/czujniki-cisnienia-tpms.html
Tylko współczuć, bo taka sytuacja tylko krwi napsuje.

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: Sublime »

Przedstawię może, moją "walkę" w temacie jak wygląda aktualnie. Oczywiście po wielu wielu telefonach do kilku ASO olałem ich bo za każdym razem co telefon to mówili inne informacje, a to że nr części czujnika taki, później inny. Jedna informacja się pokrywała-czujniki nie był dostępne nigdzie w kraju, tylko pod zamówienie. Cena tu już pełen wachlarz - od 1199zł/komplet po 495zł/szt.
Sugestie ASO były takie:
- Pan sprzeda te felgi i opony zimowe i kupi sobie zimowki 20" i będzie Pan na jednych felgach jeździł cały czas przekładając opony po sezonach. :lol:
- Pan sobie przekłada same czujniki z felg 20 (letnie) na felgi 19 (zimowe) :oops:

Przypomniałem sobie, że mam w bliskiej okolicy dobrego wulkanizatora, do którego przyjeżdżają furacze warte kilka dobrze wyposażonych Kodiaqów-więc myślę, że gość będzie się znał na rzeczy - i się znał.
Podjechałem, zostawiłem opony i felgi, które miał założyć/wyważyć w tzw. "międzyczasie" i sczytał magicznym urządzeniem (coś jak kanar bilety ;) każdy czujnik z obecnych felg VEGA 20'. Zapisał numery i powiedział, że założy uniwersalne czujniki ciśnienia dla kompletu zimowego, programując je tymi samymi numerami co czujniki w kołach letnich.
Przyjechałem na przełożenie kół po dwóch dniach. Od wymiany zrobiłem póki co jakieś 200km, zero błędów, komputer ładnie pokazuje ciśnienie na zimówkach.
Koszt wymiany+ wyważenia opon + czujników oraz ich zaprogramowania to 700zł. Dużo, mało nie mi oceniać- mam spokój na lata, wkurzające komunikaty się nie święcą i wsio działa jak należy.

Piszę to dla potomnych, bo zacznie się takich osób jak ja pojawiać więcej z tym problemem (od RM2021 felgi 20" mają czujniki TPMS w każdym kole)
ASO prędzej czym później się ogarną jak rozgryźć ten temat, ale raczej będzie to później..

ODPOWIEDZ