Czujniki ciśnienia

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: TOMEQ »

To koszt czujników z zaprogramowaniem wyszedł około 500zł, uważam że to niedużo, w takiej cenie sam z chęcią założyłbym do siebie takie czujniki, bo przy tych odczytach z ABSu to nieraz miałem fałszywe alarmy, raz na jednym kole innym razem jak pojawiły się mrozy to wyskoczył mi alarm na wszystkich kołach. Jestem ciekaw czy w moim RM 2020 jest możliwość żeby system Infotainment pokazywał ciśnienie z każdego koła, oczywiście po założeniu takich czujników?


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Czujniki ciśnienia

Sponsor


Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: herman00 »

Ja dostałem czujniki na wentyl - 220zł całość.
Nic nie trzeba programować, montaż prosty, wyświetlacz pasuje do mojej "konsolki". Jest pewna niedogodność. Gniazdo zapalniczki jest zasilane na stałe (w poprzednim samochodzie miałem "po stacyjce") i dla bezpieczeństwa akumulatora wyciągam wtyczkę zasilania z gniazda zapalniczki.
Obrazek

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czujniki ciśnienia

Post autor: hinio »

Podłączę się pod temat. Może mi ktoś wyjaśnić. Od razu po zakupie na oryginalne felgi 18'' założyłem opony całoroczne.
Od dnia wymiany, tj. od 3 tygodni, czasami, ale nie zawsze pojawia się komunikat
"Wskaźnik ciśnienia w oponach: Po sprawdzeniu i ustawieniu prawidłowego ciśnienia w 4 oponach naciśnij przycisk SET"
Klikam SET, Potwierdź i praktycznie nic się nie dzieje...
O co chodzi? Zakładam że mam kontrolę ciśnienia w ABS a nie w TPMS.
Coś się zepsuło?

ODPOWIEDZ