OBDeleven

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

kris3a pisze:
25 kwie 2021, 23:36
Mam personalizację. Chciałem zakodować odsuwanie fotela po zakodowaniu wg instrukcji jedyne co się zmieniło to radio przy wyłączeniu i otwarciu drzwi się nie wyłącza. rocznik 2017.09. Co robię nie tak?
Resetowałeś Infotainment?


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: OBDeleven

Post autor: kris3a »

D10ni pisze:
26 kwie 2021, 8:41
kris3a pisze:
25 kwie 2021, 23:36
Mam personalizację. Chciałem zakodować odsuwanie fotela po zakodowaniu wg instrukcji jedyne co się zmieniło to radio przy wyłączeniu i otwarciu drzwi się nie wyłącza. rocznik 2017.09. Co robię nie tak?
Resetowałeś Infotainment?
Czyli zresetować radio się znaczy?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

Tak, w wątku jest to opisane w kilku miejscach.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: OBDeleven

Post autor: kris3a »

D10ni pisze:
26 kwie 2021, 20:30
Tak, w wątku jest to opisane w kilku miejscach.
Działa. jeszcze w menu trzeba zaznaczyć. Dzięki.

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: OBDeleven

Post autor: Przemo81 »

Przepraszam z góry za pytanie nowicjusza ale jakoś nie potrafilem tego znaleźć. Przymierzam się do zakupu urządzenia i czy ja dobrze widzę, że tylko część rzeczy jest, że tak powiem darmowa a za resztę trzeba płacić "kredytami" ?

PS czy ktoś może powiedzieć ile orientacyjnie tak na start dobrze tych "kredytów" mieć ?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

Przemo81 pisze:
20 maja 2021, 13:22
Przepraszam z gory za pytanie nowicjusza ale jakos nie potrafilem tego znalezc. Przymierzam sie do zakupu urzadzenia i czy ja dobrze widze ze tylko czesc rzeczy jest ze tak powiem darmowa a za reszte trzeba placic "kredytami" ?
Zacznij tu: https://obdeleven.com/en/apps-and-features
Generalnie te "aplikacje", na które potrzebne są kredyty to są sekwencje Adaptation / Long adaptation. I mając wersję Pro możesz sam sobie wszystko "wyklikać" bez kupowania kredytów. Wszystko zależy czy wolisz "na leniwca" i płacić, czy wolisz się pobawić. Dodatkowo wersja Pro jest przypisana do usera a nie do samochodu, możesz "obskoczyć" wszystkich znajomych z autami VAG.
PS czy ktos moze powiedziec ile orientacyjnie tak na start dobrze tych "kredytow" miec ?
Znajdź listę rzeczy które chcesz zakodować. Z wyjątkiem VIM i mirrorlink w ruchu (obie po 100c), aplikacje są po 10c.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: OBDeleven

Post autor: BarTech »

Zanim kupisz urządzenie możesz zainstalować za darmo apke na telefonie (przynajmniej na android) i z menu wybrać "Obsługiwane pojazdy". Po wyborze interesującego Cię pojazdu możesz przeglądnąć dostępne aplikacje wraz z cenami w punktach kredytowych- urządzenie będzie potrzebne dopiero do ich uruchomienia :)

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: OBDeleven

Post autor: stingerA6 »

BarTech pisze:
20 maja 2021, 18:51
Zanim kupisz urządzenie możesz zainstalować za darmo apke na telefonie (przynajmniej na android) i z menu wybrać "Obsługiwane pojazdy". Po wyborze interesującego Cię pojazdu możesz przeglądnąć dostępne aplikacje wraz z cenami w punktach kredytowych- urządzenie będzie potrzebne dopiero do ich uruchomienia :)
Dokładnie tak.
Jest możliwość zapoznania się z programem przed zakupem oraz zdobyciem punktów.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: OBDeleven

Post autor: Przemo81 »

Dziękuje bardzo za wszyskie wskazówki.

PS może warto te informacje przyczepić gdzieś na starcie bo pewnie wiecej takich nieogarów jak ja jest na świecie :P

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: OBDeleven

Post autor: michalmiko »

Pomóżcie bo coś zepsułem :(
Pojawiła się nowa appka rozpoznawania znaków drogowych. Coś źle wyczytałem, że to jest jakieś rozszerzenie.
Mam fabryczne rozpoznawanie znaków drogowych - znaczy miałem bo teraz pojawia się komunikat w statusie samochodu "Rozpoznawanie znaków drogowych obecnie ograniczone". W opcjach wyboru w obdeleven było: Oryginal/on/off. Zmieniłem Oryginal na ON. Kodowanie przeszło. W historii kodowania pojawił się zapis, że Traffic Sign Recognition zmieniono z ON na OFF :o Po włączeniu jeszcze raz tej nowej aplikacji, pokazuje, że wartość to ON (mimo, że w historii zapisało OFF), nie mam opcji wyboru oryginal - teraz zostało tylko ON albo OFF. Nie zrobiłem backupu przed kodowaniem, chyba mam jakiś backup sprzed roku - czy nim mogę przywrócić ustawienia? Może jest jakiś inny sposób? Próbowałem jeszcze raz: zmieniłem na OFF i ON, ale nic to nie dało. Na razie straciłem 300 kredytów :(

ODPOWIEDZ