OBDeleven

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: OBDeleven

Post autor: DymJr »

hej, zakupiłem i zacząłem zabawę. Na razie nie aktywowałem Pro, widzę, że nie mogę zmienić za pomocą kredytów ustawień Start-Stop, brak obsługi, ktoś ma podobnie? tylko kodem?
Przy VC nie działa test zegarów przy włączeniu zapłonu, tak myślałem że nie wywoła to żadnej animacji :) ale sprawdziłem
Uruchomiłem kierunkowskazy komfortowe, pulsacje "start button" (taki bzdet w sumie), wskaźnik LED dla prędkości nawiewu wentylatora przy klimatyzacji na AUTO

czy ktos próbował aktywować przy VC "poziom naładowania baterii" albo "ilość paliwa na desce rozdzielczej" ?



Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

DymJr pisze:
05 sty 2022, 11:05
hej, zakupiłem i zacząłem zabawę. Na razie nie aktywowałem Pro, widzę, że nie mogę zmienić za pomocą kredytów ustawień Start-Stop, brak obsługi, ktoś ma podobnie? tylko kodem?
Przy VC nie działa test zegarów przy włączeniu zapłonu, tak myślałem że nie wywoła to żadnej animacji :) ale sprawdziłem
Uruchomiłem kierunkowskazy komfortowe, pulsacje "start button" (taki bzdet w sumie), wskaźnik LED dla prędkości nawiewu wentylatora przy klimatyzacji na AUTO

czy ktos próbował aktywować przy VC "poziom naładowania baterii" albo "ilość paliwa na desce rozdzielczej" ?
Ilość paliwa do zatankowania pojawiła się. Poziomu naładowania akumulatora nie udało mi się uruchomić. CO do Start-Stop, w którymś momencie Skoda to przyblokowała, już nie wystarczy prosta zmiana jednego parametru. Obejście jest sprzętowe - na ali możesz kupić kawałek elektroniki który to załatwia. Jest opis i testy na forum.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: OBDeleven

Post autor: DymJr »

Ja mam ten klocek z Ali :)
U mnie nie działa to za każdym razem po odpaleniu, tak 8/10 raz zadziała. On podbiera sobie impuls chyba z przycisku airbaga pasażera i symuluje naciśnięcie przycisku start-stop ale to nie jest dopracowane. Nawet reklamowałem u chińczyka, przysłał drugą kostkę ale jest to samo. Jeżdżę z tym ale wolałbym wyłączyć na stałe.
Co do aku to dzięki nie będe w takim razie wydawał kredytów.

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: OBDeleven

Post autor: SlawekW »

D10ni pisze:
05 sty 2022, 13:35
Ilość paliwa do zatankowania pojawiła się. Poziomu naładowania akumulatora nie udało mi się uruchomić.
Mam tak samo (auto bez VC)

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: OBDeleven

Post autor: SlawekW »

Czy komuś udało się uruchomić "wskaźniki mocy" a'la Sportline ? (pokazujące m.in. ciśnienie doładowania i moc chwilową)

Miron75
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2022, 19:26
Samochód: Skoda Kodiaq FL Style 2.0 TDI 150KM

Re: OBDeleven

Post autor: Miron75 »

Orientujecie się może czy można jakoś uaktywnić / zakodować opcję zmiany ustawienia zewnętrznego lusterka po stronie pasażera przy cofaniu? Chodzi mi o to, że jak wrzucam wsteczny bieg to prawe lusterko zjeżdża na dól

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

Miron75 pisze:
06 kwie 2022, 15:43
Orientujecie się może czy można jakoś uaktywnić / zakodować opcję zmiany ustawienia zewnętrznego lusterka po stronie pasażera przy cofaniu? Chodzi mi o to, że jak wrzucam wsteczny bieg to prawe lusterko zjeżdża na dól
Z menu samochodu powinieneś być w stanie to wyłączyć. W instrukcji masz tez opisane, jak sobie wyregulować, o jaki kąt się opuszcza. OBD11 do tego nie jest potrzebne.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: OBDeleven

Post autor: elmiko »

Miron75 pisze:
06 kwie 2022, 15:43
Orientujecie się może czy można jakoś uaktywnić / zakodować opcję zmiany ustawienia zewnętrznego lusterka po stronie pasażera przy cofaniu? Chodzi mi o to, że jak wrzucam wsteczny bieg to prawe lusterko zjeżdża na dól
W poprzednich modelach aut z grupy VW działało to tylko z elektrycznymi fotelami. Tak tylko piszę ;)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

D10ni pisze:
06 kwie 2022, 16:13
Miron75 pisze:
06 kwie 2022, 15:43
Orientujecie się może czy można jakoś uaktywnić / zakodować opcję zmiany ustawienia zewnętrznego lusterka po stronie pasażera przy cofaniu? Chodzi mi o to, że jak wrzucam wsteczny bieg to prawe lusterko zjeżdża na dól
Z menu samochodu powinieneś być w stanie to wyłączyć. W instrukcji masz tez opisane, jak sobie wyregulować, o jaki kąt się opuszcza. OBD11 do tego nie jest potrzebne.
Przepraszam, zmęczenie popołudniowe i zrozumiałem na opak, że chcesz wyłączyć. Proszę, ale bez gwarancji.

Kod: Zaznacz cały

STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > Kanal "Zugangskontrolle 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt" > Wert auf "aktiv" setzen > Kanal "Zugangskontrolle 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung " > Wert auf "aktiv" setzen
STG 42 > Codierung > Byte 04 > Bit 1, 2 und 3 aktivieren
STG 52 > Codierung > Byte 04 > Bit 2 und Bit 3 aktivieren
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: OBDeleven

Post autor: stysiek »

czy ktoś z Was zmieniał interwał wymiany olejowej przez OBD11?

chcę by co 15tyś mi się pokazywał.

ODPOWIEDZ