OBDeleven

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: OBDeleven

Post autor: Gliniak »

dodam jeszcze ze w aplikacjach które widnieją w apace większość podczas próby zastosowania ich w moim aucie niestety kończą sie komunikatem ze są nie do zastosowania ( jakoś tak ) a z opisu wydaje sie ze powinny mieć właśnie miejsce w przypadku mojego auta, macie podobnie ?


gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

Wszystko zależy od tego co masz w aucie. U mnie większość działa. Ale póki nie napiszesz o którą aplikacje chodzi, trudno będzie pomóc.

Co do tego, co można zmienić, zakodować, jest tego sporo, nawet na naszym forum. Warto przeszukać wątki o kodowaniu, bo jest ich kilka.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: OBDeleven

Post autor: michalmiko »

Dostałem odpowiedź od Eldar na moje zapytanie :o
Dzień dobry,
Do pierwszej generacji nie było punktów gratisowych.
Pozdrawiam
Gliniak, jest osobny post na forum tylko z działającymi kodowaniami. Np. jak masz fotel elektrycznie regulowany, to może się sam odsuwać przy wysiadaniu.
viewtopic.php?f=9&t=1512

Te migacze skandynawskie, to działają tylko z awaryjnymi, czy cały czas?

Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: OBDeleven

Post autor: Gliniak »

działają w trybie normalnym czyli gdy używasz kierunkowskazów , z wątku o którym mówisz korzystałem i tak
-Zapamiętanie trybu świateł (LightAssistant) tego nie próbowałem i nie za bardzo wiem co to daje
-reszta z tego co widać na zrzucie próbowałem tylko start stop zadziałało
virtual subwoofer nie działa bo chyba nie z Amundsenem który posiadam , fotela elektrycznego nie mam , co do paliwa wyświetlanego nie wiem czy VC to dotyczy , zamykanie drzwi mam keyless tak ze nie wiem czy o to chodzi ?
Obrazek
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: OBDeleven

Post autor: mrash »

A czy ktoś już odnalazł patent na wyłączenie start/stop w RM2020 ?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

Gliniak pisze:
17 kwie 2020, 13:34
działają w trybie normalnym czyli gdy używasz kierunkowskazów , z wątku o którym mówisz korzystałem i tak
O ile dobrze pamiętam, są "światła skandynawskie" i nie mają nic wspólnego z kierunkowskazami. Ta funkcja to świecenie tylnych świateł pozycyjnych razem z przednimi dziennymi. Do tego można dokodować wyłączanie wszystkich świateł
gdy wyłącznik świateł jest na "0" i włączony hamulec "ręczny".
-Zapamiętanie trybu świateł (LightAssistant) tego nie próbowałem i nie za bardzo wiem co to daje
Bez kodownia, jeśli masz przełącznik świateł ustawiony na "auto", LightAssist musisz włączyć po każdym uruchomieniu silnika. Kodowanie pozwala mieć na stałe włączony.
virtual subwoofer nie działa bo chyba nie z Amundsenem który posiadam
Jeśli masz Amundsena bez Cantona, to powinno działać. Trzeb pamiętać aby po kodowaniu zresetować radio.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: OBDeleven

Post autor: luksid »

Hej,
Ostatnio dołożyłem hak do kodiaqa, z tego co się orientuję w konfiguratorze jest opcja TRAILER ASSIST - asystent manewrowania z przyczepą, której z racji braku oryginalnego haku nie brałem. Jeśli chodzi o parkowanie to mam kamery 360. Czy jest możliwość przy użyciu obdeleven (posiadam) uruchomić tę opcję przyczepy?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: OBDeleven

Post autor: michalmiko »

luksid pisze:
27 sie 2020, 9:58
Hej,
Ostatnio dołożyłem hak do kodiaqa, z tego co się orientuję w konfiguratorze jest opcja TRAILER ASSIST - asystent manewrowania z przyczepą, której z racji braku oryginalnego haku nie brałem. Jeśli chodzi o parkowanie to mam kamery 360. Czy jest możliwość przy użyciu obdeleven (posiadam) uruchomić tę opcję przyczepy?
Nie jestem pewien, ale do tego był też wymagany asystent parkowania, a co za tym idzie dodatkowe czujniki po bokach w zderzakach.

luksid
Posty: 116
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:55
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi

Re: OBDeleven

Post autor: luksid »

michalmiko pisze:
27 sie 2020, 23:00
luksid pisze:
27 sie 2020, 9:58
Hej,
Ostatnio dołożyłem hak do kodiaqa, z tego co się orientuję w konfiguratorze jest opcja TRAILER ASSIST - asystent manewrowania z przyczepą, której z racji braku oryginalnego haku nie brałem. Jeśli chodzi o parkowanie to mam kamery 360. Czy jest możliwość przy użyciu obdeleven (posiadam) uruchomić tę opcję przyczepy?
Nie jestem pewien, ale do tego był też wymagany asystent parkowania, a co za tym idzie dodatkowe czujniki po bokach w zderzakach.
Dzięki asystenta nie brałem bo uważałem ten gadżet za zupełnie niepotrzebny

Hugus
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2020, 21:15
Lokalizacja: Serock
Samochód: Kodiaq style szary steel 2.0 tdi 190km 4x4 DSG

Re: OBDeleven

Post autor: Hugus »

Ogarnął ktoś start/stop w RM2020,RM2021?
Style szary steel 2.0 TDI 190 KM 4x4 DSG RM2021

ODPOWIEDZ