OBDeleven

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: OBDeleven

Post autor: SlawekW »

D10ni pisze:
14 lip 2019, 21:49
Zacytujesz coś? Bo ja trochę czasu spędziłem nad tabelą (w załączniku do rozporządzenia (?)) i jest tam zapis dopuszczający takie ustawienie.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 75/2009, poz. 639)
Pkt 9)
Tabela
pozycja 18: Światła do jazdy dziennej
kolumna 14: "3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej"



Sponsor

Re: OBDeleven

Sponsor


SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: OBDeleven

Post autor: SlawekW »

D10ni pisze:
14 lip 2019, 21:49
Do tego można dodać jeszcze zabawy z oknem panoramicznym - uniezależnienie otwierania rolety od samej panoramy, co pozwala jechać z otwartym dachem i zaciągniętą roletą oraz drugi "myk" - przełączanie trybu otwierania, od razu otwarcie zamiast uchylenia (uchylenie obsługuje się "przekrzywieniem" suwaka otwierania panoramy).
Jazda z otwartą panoramą i zaciągnięta roletą może skończyć się szybkim zniszczeniem tej ostatniej (tak mi się wydaje).

Nie rozumiem jak działa to przełączenie trybu otwierania ?
U mnie właśnie tak jest: przekrzywienie=uchylenie, pociągniecie=otwarcie (można drugi raz pociągnąć i otworzy się dalej).

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

SlawekW pisze:
15 lip 2019, 13:08
D10ni pisze:
14 lip 2019, 21:49
Zacytujesz coś? Bo ja trochę czasu spędziłem nad tabelą (w załączniku do rozporządzenia (?)) i jest tam zapis dopuszczający takie ustawienie.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 75/2009, poz. 639)
Pkt 9)
Tabela
pozycja 18: Światła do jazdy dziennej
kolumna 14: "3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej"
Dz.U. 2016 poz. 2022 Obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 27 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Tabela
pozycja 18: Światła do jazdy dziennej
7) dopuszcza się, aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się - przednie i tylnie światła pozycyjne, górne światła obrysowe - jeżeli występują, boczne światła obrysowe - jeżeli występują oraz oświetlenie tylniej tablicy rejestracyjnej, - lub tylko światła pozycyjne tylne.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2017, 23:21
Lokalizacja: Barwałd Górny
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI

Re: OBDeleven

Post autor: Eldar »

Jutro tj. 19.08 jestem w Warszawie.
Chętnych na kodowanie proszę o kontakt. Krystian 660 829 619
Bez konkretnego miejsca, będę dojeżdżać.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: OBDeleven

Post autor: root »

Eldar pisze:
18 lip 2019, 10:47
Jutro tj. 19.08 jestem w Warszawie.
Szybko Ci te miesiące mijają :D

Jesteś tylko jeden dzień czy więcej? Nie wiem czy jutro dam radę, ale w weekend mógłbym gdzieś podjechać na chwilę.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2017, 23:21
Lokalizacja: Barwałd Górny
Samochód: Seat Ibiza FR 2.0 TDI

Re: OBDeleven

Post autor: Eldar »

Ano, jutro czyli 19.07 :D
Jestem tylko jeden dzień.

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: OBDeleven

Post autor: SlawekW »

D10ni pisze:
15 lip 2019, 13:37

Tabela
pozycja 18: Światła do jazdy dziennej
7) dopuszcza się, aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się - przednie i tylnie światła pozycyjne, górne światła obrysowe - jeżeli występują, boczne światła obrysowe - jeżeli występują oraz oświetlenie tylniej tablicy rejestracyjnej, - lub tylko światła pozycyjne tylne.
Masz rację.
Mi się niby wyświetlał tekst jednolity, ale jak widać nie do końca...

Czyli od 2016 można mieć włączone wraz ze światłami dziennymi "przednie i tylnie światła pozycyjne".
Pytanie czy same tylne pozycyjne są zgodne z tym przepisem ?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: OBDeleven

Post autor: D10ni »

Ne sądzę aby ustawodawca chciał rozpisywać wszystkie warianty. Ten zapis opisuje także przypadek z przodu DRL i z tyłu pozycyjnych.
Nie chcę tego relatywizować, ale konia z rzędem temu kto znajdzie tak wnikliwego diagnostę czy policjanta który to zakwestionuje.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: OBDeleven

Post autor: stingerA6 »

Temat dotyczy OBDeleven a nie Ustawy o Ruchu Drogowym.
Wracamy więc do głównego wątku.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Grymo
Posty: 39
Rejestracja: 18 wrz 2018, 22:26
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 4x4 190KM DSG SportLine

Domykanie szyb

Post autor: Grymo »

Orientuje się ktoś może czy jest możliwość dokodowania automatycznego zamykania szyb po zamknięciu samochodu. Tylko nie trzymanie przycisku na pilocie, tylko po jednorazowym naciśnięciu zamykania.

ODPOWIEDZ