Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Rafał »

ja miałem outlandera 2014, sprzedałem go i kupiłem skodę. nic mi w nim nie pasowało. silnik wył i nie jechał, w środku hałas od zawieszenia i kupa irytujących detali. rozstałem się z nim z wielką radością ;)



Sponsor

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Sponsor


Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Everred »

Może coś się zmieniło w tej nowej generacji, ale poprzednia była według wielu internetowych opinii, których się doszukałem słabo spasowana, skrzypiąca i materiały jakościowo nie trzymały poziomu konkurencji, sporo osób też pisało, że od Mitsubishi warto rozważyć tylko Pajero jeśli chodzi o SUVy, bo dopiero na tym poziomie materiały są przyzwoite.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Rafał »

pajero tak - ale to inna liga

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: lighting »

Dzięki za opinie użytkownika Rafale :)
DO developer

Otium
Posty: 39
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:21
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Samochód: Kodiaq style 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Otium »

Aktualnie czekam na Kodiaqa. Poprzednie 8,5 roku przejeździłem Outlanderem 2,2 diesel Intens Plus. Do Skody przekonała mnie trochę większa funkcjonalność (choć gdy kupowałem Mitsu - bardziej "vanowatego" suva nie było) i dostępność w miarę dynamicznego silnika benzynowego. Ten aktualnie oferowany w Outlanderze ze skrzynią cvt faktycznie jest ospały. Jeśli chodzi o montowany teraz w Outlanderze silnik diesla 2,2, to jest to dość świeża konstrukcja mitsu. Koników może wydawać się niewiele, bo 150, ale auto jest dynamiczne przy wyprzedzaniu na trasie i pali niewiele, a o to przecież chodzi. Co do jakości spasowania i materiałów - przejeździłem Outlanderem 184 tys. km i nic mi nie skrzypiało, fotele ze znikomymi śladami użytkowania, skóra na gałce skrzyni biegów zaczęła się wycierać. Więc oby tylko tak było i ze skodą. Co do napędów, to w tej klasie uważam, że najlepszy napęd 4x4 ma subaru forester ( bo stały), a za nim raczej outlander. Wiem co piszę, jednego i drugiego używałem w lekkim terenie. Gdy czytam posty z tematów na forum dotyczących pojawiających się usterek w Kodiaqu, to mam trochę stracha. Jeżdżąc Outlanderem wydałem jedynie 500 zł na jakieś końcówki przy zawieszeniu z przodu. A tak to co wszyscy - paliwo, olej, filtry, klocki.

Slaaaw
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2017, 15:37
Lokalizacja: KR/KNT
Samochód: Kodiaq, 1.4TSI DSG 4x4

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Slaaaw »

Zanim zdecydowałem się na Kodiaq'a to moim mocnym faworytem był właśnie Outlander. Jeździłem kiedyś 2 generacją i spodobał mi się bardzo. Zaznaczę raz jeszcze - kiedyś!
W marcu tego roku, z kumplem umówiliśmy się na jazdę Outlanderem. To był dramat. Miałem wcześniej Hondę i jestem przyzwyczajony do Azjatyckiej myśli technologicznej, natomiast nic praktycznie w tym aucie mi nie pasowało oprócz świateł. Zawieszenie straszne, a jeździłem tylko po krakowskich ulicach (czyli ogromnych dziurach). Silnik wył strasznie a auto z lekka rozpędzało się do przodu. Przez CVT kompletnie nie szło wyczuć tego samochodu. Sam sprzedawca w końcu powiedział, że to raczej samochód dla emerytów niż rodziny z bagażami na wycieczce wakacyjnej.

Kodiaq to jedyne rozwiązanie w tym przedziale kwotowym.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Everred »

Odnośnie CVT - dla mnie to jakiś żart, nie ważne kogo zapytam kto jeździł DSG/hydrokinetycznym automatem i CVT dla porównania to jest niezadowolony. Ja myślę, że to taki koń trojański - inżynierowie VAG musieli wysłać kiedyś japońcom swojego człowieka i on im tam wydobył z archiwum plany tego powiedział, że to będzie hicior!

Gdyby nie CVT nie było by mnie na tym forum i pomykałbym 240-konnym Foresterem XT, ale przez to badziewie forester mający 60 koni więcej niż Kodiaq przy ponad 100 kilogramach niższej masy zbiera się tylko minimalnie lepiej... Masakra! Nie polecam! Chyba że nigdy nie przekraczasz 2000 obrotów i starasz się być największym drogowym ślamazarą - to wtedy nie odczujesz różnicy.

Otium
Posty: 39
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:21
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Samochód: Kodiaq style 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Otium »

Zgadza się, cvt odbiera outlanderowi sporo wigoru - w wersji benzynowej. Diesel ma automat klasyczny 6 biegowy i jest żwawy. Podobno w nowej hondzie civic jest cvt przebojowy...

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Skoda Kodiaq vs Mistubishi Outlander 2017

Post autor: Wito1985 »

Miałem wątpliwa przyjemność jeździć w poniedziałek zastępczą Toyotą Auris Hybrydową bo oddałem żony yaris na serwis gwarancyjny i powiem jedno..może i hybryda fajna w mieście bo mało pali i ogólnie śmiesznie się takim autem jeździ..wydaje trochę dźwięki jak tramwaj zwłaszcza przy hamowaniu ale jazda tym autem i skrzynią CVT po autostradzie to jakieś nieporozumienie..wyje jak opętany prawie cały czas a myśl o dodaniu gazu odrazu napawa mnie obrzydzeniem..jak się cieszę że nie wpadłem na pomysł zakupu Rav4 Hybrydowej zamiast Tiguana..

ODPOWIEDZ