Rejestrator jazdy

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Rejestrator jazdy

Post autor: Everred »

Nie wiem jak Wy ale ja w moim dotychczasowym aucie mam za lusterkiem na przedniej szybie rejestrator jazdy. Kamerka podłączona jest do zasilania kablem idącym pod podsufitka, pod uszczelką przy szybie koło słupka A i dołem aż do gniazda zapalniczki, aby mi jakiś kabel nie zwisał nad deską rozdzielczą. Przyznam szczerze że sporo się napociłem aby to tak zainstalować a że auto stare to mniejsza strata jak sobie bym coś uszkodził. Moje pytania to czy w Kodiaqu jak sam próbowałbym przeciskać kabel w podsufitce to czy tracę gwarancję? Czy zrobiliby mi to w serwisie Skody? Czy może ktoś ma ewentualnie jakiś patent na kabel z rejestratora żeby nie zwisał brzydko.



Sponsor

Rejestrator jazdy

Sponsor


dreedmed
Posty: 33
Rejestracja: 13 kwie 2017, 11:05
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: dreedmed »

W lusterku jest jakis czujnik do przodu. Nie mozna go zaslonic rejestratorem.

Abisai
Posty: 32
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:15
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI 150KM DSG SportLine Black Magic

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Abisai »

Czujnik jest zdaje się tylko na styku z szybą...

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Everred »

Nie ważne może być obok. Co z kablem 🙂

mitchell
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2017, 1:16
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI 150KM DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: mitchell »

Ja będę instalował rejestrator w serwisie. Mam do pociągnięcia przewod przez cały samochód (druga kamera na tylnej szybie) i wolę, żeby zrobił to serwis. Ciągnięcie podsufitka odpada ze względu na kurtyny. Poza tym na klapę trzeba go wypuścić firmowymi peszlami. Nie mam dwoch lewych rak, ale uwazam, za bedzie lepiej, jak wszystko zrobi fachowiec. Jestem umówiony na poniedziałek.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Dual »

Ja sie rozgladdam za rejestratorem, ale chciałbym dobrą jakość. Zeby nr rejestracyjne i szczegoły były widoczne, a nie HD za 100 zł gdzie na laptopie z 10 m nic nie widac tylko dropy.
Mozecie cos sprawdzonego zaproponowac?
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Everred »

Ciekawy pomysł z podwójną kamerką, a czy można wiedzieć, Mitchell, co to za model, ile takie coś kosztuje, ile kosztuje montaż i czy nie ma problemów z gwarancją/umową leasingu, bo nie wiem czy to już traktowane jak przeróbka czy nie?

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Rafał »

ciekawe czy da się wykorzystać do rejestracji oryginalną kamerę, która służy np do rozpoznania znaków, takie rozwiązanie byłoby najlepsze - ale to trzeba zostawić sąsiadom z rosji - oni lubią takie tematy

mitchell
Posty: 71
Rejestracja: 17 kwie 2017, 1:16
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI 150KM DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: mitchell »

Kamerka to Black Vue DR650S-2CH, montaż wycenili mi na 650 PLN (4 roboczogodziny). W zakres montażu wchodzi:
- przeciągnięcie przewodu zasilającego w pobliże wewnętrznej skrzynki z bezpiecznikami
- podłączenie box'a Black Vue (kamera jest zasilana także w trakcie postoju i nagrywa przy wykryciu ruchu bądź uderzenia w pojazd, a box odcina jej zasilanie, gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej np. 12.5V - wartość jako-tako konfigurowalna)
- przeciągnięcie przewodu do tylnej kamery (spod lusterka przez lewy słupek, następnie progami na tył, z powrotem na górę do peszli klapy, i wypuszczenie go po środku)
- przyklejenie kamer (ale to spokojnie mogę zrobić samodzielnie)

Warunków gwarancji raczej to naruszy. Leasingodawca nie zabrania montażu rejestratorów jazdy.
Zobowiązuje tylko do usunięcia wszystkiego niestandardowego wyposażenia przed zwrotem pojazdu.
Innymi słowy pojazd ma do nich trafić w takim stanie, w jakim ja go dostałem.

Jeśli chodzi o samą kamerę - proponuję rozejrzeć się na Amazonie. Zakup w Niemczech wyjdzie sporo taniej, niż w Polsce...

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Rafał »

ja w jednym z aut mam takie urządzenie: http://www.media-tech.eu/produkty/rejes ... azu/MT4058
wystarczy podzielić się z nim internetem i mamy yanosika, google maps, kamerę cofania, tablet, wideorejestrator

ODPOWIEDZ