Rejestrator jazdy

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: michalmiko »

Ja swojego A129 zasilam nie przez stopkę z gps, a wpinam zasilanie bezpośrednio do kamery. Z tego co czytałem fora były jakieś nieprawidłowości w działaniu przez zasilanie przez GPS. Zasilanie podłączone bezpośrednio do USB w kamerze jest ponoć właściwe przy korzystaniu z zasilacza z trybem parkingowym :)



Sponsor

Re: Rejestrator jazdy

Sponsor


MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MichalZ »

W moim A129 Pro byla ewidentna wada fabryczna - wymiana na nowa sztuke pomogle od reki.
Dziala wszystko pieknie i okazuje sie, ze nawet nie grzeje sie tak kosmicznie jak poprzedni ;)

Viofo ma jeszcze jedna wade/zalete - czeste aktualizacje softu i poprawki bledow (to na plus), ale trzeba wedrowac z karta do domu itp (to minus, szkoda ze nie mozna zrobic aktualizacji OTA uzywajac smartfona polaczonego przez wifi).

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: michalmiko »

MichalZ pisze:
31 sie 2020, 11:49
Viofo ma jeszcze jedna wade/zalete - czeste aktualizacje softu i poprawki bledow (to na plus), ale trzeba wedrowac z karta do domu itp (to minus, szkoda ze nie mozna zrobic aktualizacji OTA uzywajac smartfona polaczonego przez wifi).
Oj tak. Wersja 2.0 firmware była totalnym niewypałem, więc bardzo szybko z powrotem zainstalowałem 1.8. Teraz, śledząc forum o wideorejestratorach, jest informacja, że ponoć w 2.1 poprawili błędy i to oprogramowanie dobrze działa.
Można wgrać aktualizację przez WiFi, ale z doświadczenia wiem, że dziwnie to działa. Jak ściągnąłem w ten sposób aktualizację, to po rozpakowaniu w kamerce plik . bin nie kasował się i kamera w kółko wgrywała oprogramowanie :)

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MichalZ »

O opcji aktualizacji nie wiedzialem ;)
Ja akurat jak dostalem nowa sztuke A129 Pro to wyszlo walsnie 2.1 i faktycznie - na tym sofcie kamera nie ma zadnych problemow ;) moze wreszcie im sie udalo napisac ten soft dobrze od A do Z :D
Teraz czas na optymalizacje i wyciagniecie nieco wiecej z tego przetwornika 4K ;)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MałGorzata »

Czy ktoś używa:

BlackVue DR900X-2CH 4K/162/WiFi/Dual

https://www.x-kom.pl/p/651934-wideoreje ... rce=criteo
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: mrash »

Ja używam tego modelu.
MałGorzata pisze:
28 wrz 2021, 18:58
Czy ktoś używa:

BlackVue DR900X-2CH 4K/162/WiFi/Dual

https://www.x-kom.pl/p/651934-wideoreje ... rce=criteo

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MałGorzata »

Czy jedyny sposób mocowania to przyklejenie do szyby? Czy prąd z gniazdka USB-C wystarczy do ładowania baterii?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: mrash »

W zestawie znajdziesz tylko uchwyt przyklejany. Ja nie szukałem innego bo za bardzo nie miałem gdzie indziej przymocować.
Kamerka ma funkcje parkingowa dlatego od razu podpiąłem się pod bezpieczniki ale myśle ze usb C powinno pociągnąć obie jednostki (szczególnie ze nie maja wyświetlacza który jest energożerny)
MałGorzata pisze:
29 wrz 2021, 13:36
Czy jedyny sposób mocowania to przyklejenie do szyby? Czy prąd z gniazdka USB-C wystarczy do ładowania baterii?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MałGorzata »

Dziękuję za odpowiedź.

W bagażniku mam gniazdo zapalniczki więc podłączę tam oryginalną ładowarkę do tylnej kamery.

Czy jest konieczne łączenie obu jednostek kablem sygnałowym?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: mrash »

Tak, ponieważ tylna kamera nagrywa na karcie umieszczonej z przodu. Aplikacja tez łączysz się poprzez moduł wifi znajdujący się w głównej kamerze z przodu. Tylna kamera nie ma oddzielnego zasilania - kabel transmisyjny odpowiada rownież za zasilanie. Nie unikniesz prowadzenia przewodu przez cały samochód :/
MałGorzata pisze:
29 wrz 2021, 22:13
Dziękuję za odpowiedź.

W bagażniku mam gniazdo zapalniczki więc podłączę tam oryginalną ładowarkę do tylnej kamery.

Czy jest konieczne łączenie obu jednostek kablem sygnałowym?

ODPOWIEDZ