Rejestrator jazdy

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: klimas7 »

michalmiko pisze:
25 lip 2020, 14:29
klimas7 pisze:
24 lip 2020, 19:06
Rozważam właśnie mio j85 i viofoa129 pro, oba z tylnimi kamerkami, ale słyszałem opinie, że tylnia kamerka zaburza pracę keyless, nawet sklep wideorejestratory24 ostrzega żeby najpierw sprawdzić działanie, a dopiero potem przyklejać.

Miał ktoś problemy z tylną kamerką i pracą keyless w Kodiaqu?
U mnie wszystko dobrze działa.
A propos Mio, to miałem kilka lat temu topowy model w poprzednim samochodzie na tylnej szybie. Nie nagrała uderzenia w tył pojazdu. Kamera nawet nie sygnalizowała, że nie może zapisać nagrań na kartę pamięci. Pomimo iż Mio wydają się solidnej budowy, nie kupię więcej.
Dzięki za informację. Jaka przejściówka do bezpieczników jest potrzebna w Kodiaqu? ATS, ATC, MICRO2, MINI? Niestety nie umiem tego znaleźć.



Sponsor

Re: Rejestrator jazdy

Sponsor


MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MichalZ »

Najepiej miec dwa ATC, chociaz ja dalem rade na ATC i ATS. ATS jest docisniety ATC i wszystko sie pewnie trzyma ;)

Mam to tak spiete (copy/paste z FB, zeby nie pisac tego drugi raz ;) ):

Napiecie przed stacyjka obecne na kilku stykach pustych (przewod Battery+) ale tylko na jednym bylo doprowadzone po zaplonie (przewod ACC+). Zalezalo mi na nie odpinaniu ZADNEGO bezpiecznika w skrzynce, tylko mozliwie podpiecie sie do pustych 🙂
Po szybkim rozeznaniu padlo na bezpieczniki:
-45 dla Battery+, oryginalnie regulacja elektrycznego fotela kierowcy (ATS)
-48 dla ACC+, oryginalnie „rozpoznawanie martwego punktu” (blind spot) (ATC)
-masa do srubyby trzymajacej skrzynke w prawym gornym rogu skrzynki
45 to bardzo duzy bezpiecznik i nie ma w komplecie takiego bypassu, ale wchodzi inny i przyblokowuje go akurat bypass na bezpieczniku 48, tak ze wszystko siedzi pewnie i stabilnie 🙂

Misiek: Style my2020 z Comfort, hak, czytanie znakow 🙂

Schemat bezpiecznikow:
https://www.autogenius.info/pl/skoda-ko ... hemat/amp/

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: klimas7 »

Dzięki wielkie, to zamawiam 2x ATC :) Chciałem zapłacić za montaż, ale 800zł za kamerkę duo to dla mnie trochę przesada.

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MichalZ »

Jak bedziesz mial dwa ATC, to odpusc sobie ten bezpiecznik 45 - jak pisalem, jest sporo "pustych" z napieciem przed stacyjka, a ten 45 jest wiekszy niz ATC ;)
Grunt, ze jak masz 48 wolne to tam u mnie byl jedyny z napiciem po zaplonie ;)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: bubuś »

michalmiko pisze:
25 lip 2020, 14:29
klimas7 pisze:
24 lip 2020, 19:06
Rozważam właśnie mio j85 i viofoa129 pro, oba z tylnimi kamerkami, ale słyszałem opinie, że tylnia kamerka zaburza pracę keyless, nawet sklep wideorejestratory24 ostrzega żeby najpierw sprawdzić działanie, a dopiero potem przyklejać.

Miał ktoś problemy z tylną kamerką i pracą keyless w Kodiaqu?
U mnie wszystko dobrze działa.
A propos Mio, to miałem kilka lat temu topowy model w poprzednim samochodzie na tylnej szybie. Nie nagrała uderzenia w tył pojazdu. Kamera nawet nie sygnalizowała, że nie może zapisać nagrań na kartę pamięci. Pomimo iż Mio wydają się solidnej budowy, nie kupię więcej.
A może miałeś walniętą kartę, która nie chciała od czasu do czasu zapisywać. To się często zdarza.
Ja się odważyłem i Navitela, którego znienawidziłem, wymieniam właśnie na Mio Mivue 798 Dual. Więcej jest i będzie w "Moim aucie".
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: Sublime »

Ja się odważyłem i Navitela, którego znienawidziłem, wymieniam właśnie na Mio Mivue 798 Dual. Więcej jest i będzie w "Moim aucie".
Ciekawy sprzęt-sam montowałeś czy zleciłeś komuś montaż? Jeśli tak to droga taka zabawa? Ja w swojej O3 mam założoną prosta MIO C320 i sprawuje się genialnie od 2 lat. Teraz jednak gdy niebawem będę zamawiał Kodiego też chyba się pokuszę o montaż podwójnej kamerki przód+tył, ale zniechęca mnie trochę zabawa jak to spiąć, podłączyć aby nie rozbebeszyć pół auta a jednocześnie aby to wyglądało...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, 15:54 przez Sublime, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: michalmiko »

bubuś pisze:
29 lip 2020, 11:49
A może miałeś walniętą kartę, która nie chciała od czasu do czasu zapisywać. To się często zdarza.
Ja się odważyłem i Navitela, którego znienawidziłem, wymieniam właśnie na Mio Mivue 798 Dual. Więcej jest i będzie w "Moim aucie".
To jest pewne, że tak było, tylko Mio uważał, że wszystko jest ok, i pokazywał, że nagrywa i wszystko jest pięknie :) Viofo, ma tę przewagę, że jak coś jest nie tak z kartą to dość wyraźnie to sygnalizuje :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: WuWu »

Nie tak dawno testowałem mio ktore miało mieć jeszcze informacje o fotoradarach, ale pod tym względem daleko im jeszcze do true cam które miałem tez wczesniej ale się zepsuło a naprawa była nieoplacalna. Zaczęło się od niezapisywania części trasy. Pozniej już nie chciała się uruchamiać. Ostatecznie "wygrało" viofo. Bdb jakość i adekwatna cena.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: bubuś »

Sublime pisze:
29 lip 2020, 13:31
Ja się odważyłem i Navitela, którego znienawidziłem, wymieniam właśnie na Mio Mivue 798 Dual. Więcej jest i będzie w "Moim aucie".
Ciekawy sprzęt-sam montowałeś czy zleciłeś komuś montaż? Jeśli tak to droga taka zabawa? (...).
Czy drogie, czy tanie, to zależy, jak na to patrzeć.
Kosztowało 1120 zł + 110 za kartę SD 128 GB 10 klas. Za oferowaną jakość, prostotę obsługi, bardzo dobry i ostry obraz oraz za liczne dodatki, w tym baza fotoradarów (dożywotnia, aktualizowana co miesiąc) cena wydaje się być rozsądna.
Przednią montowałem sam, bo czekał mnie wyjazd. Gdy wrócę, to przystąpię do montażu tylnej. Też samodzielnie. To nie jest trudne.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: MichalZ »

A moj Viofo A129 Pro pojechal w piatek do serwisu - okazalo sie, ze od czasu do czasu nie dzialal GPS i nie zasilala rejestratora aktywna stopka. Okazuje sie, ze A129Pro maja problem z jakas tasiemka laczaca z aktywna stopka... i trzeba wymienic kamere :shock:

No coz.. nie mam szczescia do wideorejestratorow ;)

ODPOWIEDZ