"Skórzane" pokrowce na fotele

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

"Skórzane" pokrowce na fotele

Post autor: SlawekW »

Cześć,
wątek wrzucam z pewną obawą... i tutaj a nie do "tuningu optycznego" bo z tuningiem to nic wspólnego nie ma.

Kiedy zamawiałem auto bardzo chciałem mieć jasną skórzaną tapicerkę. Zdawałem sobie jednak sprawę że to mało praktyczne rozwiązanie, szczególnie jak ktoś ma dzieci i psa.
Problem rozwiązał się sam. Wziąłem auto z placu z czarną skórą.

Jakiś czas temu odnowiłem kontakt z dawnym znajomym - okazało się że zajmuje się m.in. szyciem pokrowców samochodowych.
Cena przystępna, na zdjęciach przykładowych wyglądało to całkiem dobrze... więc szybka decyzja: zamawiam pokrowce z jasnej skóry. Materiał ponoć identyczny jak fabryczny w VAG, bez problemu mogę mieć pokrowce na wszystkie 7 miejsc.

Poczekałem 3 tygodnie i pojechałem do Olsztyna na montaż.
Nie jest to trywialna sprawa i chwilę zajmuje, a ja miałem pretekst żeby ruszyć się z domu na weekend.

Możecie uznać że zakładanie "pseudo skórzanych pokrowców" na "niby skórzaną" tapicerkę jest wieśniackie, ale mi się podoba. Wreszcie mam jasną skórę (chociaż reszta wyposażenia wnętrza pozostała ciemna).
Czy to ma sens, i jak wyszło - sami oceńcie:

Oryginalna tapicerka:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pokrowce:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sponsor

"Skórzane" pokrowce na fotele

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: "Skórzane" pokrowce na fotele

Post autor: WuWu »

Jeśli mamy faktycznie oceniać to jakość dopasowania wyszła słabo, kolor też mógłby być jaśniejszy przynajmniej bardziej podobny do podsufitki. Wygląda jakbyś swoje siedzenia oblał budyniem waniliowym. Ale jak Ci się podoba to chyba najważniejsze.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: "Skórzane" pokrowce na fotele

Post autor: klimas7 »

Jest ciekawie, szkoda tylko, że spasowanie nie jest trochę lepsze. Ile kosztowała Ciebie taka zabawa? Największa korzyść to chyba ochrona orygnalnej tapicerki. A jak z hałasem, nie "trze" jedna skóra o drugą?

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: "Skórzane" pokrowce na fotele

Post autor: SlawekW »

klimas7 pisze:
27 wrz 2020, 18:42
Ile kosztowała Ciebie taka zabawa? Największa korzyść to chyba ochrona orygnalnej tapicerki. A jak z hałasem, nie "trze" jedna skóra o drugą?
Koszt pokrowców dla wersji 7-miejscowej to 820 PLN.
Nic nie trze, ponieważ ten materiał od spodu ma taką "gąbkę" - dzięki temu jest cisza i nie ściera się oryginalna tapicerka.

Jakość spasowania mogłaby być lepsza, ale tragedii nie ma. Zdjęcia były zrobione zaraz po montażu, a ponieważ materiał pokrowców jest całkiem gruby musiał się ułożyć i teraz jest już lepiej.
Tak, ja jestem zadowolony.

ODPOWIEDZ