Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

Mans pisze:
30 wrz 2020, 14:27
gderebecki pisze:
30 wrz 2020, 12:44
Co do haka to jak dopytywałem sprzedawcy - brak na razie homologacji i jak będzie to nie mogę mieć koła zapasowego bo jest pod samochodem.
Ta dojazdówka pod podłogą to rzeczywiście idiotyczne rozwiązanie i jest to pewnie związane z dodatkowymi dwoma fotelami w bagażniku.Mam nadzieję ,że w wersji 5 osobowej koło będzie już normalnie w bagażniku ;)
Nie ma wersji 5-osobowej :)



Sponsor

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Mans »

mike1986 pisze:
30 wrz 2020, 14:29
Mans pisze:
30 wrz 2020, 14:27
gderebecki pisze:
30 wrz 2020, 12:44
Co do haka to jak dopytywałem sprzedawcy - brak na razie homologacji i jak będzie to nie mogę mieć koła zapasowego bo jest pod samochodem.
Ta dojazdówka pod podłogą to rzeczywiście idiotyczne rozwiązanie i jest to pewnie związane z dodatkowymi dwoma fotelami w bagażniku.Mam nadzieję ,że w wersji 5 osobowej koło będzie już normalnie w bagażniku ;)
Nie ma wersji 5-osobowej :)
Z tego co się dowiedziałem na premierze wersja 5 osobowa ma być w Polsce też dostępna ale w późniejszym terminie :?
Będzie ona lżejsza o 42kg od wersji 7 osobowej ;)
https://www.gezet.pl/pl/artykul/847/now ... kacja.html
Obrazek

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

To prawda, fora KIA są trochę wstecz 😂

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: MałGorzata »

Posty 'off topic' usunięte.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Mans »

@MałGorzata wielkie dzięki👏🥰

Kolejny test Sorento tym razem na wesoło 😉


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: michalmiko »

Mans pisze:
30 wrz 2020, 8:25
Z czapy wzięte to wszystko o czym piszesz :?
Będzie działać dokładnie tak samo jak bezdotykowa klapa w Kodiaqu także "Judyta nie dramatyzuj" :D
Nie, nie z czapy. Przecież są w sieci filmiki jak to działa. W Kodiaqu jest zabezpieczenie w postaci machnięcia nogą pod zderzakiem. Dla mnie to najlepsze roziązanie.


Mans pisze:
30 wrz 2020, 8:25
To jest jakaś wielka różnica pomiędzy hakiem zamontowanym w fabryce
a tym zamontowanym przez autoryzowany serwis :?:
Każdy demontaż elementów zamontowanych przez fabrykę niesie za sobą pewne ryzyko, to chyba oczywiste. W fabryce jest zamontowany oryginalny, chowany tak, że go nie widać po złożeniu. Po tych zdjęciach widać już, że mocowanie haka będzie widoczne po demontażu, czyli podobnie do tych dokładanych przez ASO Skody. To już nie to samo, niestety.

Mans pisze:
30 wrz 2020, 8:25
To prawda tylko zapomniałeś dodać, że ten bajer zawarty w Pakiecie Control Plus kosztuje 5700zł
Do tego musisz dodać jeszcze ten cudowny wspaniały i niepowtarzalny w działaniu fabryczny hak... :lol:
... za jedyne 3500zł lub ten droższy z adapterem za 3700zł co daje razem bagatela już 9400zł :shock:
Dziękuję postoję ;)

W Sorento masz dwa rodzaje dedykowanych przez Kia haków do tego modelu ;)
Ten stały kosztuje 1495zł a ten demontowany 2207zł czyli cena dla ludzi.
I mam głęboko gdzieś, że nie będzie on fabryczny skoro finansowo tylko na tym jeszcze zyskam :?
Nie wiem jak to jest teraz. Ja zamawiając samochód wybrałem hak za 3500zł oraz system kamer 360 i wszystko działa jak pisałem wcześniej. Nie mam ani asystenta parkowania, ani asystenta manewrowania z przyczepą, bo go po prostu nie potrzebuję.
Rozkładam czasami hak kontrolnie i wierz mi, jak mam samochód ponad dwa lata, to ani razu się nie zaciął, a mieszkam tu, gdzie zimą soli się drogi i to mocno, bo śniegu co nie miara ;)

Stały hak? I co z nim zrobisz przy wyjeździe za granicę? Może będziesz go odkręcał :lol: ? Przypominam, że mamy rok 2020 ;)

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Mans »

michalmiko pisze:
03 paź 2020, 20:19
Stały hak? I co z nim zrobisz przy wyjeździe za granicę? Może będziesz go odkręcał :lol: ? Przypominam, że mamy rok 2020 ;)
Masz jakąś obsesję z tymi hakami czy jak :roll:
Znowu piszesz bzdury :)
Cyt...
"Polskie regulacje prawne nie wymagają demontażu wystającej części haka holowniczego. Nie wolno jedynie poruszać się z kulą zaczepu, która utrudnia widoczność tablicy rejestracyjnej.Dojeżdżając do zachodniej granicy naszego państwa możemy zdemontować kulę lub założyć na nią specjalny kapturek, zwiększający widoczność wystającej części haka. Obydwa rozwiązania są jak najbardziej prawidłowe. W przypadku kontroli drogowej w kraju, w którym podróżowanie z kulą jest zabronione, polski kierowca może powołać się na Konwencję Wiedeńską o ruchu drogowym. Dzięki niej taka osoba może poruszać się po obcym państwie z wyposażeniem wymaganym w Polsce"

Panie czepialski jakby Ci jeszcze było mało to przecież masz w Sorento także demontowany hak także o co kaman :?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 paź 2020, 10:26 przez Mans, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: stingerA6 »

Panowie, wycieczki osobiste na priv.
Trzymamy się tylko tematu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Mans »

Tego w Kodiaqu nie znajdziecie :?
Kia Sorento jako pierwsza w tej klasie posiada w standardzie tzw. centralną poduszkę powietrzną kierowcy,
która w przypadku zderzenia tworzy barierę pomiędzy kierowcą a pasażerem :shock:



Trzeba przyznać, że w tym kolorze Steel Gray i na tych 20" nowe Sorento zacnie się prezentuje 8-)


Okazuje się, że silnik 1.6 T-GDI w Hybrydzie naprawdę daje radę ;)
Jak to mówią "z górki i przy dobrym wietrze" 200km/h to dla nowego Sorento też nie problem :D

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: golob »

Dla równowagi pojawiają się pierwsze recenzje z jazd próbnych VW Tiguan ehybrid, który za chwilę wchodzi do sprzedaży (podobno w listopadzie).

Ten zespół hybrydowy plug-in (1.4TSI DSG6 i silnik elektryczny) trafi zapewne i do Kodiaqa (w tej chwili ma go juz Superb i nowa Octavia IV (204KM) i RS (245KM)). Tiguan dostał wprost tą wersję z Octavi RS tj. 245KM i 400Nm (w peaku podobno do 500Nm). Jedyny minus póki co nie ma możliwości aby auto miało 4x4. Recenzje są bardzo pozytywne. Ciekawe co dostanie Kodiaq, może zrobią tak jak w Octavi, że bedą dostępne 2 wersje.


ODPOWIEDZ