Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: bubuś »

Mans pisze:
26 wrz 2020, 10:16
bubuś pisze:
26 wrz 2020, 9:48
Wedle testów można się domyśleć, że na trasę wiodącą drogami kategorii A i S lepiej się z pełnym obciążeniem nie wybierać, bo nie przekroczy 120 km/h, a i z 100 może mieć problem.
No wolne żarty :roll:
A który to test Kolega obejrzał, że po "domysłach" jak to napisałeś doszedłeś do takich wniosków :D
Ta hybryda ma 230KM i 350Nm momentu obrotowego :)
W Kodiaqu 2.0 TSI możemy pomarzyć o takich wartościach a jakoś na autostradzie daje radę :?
Mało tego przecież Skoda za chwilę zamontuje do Kodiaqa 1.4 TSI Plug-In Hybrid 160 kW (218 KM) czyli silnik o jeszcze mniejszej pojemności niż ten 1.6 z Sorento :)
(...).
A choćby z gdzie od 7:30 podczas jazdy testujący wyraźnie podkreśla, że powyżej 120 km/h już jest kiepsko z przyspieszeniem.
W końcu to hybryda, czyli motor benzynowy jest wspomagany elektrykiem. Pytanie na ile starczy energii w bateriach by na autostradzie smarować te licznikowe 150 km/h (czyli jakieś 145 realne) lub dynamicznie przyspieszać ????. Na samej benzynie to po mieście owszem można jechać i spod świateł ruszać odpychając się nogą, jak to czyni bardzo wielu kierowców (bo się boją energiczniej wcisnąć pedał przyspieszenia).
Po drugie każdy kupuje to co chce.


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Sponsor


gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: gderebecki »

Dziś byłem oglądać te Kia Sorento 2021.

Samochod bardzo ładny kilka wad względem skody:

- brak na razie haku z homologacją. Nie wiedzą kiedy będzie.
- brak bezprzewodowego apple carplay. (Przewodowe dziala fajnie)
- dużo usb ale starego typu w kodiaq juz sa USB typu C no i jest przy lusterku jedno.
- brak pakietow serwisowych, w skodzie nie place za przeglady przez 4 lata.
- cenowo jednak sporo drożej moj kodiaq 177 vs 206k sorento (jeszcze trzeba by doliczyc hak i przeglady).
- lusterka boczne nie są chromatyczne wiec bedzie razić
- keyless tylko w przednich dzwiach a w kodiaku 2021 sa w wszystkich.
- jak chcesz hak to zapomnij o kole zapasowym
- brak adaptacyjnego zawieszenia.

Oczywiscie sa tez plusy

- spalanie mniejsze
- bardziej nowoczesne wnętrze
- headup display
- siedzenia 3 rzędu w cenie i sporo w nich miejsca.
- bagaznik fajnie otwierany nie trzeba kopac.
- gwarancja 7 lat
- duzo usb :)
- miejsce na kubki z tylu bez odchylania podlokietnika.
- podczas cofania widzisz dodatkowo na virtualnym kokpicie kamerki.

Co do rabatow to tylko 4.5% zaproponowali - podobno zostaje im 2% jeszcze marzy ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2020, 16:03 przez gderebecki, łącznie zmieniany 1 raz.

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

Co do USB to powiem szczerze, że praktyczniejsze jest gniazdko USB typu B bo sztywniej siedzi w nim kabel. Bardziej w portach USB w Sorento przeszkadza mi ich biały kolor - wyglądają na tanie. Niebieskie byłyby o niebo lepsze.

gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: gderebecki »

UsbC jest lepsze bo mozna je wlozyc w obie strony i umożliwia podanie wiekszego napięcia wiec naladujesz wszystko szybciej. Za kilka lat malo co bedzie na usb-a. Ja w komputerze mam juz tylko usbc :)

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

USB B/C to tylko rodzaj gniazdka. Nie wpływa na napięcie.

USB Type-C opisuje jedynie kształt i fizyczne cechy złącza i mimo nowoczesnego kształtu może w rzeczywistości działać nawet w specyfikacji USB 2.0. Nie zakładaj, że dostajesz wszystko to co najlepsze w USB 3.1 tylko dlatego, że urządzenie wyposażono w malutki odwracalny port USB Type-C.

USB B w Sorento może być nowocześniejsze niż USB C w Kodiaqu. Teoretycznie oczywiście, bo sądzę, że Skoda wyposażyła wersję MY2021 w nowoczesną wersję 3.1.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: klimas7 »

Dla osób rozważających Sorento, zastanawialiście się może nad poczekaniem na Enyaq'a? Nie dziwi mnie, że Sorento z 2020 roku robi lepsze wrażenie niż Kodiaq z 2016 roku, ale Enyaq wydaje się ciekawym konkurentem dla nowej kijaknki, szczególnie, że to też 7-osobowa hybryda. Prawdopodobny następca Kodiaqa kusiłby mnie znacznie ciekawszą ofertą silników, z opcją nawet 300+ km pod maską.

Oczywiście każdy kupuje kiedy uważa, sam świadomie kupiłem Kodiaqa w bardzo głupim momencie (ostatni tydzień produkcji RM20...), ale gdybym jednak wtedy zrezygnował, to chyba poczekałbym do Q1 2021, żeby wybierać między bardzo ciekawym toważystwem: nowe Sorento vs nowe Santa Fe vs Enyaq vs Kodiaq po liftcie. Zapowiada się bardzo ciekawy rok dla dużych niedrogich suvów. 😍

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: tomek000 »


klimas7 pisze:Dla osób rozważających Sorento, zastanawialiście się może nad poczekaniem na Enyaq'a? Nie dziwi mnie, że Sorento z 2020 roku robi lepsze wrażenie niż Kodiaq z 2016 roku, ale Enyaq wydaje się ciekawym konkurentem dla nowej kijaknki, szczególnie, że to też 7-osobowa hybryda.
Enyaq to pełny elektryk więc jednak zupełnie inny typ samochodu, ciężko to porównywać.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: MałGorzata »

Ja poważnie rozważam zakup Enyaq'a... Póki co w konfiguratorze nie ma wersji z napędem na 4 koła i zastanawiam się czy pompa ciepła ma możliwość ustawiania jako 'ogrzewanie postojowe'
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

Ja Enyaqa w konfiguratorze w ogóle nie widzę...

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: MałGorzata »

----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ