Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Mans »

Byłem dzisiaj na premierze Kia Sorento i nie chcę wkładać kija w mrowisko
ale to nowe Sorento zjada niestety na śniadanie Skodę Kodiaq nawet w wersji L&K :o
https://kia.polmotor.pl/wp-content/uplo ... 7.2020.pdf
Materiały wykończeniowe we wnętrzu to po prostu inna planeta w porównaniu ze Skodą a ogrom miejsca z przodu i z tyłu
przyprawiają o zawrót głowy :shock: (wszystkie wersje dostępne w Polsce są 7os.)
Wentylowana skóra na siedzeniach z przodu jest zupełnie innej jakości niż ta zastosowana w Kodiaqu L&K
Boczki i wnęki wszystko miękkie 8-)

Nigdy w żadnym aucie tego segmentu nie miałem tyle miejsca nad głową z przodu pomimo panoramicznego dachu :shock:
Wysokość budy 170cm robi robotę.Miejsca na nogi z przodu i z tyłu multum :o
Jazdy testowe będą w przyszłym tygodniu ale jeżeli ta nowa Kia tak dobrze jeździ jak wygląda to chylę czoła i wróżę temu modelowi olbrzymi sukces rynkowy :)
Kia stworzyła kawał porządnego Suv-a ,który strasznie zyskuje przy bliższym poznaniu ;)
Szczerze polecam ten model Wszystkim niezdecydowanym :?
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ten bajer wymaga dopłaty 1000zł do pakietu PRESTIGE LINE dostępne tylko z silnikiem Diesla.




Sponsor

Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Sponsor


mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

Wygląda zacnie. A ten model jest już dostępny w konfiguratorze?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: michalmiko »

Ciekawe, jakie są rabaty na takie Sorento. Jak przeglądam otomoto, to ceny zaczynają się od okolicy 200000zł, a kończą na 240000zł - w tych pieniądzach można mieć już X5 po dobrym rabacie ;)

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

Otóż to. Gdyby wersja Prestige w Hybrydzie zeszła po rabatach do 180.000,00 z fajnym leasingiem na poziomie 101% to brałbym to poważnie pod uwagę :)

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: dratuszny »

michalmiko pisze:
23 wrz 2020, 23:39
Ciekawe, jakie są rabaty na takie Sorento. Jak przeglądam otomoto, to ceny zaczynają się od okolicy 200000zł, a kończą na 240000zł - w tych pieniądzach można mieć już X5 po dobrym rabacie ;)
Nowa Kia Sorento zaczyna się w konfiguratorze od 157900:)

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: klimas7 »

To bardzo dobrze, że jest sensowna konkurencja dla Kodiaqa, jestem ciekaw jeszcze cennika Santa Fe 2021, wszyscy na tym zyskamy.

Ale jak napisałeś Mans, że polecasz ten model wszystkim niezdecydowanym bez chociażby jazdy próbnej, to moja pierwsza myśl była - sprzedawca Kia robi inteligentny marketing w potencjalnej grupie docelowej (trafiają tutaj ludzie przed zakupem, jak ja z dylematem czy brać Kodiaqa czy Santa Fe). Jeśli tak jest to doceniam spryt. ;)

No i pamiętajcie, że nie kupuje się nowego modelu przez kilka pierwszych miesięcy, trzeba dać szansę fabryce wyeliminować pierwsze zgłoszone problemy.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Malenstwo8 »

Analizowałem i Santa Fe i Sorento. Obie to bardzo mocne propozycje. Santa bardziej dla "dizlowców", Sorento bardziej dla "hybrydowców'. Nie da się ukryć, że jakość, wyposażenie, wielkość to bardzo mocne atuty tych aut. Wersja, którą sobie skonfigurowałem trochę korzystniej wychodzi dla Santa w moim wypadku (diesel i kilka dodatków), choć Sorento bardziej mi się podoba optycznie, ale tam dominuje hybryda. Nowe Sorento jest w konfiguratorze, także popatrzcie sobie. Wyposażenie bezpieczeństwa w serii, mnogość opcji i jakość dosłownie oszałamiają. To poziom klasy premium bez zawahania. mając ok 200 tys pln można mieć już naprawdę petardę. Z tym, że dokładamy "parę" pln i nasz Kolega z forum jest wstanie zaproponować fajne X5 w m pakiecie, a to mimo wszystko kawał świetnej fury no i jednak BMW. Będzie trzymać wartość. Tak czy siak, "koreańce" to świetna propozycja, godna rozważenia. No i gwarancja Santa 5 lat, Sorento 7 lat.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: herman00 »

He, He, brawo marketing i sprzedawcy KIA. Wysoki poziom, o auto premium się ocierający: do auta za 192.000 wybieram opcję: dopłata do trójkąta ostrzegawczego za 34 zł i mam auto za 192.034 zł. Po prostu obciach.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Malenstwo8 »

herman00 pisze:
24 wrz 2020, 9:03
He, He, brawo marketing i sprzedawcy KIA. Wysoki poziom, o auto premium się ocierający: do auta za 192.000 wybieram opcję: dopłata do trójkąta ostrzegawczego za 34 zł i mam auto za 192.034 zł. Po prostu obciach.
Przepraszam Kolego, ale chyba nigdy nie konfigurowałeś auta premium. Te marki liczą sobie za wszystko chore pieniądze. Polecam konfigurator Audi Q7. To jest dopiera zabawa :)
Zaczynasz konfigurować golasa za 300 koła :) Jeżeli myślisz, że dając na dzień dobry BMW, Audi czy Mercedesowi 300 tys. masz wszystko, no to się bardzo grubo mylisz. Od tej kwoty dopiero zaczyna się zabawa - i tez płacisz za gaśnice, grzane fotele, laminowane szyby itd.
Także 34 zeta za trójkąt, to cena nie premium - uwierz, a tak naprawdę diler i tak da Ci to gratis, albo odpowiednio zrabatuje, więc o co halo?

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: herman00 »

Drogi Kolego, moje Halo o profesjonalizm marketingu KIA. Czy w tymże marketingu jest ktoś, kto recenzował ich konfigurator. Jeśli ja nie zamówię trójkąta ostrzegawczego, to co - sprzedawca sprzeda mi samochód bez wymaganego prawem wyposażenia.
KIA sama pisze: "Trójkąt ostrzegawczy Doskonale widoczny, lekki i stabilny. Całkowicie składany. Zgodny z normą ECE-R27. Wyposażenie obowiązkowe w większości krajów Europy.
Wszystkie ceny uwzględniają podatek VAT"

ODPOWIEDZ