Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: klimas7 »

Ja w Skoda Plichta dostałem Kodiaqa z samą gaśnicą, nie dostałem ani trójkąta, ani kamizelki...



Sponsor

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Malenstwo8 »

herman00 pisze:
24 wrz 2020, 10:45
Drogi Kolego, moje Halo o profesjonalizm marketingu KIA. Czy w tymże marketingu jest ktoś, kto recenzował ich konfigurator. Jeśli ja nie zamówię trójkąta ostrzegawczego, to co - sprzedawca sprzeda mi samochód bez wymaganego prawem wyposażenia.
KIA sama pisze: "Trójkąt ostrzegawczy Doskonale widoczny, lekki i stabilny. Całkowicie składany. Zgodny z normą ECE-R27. Wyposażenie obowiązkowe w większości krajów Europy.
Wszystkie ceny uwzględniają podatek VAT"
W trójkąt jesteś zobowiązany zaopatrzyć się sam. Producent nie musi Ci go dawać, a Ty nie musisz go od niego kupować. Możesz sobie kupić w sklepie, necie. To zupełnie co innego niż np. światła stopu, jeżeli wiesz co mam na myśli :)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, 12:39 przez Malenstwo8, łącznie zmieniany 1 raz.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Malenstwo8 »

klimas7 pisze:
24 wrz 2020, 11:03
Ja w Skoda Plichta dostałem Kodiaqa z samą gaśnicą, nie dostałem ani trójkąta, ani kamizelki...
Tak jak pisałem wyżej - trójkąt, kamizelka jest w gestii kierowcy, nie producenta. Apteczka również jest obowiązkowa, a producenci jej w większości nie dają.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: Mans »

klimas7 pisze:
24 wrz 2020, 6:40
Ale jak napisałeś Mans, że polecasz ten model wszystkim niezdecydowanym bez chociażby jazdy próbnej, to moja pierwsza myśl była - sprzedawca Kia robi inteligentny marketing w potencjalnej grupie docelowej (trafiają tutaj ludzie przed zakupem, jak ja z dylematem czy brać Kodiaqa czy Santa Fe). Jeśli tak jest to doceniam spryt. ;)
Szczerze Wam polecam ten model bo Koreańczycy odwalili kawał dobrej roboty ale decyzję o jego zakupie podejmijcie...
Uwaga :!: :!: :!:
tylko i wyłącznie po jezdzie testowej :!: :!: :!:
Teraz dobrze :)
To chyba oczywiste, że nikt o zdrowych zmysłach nie wyda 200tys.zł na auto nie odbywając nim wcześniej jazdy testowej :?
Byłem już "sprzedawcą" Renault,Hyundai,VW i Skody to teraz mogę być i "sprytnym marketingowcem Kia" :D
No Litości... :roll:
Po prostu całkiem przypadkowo"przechodziłem z tragarzami" koło salonu Kia
i trafiłem akurat na fajną premierę bardzo fajnego auta i postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami 8-)

Pewnie znowu mi się oberwie ale co tam :lol:
Są już pierwsze oferty na ten model za równo 199tys.zł 8-)
https://kia.jdkulej.pl/auto/kia-sorento-2/
Od razu odpowiadam.Nie ,nie jestem pracownikiem Kia JD.Kulej ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, 19:13 przez Mans, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: stingerA6 »

Jeździłem dziś tą Kianką (salon obok mojej pracy). Muszę przyznać no no całkiem nie źle.
Co prawda to trochę nie mój gust stylistyczny, ale skośnoocy robią postępy.
Tak czy owak, do klasy premium jeszcze sporo brakuje.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: golob »

stingerA6 pisze:
24 wrz 2020, 13:01

Tak czy owak, do klasy premium jeszcze sporo brakuje.
O co szczególnie chodzi? Jakość materiałów, wyposażenie, jakość montażu czy coś innego?

Design zew/wew moim zdaniem jest świetny, ale wiadomo to kwestia gustu. Muszę się kiedyś przejechać.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: klimas7 »

Mans, nie twierdzę, że to zły samochód, może jest nawet najlepszy w tym segmencie. Po prostu nie rozumiem jak można cokolwiek szczerze polecać przed jazdą próbną, tylko po oględzinach. Ale spokojnie, nie muszę rozumieć. :)

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

Ja jestem właśnie w salonie. Samochód godny głębszej uwagi.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: stingerA6 »

golob pisze:
24 wrz 2020, 13:57
stingerA6 pisze:
24 wrz 2020, 13:01

Tak czy owak, do klasy premium jeszcze sporo brakuje.
O co szczególnie chodzi? Jakość materiałów, wyposażenie, jakość montażu czy coś innego?

Design zew/wew moim zdaniem jest świetny, ale wiadomo to kwestia gustu. Muszę się kiedyś przejechać.
Znalazłem mankamenty montażu. Spasowania karoserii. Zobaczymy jak będzie z jakością po przejechaniu paru tys km. Czy odezwą się koreańskie świerszcze, tak jak w poprzedniku.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Skoda Kodiaq L&K vs Kia Sorento 2021

Post autor: mike1986 »

Ja jestem dziś po dokładnych oględzinach, a w przyszłym tygodniu jazda próbna.

Generalnie w wersji XL Prestige jest wszystko, full wypas. Cenowo po zniżkach, z lakierem metalik Mineral Blue i panoramicznym dachem wychodzi 205.000,00 zł. Z takim wyposażeniem ciężko o alternatywę w tej cenie (czyli do 20k).

Co do wnętrza - dotykałem, naciskałem, wciskałem różne plastiki i generalnie uważam, że jest bardzo przyzwoicie. Na pewno w niczym nie ustępuje Kodiaqowi. Z minusów: srebrne dodatki i fortepianowa czerń tu i ówdzie (wolę carbon w Sportline) i generalnie to wnętrze jest takie... ciężkie, w pewnym sensie nawet przytłaczające. Stawiam piątaka, że system Bose zagra lepiej od Cantona. Szyby boczne są podwójne, a przednia dodatkowo wyciszona. Sądzę, że w kabinie Sorento będzie ciszej, niż w Kodiaqu. Generalnie wolę stylistykę wnętrza Skody, choć technologicznie Sorento wyprzedza Kodiaqa o kilka lat. Automatycznie dosuwany/odsuwany fotel kierowcy po zajęciu miejsca i zamknięciu drzwi to bajka. Kanapa w drugim rzędzie minimalnie szersza od Kodiaqa.

Wszystkie usługi (mapy itd) z darmową aktualizacją przez 7 lat (darmowy e-SIM). No i oczywiście gwarancja 7 lat na mechanikę i elektronikę. Bezprzewodowy Android Auto, możliwość samodzielnej aktualizacji oprogramowania multimediów, większa niż w Skodzie ładowarka indukcyjna (Note20 Ultra 5G w ładowarcie Kodiaqa nie mieści się).

Z ciekawostek, na które zwróciłem uwagę, to tylne nadkola. Nie są materiałowe tak jak w Fordzie czy Skodzie i nie będą trzymały wody. Wg. mnie duży plus.

No i kwestia silnika oraz dostępności. Spalanie w mieście nie powinno przekroczyć 8-9 litrów, a samochód do odbioru w połowie przyszłego miesiąca.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, 18:35 przez mike1986, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ