Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: 6fx »

Też mam pakiet 4/80 i też robiłem wymianę przy 5k. Dostałem zniżkę filtr + olej 500zł. Normalnie chcieli 800, w innym serwisie 670. Ze zniżką i tak moim zdaniem było drogo.
Czy przesunęli mi licznik? Nie wnikałem w to. Mam nadzieję że nie - bo to by było nieuczciwe... Zakładam że nie. Teraz planuję wymienić przy 17k. To się zapytam.



Sponsor

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Sponsor


Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: przemol1974 »

Ja kupiłem olej i filtry do tego samodzielna wymiana i wyszło mi 400 zł. Robota prosta. Wymiana oleju w DSG przez serwis to wydatek 1700 zł, a jak się to zrobi we własnym zakresie w to kwota oscyluje gdzieś w granicach 700 zł. Jedyny minus jeśli chodzi o skrzynie to trzeba mieć czym wlać olej i jakiś interfejs do sprawdzenia temperatury oleju w skrzyni.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: Bury_Kocur »

przemol1974 pisze:
06 mar 2023, 8:19
Ja kupiłem olej i filtry do tego samodzielna wymiana i wyszło mi 400 zł. Obrazek Robota prosta. Wymiana oleju w DSG przez serwis to wydatek 1700 zł, (...)
Dzwoniłem dziś do ASO na Modlińskiej umówić się na wymianę w silniku oleju + filtra - i dowiedziałem się, że robocizna takiej wymiany to kwota 200 zł, więc moim zdaniem nie ma w takiej sytuacji żadnego sensu wykonywać taką wymianę poza ASO.

A co do wymiany oleju +litra w skrzyni DSG - to ASO chce za tą czynność - całość - materiały + robocizna - kwotę 1200 zł.

pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: przemol1974 »

Wymiana oleju w silniku w asso Wrocław na fakturze kwota 1000 zł. Wymieniałem alej na gwarancji i zawsze ta sama kwota za przegląd olejowy. Być może co serwis to inna cena?

W ramach pakietu miałem wymieniany olej w haldex i powiem szczerze, że Pan mechanik olał wyciągnięcie pompy i wyczyszczenie sitka! Dlatego wolę sobie pobrudzić łapki.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: Bili »

przemol1974 pisze:
06 mar 2023, 19:38
Wymiana oleju w silniku w asso Wrocław na fakturze kwota 1000 zł. Wymieniałem alej na gwarancji i zawsze ta sama kwota za przegląd olejowy. Być może co serwis to inna cena? Obrazek

W ramach pakietu miałem wymieniany olej w haldex i powiem szczerze, że Pan mechanik olał wyciągnięcie pompy i wyczyszczenie sitka! ObrazekDla tego wolę sobie pobrudzić łapki.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Ciekawe dlaczego nie czyszczą sitka? Czy to ich decyzja czy jednak producent nie zaleca ?

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: przemol1974 »

Myślę, że to wewnętrzne ustalenia. Szkoda czasu bo jest cenny oszczędność na uszczelnienie ze szkodą dla użytkownika. Z zawodu jestem mechanikiem i patrze na ręce mechaników. Przy przebiegu 5600 km stwierdziłem, że są do wymiany tylne tarcze. Pojechałem do serwisu i doznałem szoku. Nie diagnozuje się bicia tarcz czy też piasty tylko nagrywa się w czasie jazdy telefonem. Podobno taka procedura, co kolwiek to znaczy jest to dziwne.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: Bury_Kocur »

przemol1974 pisze:
06 mar 2023, 20:32
Myślę, że to wewnętrzne ustalenia. Szkoda czasu bo jest cenny oszczędność na uszczelnienie ze szkodą dla użytkownika. Z zawodu jestem mechanikiem i patrze na ręce mechaników. Przy przebiegu 5600 km stwierdziłem, że są do wymiany tylne tarcze. Pojechałem do serwisu i doznałem szoku. Nie diagnozuje się bicia tarcz czy też piasty tylko nagrywa się w czasie jazdy telefonem. Podobno taka procedura, co kolwiek to znaczy jest to dziwne. Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
To mamy podobnie - też jestem mechanikiem i też lubię patrzeć na ręce tych, którym za ich robotę płacę - choć wiem, że wielu tego nie lubi.

Słuchaj - co to za dziwoląg z tymi tarczami i biciem to co napisałeś powyżej jako "diagnostyka" tej przypadłości?

Pierwszy raz cos takiego słyszę ?

Pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: przemol1974 »

Bury_Kocur pisze:
przemol1974 pisze:
06 mar 2023, 20:32
Myślę, że to wewnętrzne ustalenia. Szkoda czasu bo jest cenny oszczędność na uszczelnienie ze szkodą dla użytkownika. Z zawodu jestem mechanikiem i patrze na ręce mechaników. Przy przebiegu 5600 km stwierdziłem, że są do wymiany tylne tarcze. Pojechałem do serwisu i doznałem szoku. Nie diagnozuje się bicia tarcz czy też piasty tylko nagrywa się w czasie jazdy telefonem. Podobno taka procedura, co kolwiek to znaczy jest to dziwne. Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
To mamy podobnie - też jestem mechanikiem i też lubię patrzeć na ręce tych, którym za ich robotę płacę - choć wiem, że wielu tego nie lubi.

Słuchaj - co to za dziwoląg z tymi tarczami i biciem to co napisałeś powyżej jako "diagnostyka" tej przypadłości?

Pierwszy raz cos takiego słyszę ?

Pzdr
Włodek
Serwis ma taką procedurę. Rozmawiałem z mechanikiem i go wyśmiałem. Tylko czujnik na podstawie magnetycznej jest w stanie dać stuprocentowe dane czy jest ok? Sam wiesz co i jak diagnozować. Gadka jest taka, że musisz wyrazić zgodę na jazdę bo muszą to nagrać na telefon. Nie wiem czy słychać bicie tarcz w nagraniu? Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: Bury_Kocur »

przemol1974 pisze:
23 kwie 2023, 22:40
Serwis ma taką procedurę. Rozmawiałem z mechanikiem i go wyśmiałem. Tylko czujnik na podstawie magnetycznej jest w stanie dać stuprocentowe dane czy jest ok? Sam wiesz co i jak diagnozować. Gadka jest taka, że musisz wyrazić zgodę na jazdę bo muszą to nagrać na telefon. Nie wiem czy słychać bicie tarcz w nagraniu? Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
To jakaś totalna bzdura z takim diagnozowaniem osiowości tarcz .... :cry:

Bardzo bym chciał zobaczyć taką procedurę...

Pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
przemol1974
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2020, 16:13
Lokalizacja: Międzygórze
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Pierwsza wymiana oleju (tylko TDI)

Post autor: przemol1974 »

Bury_Kocur pisze:
przemol1974 pisze:
23 kwie 2023, 22:40
Serwis ma taką procedurę. Rozmawiałem z mechanikiem i go wyśmiałem. Tylko czujnik na podstawie magnetycznej jest w stanie dać stuprocentowe dane czy jest ok? Sam wiesz co i jak diagnozować. Gadka jest taka, że musisz wyrazić zgodę na jazdę bo muszą to nagrać na telefon. Nie wiem czy słychać bicie tarcz w nagraniu? Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
To jakaś totalna bzdura z takim diagnozowaniem osiowości tarcz .... :cry:

Bardzo bym chciał zobaczyć taką procedurę...

Pzdr
Włodek
Sam byłem zdziwiony i zdenerwowany na taką ścieżkę diagnostyczną. Niestety to fakt. Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ